Srp 152013
 

ale pracovním nasazením se to od dovolené neliší

O letošní dovolené jsme si moc neodpočali, byla sice pěkná a společenská, ale do té správné dovolené, jak si ji představujeme, měla daleko. Dovolená pro nás znamená dobrodružství poznávání a výlety. První týden, doma, bylo těch několik výletů zaměřeno na dětské radosti, takže ZOO JIHLAVA a Kočičí hrádek, druhý byl také hlídací, ale v Solné komoře. Uskutečnili jsme jeden vydatný pěší výlet, první etapu Solné stezky z Hallstattu do Bad Goisern, ale zato jsme se třikrát rekreovali v bazénech lázeňského komplexu v Bad Ischlu. Tak se nám to líbilo. A také jsme si prohlédli toto útulné městečko, včetně návštěvy hřbitova. Dvakrát jsme pro velký úspěch navštívili rakouskou “lurdskou” kapli s léčivým pramenem (zabral!!) a též dvakrát “muzeum papíru” v Laakirchen – Steyrermühlu. Tato expozice nás, všechny zúčastněné, zcela uchvátila, proto jsme se sem druhý den vrátili. Ze všech míst máme krásné fotografie, ale kdy dojde k jejich zveřejnění mohu sotva slíbit, vždyť ještě zápasíme s jarní dovolenou v Barceloně.

Přesto, že krásné zážitky mají tmelit, došlo mezi námi milenci k rozkolu a domů jsme jeli jako dva bubáci. A po společné večeři jsme se místo společného spaní rozešli každý do svého domova. Ale už je to zas dobrý.

Po návratu domů mne čekalo překvapení. Zahradu nám osídlila osamělá slepice. Přestože byla několikrát odchycena a vrácena do své kóje, máme ji tu zas. Ale už je opatrnější a málokdy se mi jí podaří spatřit. Náhradní kurník opustila a bivakuje kdovíkde… Vejce nesnáší, asi je ještě mladá..

IMG_4035

Slepice je velmi pěkně vybarvena

IMG_4013

Takto spávala v době, kdy jí zahrada patřila a nikdo jí neprudil

IMG_4014

Detail spící slepice o půl sedmé ráno

IMG_4037

Je velmi těžké zachytit slepici fotoaparátem. Neustále se vrtí a ošívá a ostrá je tak jedna fotka z deseti. Co jí říkáte? Je to fešanda.

IMG_4017

Často se mě čtenáři ptají, co jsem si dovezla z dovolené a já marně vzpomínám. Letos mohu říci Ano, dovezla jsem si dvě klasické mísy z mojí oblíbené gmundenské keramiky. Dekor, který miluji. tato mísa je větší, cca 30 cm??

IMG_4018

Druhá miska je menší.

IMG_4019

Secesní miska na čajovou svíčku

Dnes už se do žádných úprav fotografií pouštět nebudu, ale od zítra to zase rozjedu. Začnu asi muzeem papíru nebo snad hřbitovem v Bad Ischlu??? Největším zážitkem pro nás bylo antré do exteriéru muzea papíru. Jdete podél řeky Traun a zahnete doprava. A před vámi se najednou objeví “Nautilus” kapitána Nema a na vzdáleném pahorku dvě rezavé “rakety” jak z retro filmu První lidé na Měsíci. Je to větší bomba než růžový tank, přátelé. Autentické industriální umění, a vlastně jsou to jen obyčejné papírenské výrobní stroje.

 

 

 Posted by at 19.41

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient