Dub 242013
 

nedělní výlet v údolí Krounky pod hradem Rychmburkem

Zorka s Emmou odjeli dopoledne domů a my jsme hned po jejich odjezdu také práskli do bot a zamířili opět jako před týdnem k rybníku Hadinci. Žabí rozmnožování se tam již nekonalo, ale pravděpodobně jsme o nic nepřišli. Po chuchvalcích žabích vajíček ani vidu ani slechu. Buďto nejsou lidi, tedy žáby, nebo se chodí na jaře milovat někam jinam, ale tomu moc nevěřím. Zřejmě v tom bude také to, že žábám před několika lety zavezli nějací hajzlové štěrkem jejich oblíbenou velkou kaluž u rybníka:

Operativně jsem se rozhodla, že trasu výletu oproti minulému týdnu dobrodružně pozměním. A tak se také stalo. Lomem jsme prošli v jeho prvním patře a Jižní stěnou svahu vystoupili přímou cestou směle a bez jištění nahoru, na lomovou hranu.

IMG_1287

Pohled z prvního patra do lomu

IMG_1290

Podél lomové hrany a pak stále dál a dál okrajem pole a pak i lesem, jak to půjde. Cestou se předcházíme s mladší dvojicí, hledající čarověníky a bonsaje. Příklady táhnou. Oba páry se drží za ruce.

IMG_1292

Les je krásně prosluněný a také míjíme zase několik hraničních kamenů TT Thurn-Taxis

IMG_1293

Tento má číslo 242

IMG_1298

Loukou a pak zase lesem a pod svahem už vidíme chatky u řeky. Sejdeme dolů a zkusíme experimentovat. Vrátíme se cestou podél řeky, která je již dávno neprostupná. Dříve byla značena červenou turistickou značkou a nacházíme i jeden jediný důkaz. Starou značku na stromě.

IMG_1299

IMG_1311

IMG_1321

Jaro je tady. Vyrážejí první lupeny na stromech, kvetou plicníky a sasanky. Tráva je svěží a všechno to bují a vyráží za sluncem. Tak si to musíme také užít, než bude léto a všechno zešedne a bude se zase brát k podzimu a zimě. Jaro je moje nejmilejší roční období a jsem ráda, že ho neprožívám sama.

IMG_1323

Fotografie jen ztěží zachytí tu sluneční lázeň, bundy jdou dolů a jdu jen v triku.  Zatím to jde, ale za chvíli se terén stane neschůdným a musíme traverzovat a balancovat v příkrém kamenitém svahu nad prudkou jarní řekou. Prostupujeme, nic nás nezastaví!

IMG_1334

Poezie jara

IMG_1338

A už jsme blízko lomu, v dálce vidíme kamenné plotny… a pak už jen cesta domů, rizoto a zrytí jednoho záhonu na zahradě. Vyrušili jsme spoustu sluníček a vyplašili ve staré zvetšelé cihlové zídce tři krásné střevlíky. Včera jsme na zahradě viděli slepýše, vlastně se tlačil v otevřené kotelně k teplému kotli. V sobotu byla fakt dost zima, zatopili jsme…

 Posted by at 20.25

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient