Bře 232014
 

Na zimu už nevěřím..

V týdnu přijely na návštěvu Zorka s Emmou a protože miláček měl nějaké povinnosti a zůstal tentokrát doma, strávili jsme víkend v téhle holčičí trojici. Máme rádi přírodu a nejsme náročné. Nemusíme být pokaždé někde jinde. Spíš naopak. Sejdeme-li se spolu, vracíme se na stará známá místa.

Lom pod hradem Rychmburk a rybník Hadinec. Moc dobře si pamatuji na jarní invazi žab v této lokalitě, bylo to před mnoha lety. Voda se u břehů jen “vařila”. Bylo přeplněno. Žába na žábě a později trsy žabích vajíček. Po delší odmlce se sem opět každoročně na jaře vracíme, ale je to bída. Jakoby ty žáby měly stejné existenční problémy jako my… Také jich ubývá. Bude v tom ale jiný háček. Kdovíjaký!

Letos jich ale bylo, zdá se, více než loni. A to nás tak nadchlo, že jsme u Hadince pobývaly skoro pořád. Včera jsme si tam dokonce udělaly táborák a opékaly buřty. Už za tmy jsme baterkou kontrolovaly rybník, zalévali plechovkou žhavé uhlíky a byly svědky příjezdu dalších pozorovatelů žab nebo co. Ti nakonec zajeli trochu dál do lesa, zhasli a asi čekali až odjedeme… nebo co.

Dnes odpoledne, ještě než jsme se rozloučily, jsme na Haďák zajely zase. Déšť nedéšť. Jsme blázni do žab nebo co.. Tak zase za rok.

Jestli se nám zadaří, o dovolené budeme objevovat i tato místa. Je to dál než k Hadinci, ale jednou za čas musí člověk vyrazit do neznámých končin, aby se povznesl a zase se rád vrátil domů k našim žabím Hadincům.

87514361.ko63A7FP.JardinGaudiLarge

Clot_del_Moro_-_Cementarna_-_muzeum

Clot_del_Moro_-_ruina_Guellovy_vily

 Posted by at 19.11

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient