Lis 192010
 

do pytle!

Včera, v komentářích, zde rozestřel TS chmurnou budoucnost Lidových novin. Podle B-listů končí,  podle šuškandy se spojí se svým naddvojčetem Mladou frontou Dnes ve fúzi Lidová fronta. Nevím, nevím, ale po dnešku je mi to už jasnější. Zdá se, že Dalibor Balšínek, když byl nedávno najat, aby Lidové noviny zachránil, konečně našel lék na jejich krizi. Dnes totiž vyšly Lidovky s hrdou přílohou nabídky dálniční známky 2011 pro nové celoroční předplatitele LN!  –   Ano, Dalibor Balšínek se nepochybně nechal inspirovat Robertem Mugabem a jeho zázračným lékem na ekonomickou krizi –

“Když se peníze na některé projekty nenajdou, tak je vytiskneme.
(Robert Mugabe, prezident Zimbabwe přiblížil reportérovi britského týdeníku The Times klíčovou strategii, díky níž jeho země přežije ekonomickou krizi)

– a prozřetelně si nechal natisknout dálniční známky!

A HURÁ, krize Lidovek je zažehnána.  zuzi

 Posted by at 12.42

  7 Responses to “Tak jak je to s těmi Lidovkami?,”

 1. a hned přispěchaly s naprosto jasnou zprávou.
  http://www.lidovky.cz…ln-media_hs u které mi chybí odkaz na adekvátní audit.

 2. TSJeště odpoledne tam onen text, na který jsi upozornil by a spolu s ním zpráva, že se Mafra vůči textu ohrazuje, redakce čeká na její vyjádření. Nyní vše zmizelo a visí tam text jiný. Pokud se neplettu.

 3. zůstal v archivu:18.11.2010
  Lidové noviny na jaře skončí?
  Fabiano Golgo

  Podle zdroje, který je redakci znám, plánuje vydavatel Lidových novin údajně tento prodělečný deník na jaře roku 2011 zlikvidovat. Uvažuje se prý o možných alternativách: 1. že by Lidové noviny dál existovaly jen na internetu, 2. že by se staly víkendovou přílohou Mladé fronty Dnes.

  Požádali jsme vedení společnosti MAFRA, aby oficiálně potvrdilo, že se deník Lidové noviny nebude během roku 2011 rušit, ale toto oficiální potvrzení jsme neobdrželi, na žádost nepřišla odpověď.

  Podle výše zmíněného zdroje, známého redakci, zápolí Lidové noviny zápolí s dluhem cca 40 milionů Kč. Zdroj nás dále informoval, že Lidové noviny mají sice náklad kolem 80 000 výtisků, avšak Dalibor Balšínek, když byl nedávno najat, aby Lidové noviny zachránil, zjistil, že polovina nákladu se rozdává zadarmo. Snažil se prý získat pro Lidové noviny novou inzerci, avšak ukázalo se, že to není možné: Lidové noviny mají jen tu inzerci, kterou dostanou v balíku od MFD. Zdroj dále upozornil, že se Balšínek pokusil udělat z Lidových novin konkurenci Hospodářských novin, ale prohrál.

  Společnost MAFRA se ohradila proti tomuto článku a konstatuje, že obsahuje nepravdivé informace. Britské listy rády poskytnou společnosti MAFRA prostor pro její plné vyjádření v této věci.

  Do konfliktu s ním se dostal Jaroslav Plesl, jeden z nejschopnějších českých novinářů v dnešní České republice. Plesl odešel právě do Hospodářek.

  Podnik MAFRA dosud vedl nejmladší syn jeho düsselforfského majitele. Podle informací našeho zdroje se tento syn nyní má vrátit do Německa a na jaře se do čela podniku MAFRA má postavit nový, tentokrát skutečně profesionální německý manager. Protože prý neexistuje způsob, jak umořit dluh Lidových novin, který se neustále zvětšuje (list je ztrátový), očekává se, že nový německý manažer na jaře Lidovky zruší.

  Lidové noviny byly ztrátové léta, ale podnik MAFRA si je udržoval proto, aby tím zabránil jakékoliv konkurenci založit jiný pravicový (pseudo)intelektuální deník. Nyní, kdy náklad tištěných novin všeobecně a nezadržitelně klesá, je podle našeho zdroje zjevné, že nikdo nikdy žádný nový pravicový deník v ČR zakládat nebude, tak už není potřeba, aby MAFRA Lidovkami tuto "díru" na trhu ve vlastním podnikatelském zájmu blokovala.

 4. Ať nazývají intelektuálové Lidovky (pseudo)intelektuálním deníkem, já mám nedělní Lidovky a přílohu Orientace ráda. Byť jsem byla orazítkována pseudointelektuálem. A jak to tak vypadá, jím skutečně jsem. Ale kdo je to vlastně ten opravdovský intelektuál? Existuje nějaká norma, která nás, pseudointelektuály a ty pravé intelektuály třídí? Který úředník ji vypracoval a schválil? Chtěla bych v tom mít pořádek. 🙂

 5. sobotní Lidovkyujelo mi to v tom ajfru.

 6. Šířené informace musí být pravdivé, musí být uveden zdroj a pokud je z informací něco odvozováno musí to být podle pravidel logiky. Neznám noviny, které by takto psaly, mezi špatnými novinami patří lidové k těm nejhorším. Velice dobře, že už konečně skončí.

 7. LV,mně, pseudointelektuálovi, Lidovky stačí; píší tam lidé, které ráda čtu. Necítím se oprávněna takto příkře jako vy Lidovky soudit, tak hluboko mé "spravedlivé soudy" nesahají, nejsem takový zasvěcenec ani rozumem na to bohužel nemám.
  Jste velmi nekompromisní a máte něco z anarchisty a dekadenta. Doplňujete a kořeníte svým intelektem pestré spektrum občanské společnosti.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient