Dub 192023
 

hurá.. je tu jaro!

Poslední březnovou neděli se hlinecký dětský folklórní soubor Vysočánek symbolicky rozloučil s letošní zimou tradičním vynášením Smrtky. Zúčastnili jsme se poprvé, pozvali nás Běhalovi z Kolína :). Ano, nás, místní patrioty. Tak jsme si to užili se vším všudy. Nejen se smrtkou, ale i s milými přáteli. Po akci si Zdenda s Irenkou jeli ještě vyfotit morbidní soubor oběšených panenek do Rváčova a pak přijeli za námi domů na frgály a jednohubky s pomazánkou PINK.

Průvod včele se Smrtkou vyšel od hlineckého Multifunkčního centra a zamířil směrem k místní části Betlém. Zde, na mostě před Chrudimku, byla Smrtka odstrojena, zapálena a následně utopena v řece.

Za řekou ještě děti z Vysočánku předvedli něco ze svých her a zpěvů a pak už byl konec. Za mostem stojí skupina dřevěných soch – masopustních maškar. Nemám dřevěné sochy ráda, je jich všude jak naseto, samej vodník a já nevím co ještě… nekoukám po tom. Ale musela jsem tentokrát uznat, že hlinecký maškary nejsou zas tak odpudivý, hlavně tenhle ŽID, ten se mi fakt líbil.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient