Úno 282014
 

Divadelní klub v Poličce 14.2., předskokan Ondřej (Andrew) Sychra

Ještěže existuje tahle instituce v Poličce a ještě Bio Central v Hradci Králové. Jinak bychom pomalu neměli kam jezdit za hudbou. A přišli bychom z poslední doby o Vášu a Bonuse. Kino nás poslední dobou vůbec na nic nenalákalo, takové trháky jako Mistr a Pieta jsme neviděli dlouho. Jsme ovšem omezeni – máme k dispozici jen společné víkendy.

Divadelní klub v Poličce sídlí v Tylově domě, zezadu. Je to neformální scéna s předsunutou nálevnou v ležérním stylu. Mám pár fotografií.

Polička Divadelní klub

Předsálí Divadelního klubu, neformální prostředí baru

IMG_1028

Scéna – ve stejném neformálním duchu; cítíme se tu už jako doma

IMG_1035

Pomalu se to plní… nikdo nespěchá, nikdo se nevzrušuje; v Poličce je zvykem začít klidně o hodinu později…

Tentokrát se začíná něco dít o pouhou půlhodinu později než bylo avizováno.  Nastupuje předskokan, o kterém jsme neměli ani tušení. Jmenuje se Ondřej Sychra a  nejdříve nám vysvětluje proč už není Ondřej, ale Andrew. Moc mu není rozumět, sálek už je plný a nadmíru hlučný, a nikdo mu nevěnuje pozornost. Všichni něco popíjí a konverzují. Je to neslušné, ale Ondřej Sychra se nevzrušuje a hraje a zpívá si to svý. Je to něco jako tvrdý country, zpívané anglicky. Podobný průrazný styl jsme slyšeli druhý den v Brně v centru na ulici. Poslouchá se to dobře, ale není to nic, co by vybočovalo. Protože zpívá anglicky, netuším co opěvuje. A ani kdyby zpíval česky, nevěděla bych, protože  mu nebylo  pro hluk a šum v sále vůbec rozumět.

IMG_1036

Ondřej Sychra z nedalekého Vysokého Mýta v akci

sychra

Ondřej Sychra má na bandzone pod firmou Andrew Sychra napsaný styl alternative-folk a přečetla jsem si, že zrovna předskakuje Lake Malawi (nová formace Alberta Černého) na jejich prvním turné.

Ondřej skončil a nastoupili hoši ze Zrní. Nebudu kolem toho dlouho obcházet jako kolem horké kaše a řeknu to narovinu. Jsou skvělí a nemohu jim vůbec nic vytknout. Ani chvíli jsem se nenudila. Spontánnost, vitalita a radost z hudby z nich jen čiší. Nemohu je nesrovnat s projektem Lake Malawi, který vedle nich působí jako umělá hmota. Tohle je jiný kafe. Je to takový český funky, řekla bych.  Nebo snad alternativní folk??  Ne, nejsem si vůbec jista, kam kapelu Zrní zařadit.  Je  svébytná a vlastně se mně ji ani nikam “zastrkávat” nechce.

Kapela výborně šlape a tentokrát  je rozumět každému slovu a každému hudebnímu nástroji. Dobrá práce se zvukem. Texty jsou podle mého gusta. Nezvyklé, takové chvílema “dřevní”, a i když nejsou povrchní, neobtěžují svou hlubokou filosofií. Jsou přímočaré a smyslné. Dávají smysl. Jsme oba nadšeni. Stejně jako v Hradci Bonusem. Osobitý přístup, upřímnost, živelnost a hlavně nesporná kvalita, která je tu jaksi mimochodem. Samozřejmě. Zrní je dobře vyzrálé, řekla bych. Moc se mi líbí přirozená a přece divadelní vizuální prezentace zpěváka Jana Ungera. Měla jsem z toho trochu strach, ale je milý a nestrojený. Ostatně jako všichni z kapely. Zrní je zkrátka bomba. Více takového Zrní a nejen v muzice. Zrní je postoj k životu. – Snad to nezní moc škrobeně… to bych nechtěla.

IMG_5944

Jan Unger / zpěv, kytara, flétna
Jan Juklík / kytara, zpěv
Jan Fišer / housle, zpěv
Jan Caithaml / baskytara, zpěv
Ondřej Slavík / bicí, akordeon, beatbox, zpěv

IMG_5941

Bubeník Ondřej občas vytáhne garmošku a zazpívá

IMG_5913

Jan Unger a Jan Juklík, kytarista

IMG_5914

Housle Jan Fišer

IMG_5927

Zase Jan. Samý Jan a jeden Ondřej. Tohle je baskytarista, nenápadný Jan Caithaml

IMG_5906

Už víte…

Více  o kapele  Zrní na jejich webu:  http://www.zrni.cz/o-kapele

Natočili jsme videa:

 Posted by at 20.50

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient