Říj 292022
 

Ha!

Kdo to ještě neviděl ať zvedne ruku! Moje první myšlenka po zhlédnutí toho paskvilu byla, že na fasádě MV úřadovala umělecká úderka Ztohoven, sekce Prapory. Omyl, byl to jen samozvaný performer ministr Rakušan. Snaha o šokující zviditelnění tohoto profláknutého politika spojená se snahou zatlápnout tím kolosálně velkým černým praporem ty jejich stranické průsery je průnikem politika, o kterém se teď momentálně raději moc nemluví, do umělecké sféry. Ano, je klid. Na jednu stranu dobré, na druhou ne. O kom se nemluví, ten jakoby nebyl. A tak je potřeba něco vymyslet. Něco aby tu mou dobrotu a odvahu bylo pořádně vidět. Odevšad. Snad to vyjde a jestli ne, tatíček Fiala to zase zahraje do autu. Má mě totiž rád…..

Ten černej vak je prostě trapnej a zajímalo by mě, kterej národní umělec tuhle “českou trojku” na fasádě doopravdy vymyslel. Přizná se k tomu někdo? Ztohoven už by s tím dávno vyšli ven, ale zde ticho po pěšině. Nebo se pletu. Od začátku prázdnin jsem nezapnula televizi a nějak jsem si na to zvykla. A na síti čtu z politiky většinou jen titulky. Stejně nás kdysi učili v kurzu, že text do novin či na web má mít vše obsaženo v první větě, nanejvýš prvním odstavci, a pak už se má jen rozvíjet a plácat. Aby se v případě potřeby dal text libovolně zkrátit bez autorského zásahu.

  10 Responses to “Ztohoven v novém obsazení”

 1. Nemám s tím problém.
  Rakušan s Fialou určitě trapní jsou, ale ten ruský biologický odpad v pytli na mrtvoly je tam správně.

  • Tohle jsem vůbec neřešila. Vypadá to jako akce kovaného anarchisty nikoli státníka. A ještě to pro efekt vyvěsit na náš státní svátek. Ten člověk mi nesedí nevěřím mu. Občas si uliju někde nějaký státnický fotky, a tohle jsou dvě z nich. Ještě sem později dám jeho nedávný volební letáček, co jsem našla ve schránce. Musela jsem si ho také schovat. Na ten jeho falešnej naaranžovanej úsměv se nejde dlouho dívat. Jen okem mrknout a jít se kouknout do zahrady na ten můj malej lesejk, abych se vzpamatovala…

   • “Tohle jsem vůbec neřešila”

    Já zase neřeším nějakého Rakušana, Fialu…
    Prostě se někde na zdi něco objevilo.
    V evropských městech je taková expresivní reakce na Putina celkem běžná.
    I když možná ne na budově státní instituce.
    Tak jsme zase v něčem první .
    Ale tentokrát mi to určite nevadí.

 2. Každej máme to svoje, nemusím souhlasit ale respektuju. Domnívám se, že na takové pouštění koně z uzdy kdy se státník zaštiťuje svátkem a tím i všemi lidmi, když na veřejnou budovu vyvěsí takové nonkomformní dílko, je ještě čas. Už takhle je ve světě chaos a ještě ho podporovat státní anarchií … a dávat tak signál že mocipán může vše… kdyby to vyvěsil občan, určitě by mu to neprošlo tak lehce.

  • Žádné uzdy už nejsou.
   To co předvádí Putin na Ukrajině je zcela srovnatelné třeba s Hitlerem a řáděním nacistů, wehrmachtu, SS…
   Kdyby tam takto visel ten Hitler, taky by tě to pohoršilo?
   Já jsem rád, že to tam je a jsem dokonce rád, že si toho všimla i ruská strana. A už ty hovada psaly, že jsme prý překročili všechny meze.
   Rusové jsou na toto citliví a budou si to pamatovat.
   To nemyslím jako nějakou naši hloupou pomstu.
   Ale máme tu mezi všemi těmi dezoláy hodně silnou pátou kolonu a kdyby snad se někdy někteří z nich přece jen pokusili s Ruskem zase navazovat nějaké přátelské vztahy, tak pro Rusy to budou už jen ti nepřátelé z Čechie.
   Oni sice kolaboranty a vlastizrádce z cizích zemí potřebují, ale taky s nimi hluboce pohrdají.
   Takže za mne jen ať Vovka visí , škoda, že jen na tom plakátů.
   I když si nedělám o Rusku iluze, že po něm tam bude někdo lepší, spíš naopak.

 3. A ještě na ten pytel můžou klidně promítat i se zvukem třeba tohle:
  https://mobile.twitter.com/Andrew__Roth/status/1579361437113548802

  • Saule už nezlob… ať se na sebe nenaprdnem ne-li nenase…. a já přijdu o jediného komentátora :))).

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient