Úno 042014
 

krátce, stručně, výstižně

 

314042-top_foto1-ka6xhKnihy přečtené – Petr Váša: Fyzické básnictví ( s vloženým DVD)

Průša je úchyl, Váša je živel.  –   Neuvěřitelně komplexní člověk, který své tělo v souladu se svým duchem učinil nástrojem, na který hraje po svým. Tuto činnost stále rozvíjí a rozšiřuje, a je v tom čím dál lepší, přesvědčivější, soudržnější a mezi masou umělců rozpoznatelnější. Vystačí si s málem, ale tvoří velké hodnoty. Zdánlivě zdá se být ztřeštěným chlapíkem, však kdo pronikne do jeho světa systematičtěji, musí ho obdivovat a mít rád. Patří ke šťastlivcům, jimž koníček a zábava staly se povoláním. Přesto působí po letech stále svěže a autenticky. Nepochybně ho moc baví chodit do práce.

187562_bigKnihy přečtené – Ivan Martin Jirous: Magorův noční zpěv

Magor zase straší! Kdepak ty jeho verše naši drazí editoři vyhrabali?, kolik koutů museli vymést v tom jeho švarcmberským bejváku, než na zadní straně účtenky či pivního tácku objevili tyto příležitostné klenoty. Ale železo se musí kout, dokud je žhavé. Havel a Magor se stali posvátnými býky českých intelektuálů, a každá „nová“ Magorova sbírka je jimi/námi  radostně očekávána.

Magor toho moc za život nenapsal, víc toho prochlastal. Přestože nežil řádným životem občana a o svou rodinu se staral halabala, je všeobecně ctěn a milován pro svou křehkou duši, kterou maskoval hrubiánstvím. Málokdo z nás na něho má. Nebál se a nekradl. Byl stejně jako Váša po celý život svůj, ale na rozdíl od dělníka kultury Váši, Magor nikam nespěl a v životě se převaloval jako čuník v bahně. Vždycky se našel někdo, kdo mu rád pomohl.

Odchod z Oázy II.

Musím jít domů                                                                                                                                                                                                                 mám bramborovou kaši                                                                                                                                                                                                       od Dáši pod peřinou

Vychládá každou                                                                                                                                                                                                          vteřinou                                               /ta se mi líbí, ale ty ostatní by nikomu kromě Magora neprošly:)

Dáša Vokatá a Oldřich Kaiser – konečně spolu / Jak se zrodil jejich vztah a po čem stále touží

Miláček přijel vlakem a přivezl mi dárečky.  Periodikum Ateliér, A2 a INSTINKT s tímto bulvárním titulkem a fotkou jmenované dvojice na titulní straně. Snad aby nebylo pochyb, mají oba své nástroje hudební s sebou. Je to zavádějící. Nikde se nepíše, že spolu mají něco jiného kromě uměleckých ambic. Dášina partnera Magora, s kterým vystupovala v uměleckém duu  písničkářka a básník, prostě nahradil na přání paní Dáši Oldřich Kaiser. A hraje i na housle. Dobrá volba!

Zemřel herec Philip Seymour Hoffman

Zasáhla nás oba, miláčka i mne, tragická smrt Philipa Seymoura Hoffmana.  Baví nás chodit do kina a největší zážitek pro nás zatím znamenalo shlédnutí filmu MISTR, s tímto hercem v jedné z dvou hlavních rolí (zakladatel hnutí Zdroj). Účinek byl ještě zesílem prostředím, kde se promítalo. Malé intimní kino Muzea barokních soch v Chrudimi. Už se tam nepromítá, byla to přechodná záležitost. Zde o tom zážitku píšu. Viděli jste už ten skvělý film??

odkazy:

O Magorovi jsem psala několikrát, ale seznam není asi úplný

https://rozvedena.blokuje.cz/405155-magor-php

https://rozvedena.blokuje.cz/464524-zase-ten-magor-php

https://rozvedena.blokuje.cz/910765-magor-putna-v-lidovkach-php

https://rozvedena.blokuje.cz/742079-a-magor-pravil-php

https://rozvedena.blokuje.cz/553683-osamelost-php

a také zde:

https://rozvedena.blokuje.cz/krchovsky-a-krch-off-band-v-bio-central-hradci-kralove

o Vášovi jednou

https://rozvedena.blokuje.cz/vanocni-koncert-s-koulema

 

 

 Posted by at 16.55

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient