Říj 192020
 

Každej má koronáč. Jen já – boreliózu.

Jsem velkej chodec. Mým rajónem jsou v sezóně hlavně lesy na úbočí táhlých kopců Moravské brány mezi Hranicemi a Lipníkem nad Bečvou, ale letos jsem chození protáhla až do podzimu. Byla jsem měsíc sama doma, a tak jsem furt něco dělala a vůbec nelelkovala. Tak to asi mám v sobě. Když vím že tu práci za mě nikdo neudělá, makám jak o život. A ještě stihnu skoro každý den nějakou túru. Chodila jsem lesy do Luže a když Vilda co tam pobýval v lázních pobyt skončil, vyměnila jsem Luži za Chrast. Obě cesty jsou půvabné a mám spoustu fotek, které to dokazují. I když jsou to spíš detaily, protože celkový vhled už mám mnohokrát nakoukaný. Ta cesta borovým lesem, kterou túra do Chrasti začíná není jen půvabná, ale zcela jistě – můžete mi věřit – i fascinující. Dlouho jsem tudy nešla, protože kraj lesa, kudy se chodí, si nadlouho usurpoval dobytek pasoucí se na louce pod ním. Nějak tam pronikl. Narušil zábranu a cesta byla plná kravinců. Nešlo jít výše, protože svah je docela prudký. Tak jsem nadlouho na tuto cestu zanevřela, ale na její krásy nezapomněla. Až letos to dopadlo. Pastviny zůstaly opuštěné, a tak jsem se té cesty najednou nemohla nasytit. Nejen toho borového lesa, ale i údolí potoka Žejbra a Horeckého rybníka a aleje Lipky a zámeckého parku v Chrasti. A poprvé jsem prozkoumala za rybníkem zapomenutou kapličku svatého Václava, ke které nevede cesta. Prostě jsem si to letos užívala a cílem cesty se mi stala vždy cukrárna. Však jsem si ji po těch kilometrech zasloužila, no ni??

Ale tu boreliózu jsem chytila nejspíš v hranických lesích. I když jdu jak robot a moc se už nekochám, protože to tam docela znám, ty potvory si mě najdou. Moc turistů tam nechodí, tak jsem holt první na řadě. Všichni totiž jezdí na kolech podél Bečvy, tak to tam na Moravě chodí! Mám to vypozorovaný. Flek pod paží jsem objevila už před cca 3 týdny. Ale nevěnovala jsem tomu pozornost, páč to vypadalo jako nějaká záhadná modřina. Klíšťata jsou už někde zalezlý, tak koho by to napadlo?! Nebolelo to, tak jsem na to zapomněla. Dnes ráno jsem si ale vzpomněla, a tak koukám a flek je bledý a mnohem víc rozlezlý. Tak jsem se po dopolední šichtě v kanclu pohřebky šla ukázat lékaři. Ten zajásal. Prý typická borelióza a že mě z toho dostane. Tak mu věřím. Ale vám radím. Občas se na sebe podívejte do zrcadla. A ne jen na ten ksichtík, kterej si každej den malujete!

Ten flek má délku 22 cm!

Tak jsem se rozepsala, snad mi to vydrží a popíšu vám další zajímavé příhody a příběhy z doby koronáče, kterých je poměrně dost. Včetně fotek. A na okraj sděluji, že jarní antré bylo OK, ale teď na podzim se to u mě všechno po.ralo; jako bych kopírovala v malým to, co se děje ve velkým v ČR. Je to MASO!

  8 Responses to “Zuzi mimo proud…!”

 1. zuzi, přeji uzdravení z borelky. těším se velice na Tvé psaní. lada

 2. Ahoj, Zuzi.
  Nezoufej, borelku jsi podchytila hned v začátku, tak by to mělo být OK.
  Já ji měl kdysi taky a už po pár dnech na antibiotikách jsem byl zcela fit.
  Každý to sice snáší jinak, ale když jsi to nepřechodila, tak by neměl být žádný problém.
  Já zase čekám na medvídka covídka, minulý týden ho chytla holka od nás z kanclu, hned po ní další, dnes mi volal šéf, že je v karanténě…
  Ale zatím kašlu jen z kouření, takže už jsem ho možná vyudil:-)

 3. Ahoj Saule, dík! já mám pocit, že dokud jsem nevěděla že mám borelku, tak jsem fungovala furt jak čiperka, to byly túry.. a ještě jsem si vygruntrovala baráček atd.. a teď mě rozhodí pěší dvouhodinovka. No, už jsem snědla jedno tablo ATB, tak ještě to druhý a hurá! To jsem zvědavá jak na tom jsi, četla jsem v komentech u lišky žes tomu byl nablízku… Já zatím OK, ale člověk nikdy neví kde to na něj číhá. Někde jsem četla nějakou výzvu, že kuřáci mají s tím seknout aby neubírali s těmi svými neduhy místa těm s koronáčem. Nedostal jsi už esmesku z ministerstva?, ti to mají teď obšancovaný :)).

 4. Každej máme něco… Už se cejtím trapně, takhle zdravej…

  • No super, to je inspirace, jdu do toho taky! Jsem utahaná, jen spím, chodím do kanclu, tvořím projevy a mluvím. Zvedám se a budu jiná! Lepší zuzi!! Od zítřka, dnes to nejde!

 5. Takovou činorodost obdivuju, o její poslední zbytky jsem přišla tak před deseti lety. Jsem činorodá jen v oblastech, které nevyžadují pohyb…
  Ať jsi zdráva a zase v dobré náladě!!

  • Ahoj Liško, je to jak na houpačce, ale furt se jede dál, je to na dobrý cestě, na rozdíl od toho pokaděnýho systému i se svými představiteli. Nevidím světlo na konci tunelu.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient