Čvc 032022
 

..a do pytle.. je to zase Chrast

Říkáte si, co zase dělá v tý Chrastí, ale mně se tam líbí. Teda ta cesta tam nebo zpět. Je takových možností jak ji pojmout. Ale vejletuju bohužel na úkor kultúry. Já bych brečela, co jsem nedávno zameškala… v Ostravě měl nádhernou výstavu “náš” Marius Kotrba. Prošla jsem si onlajn a moc lituju; ach jo, kdy to zas bude. A v pátek koncertoval v Litomyšli písničkář Jiří Smrž. Toho taky miluju. No, kdybych to nevěděla, bylo by mi líp. Ale já jsem teď delší dobu sama, a tak mám čas zkoumat oblasti dlouhodobě zanedbávané. Chtělo by to přehodit výhybku a nezabývat se nepodstatnými věcmi, asi, snad se z toho chaosu který mě pronásleduje už od Nového roku ještě do konce prázdnin stačím vyhrabat a být zase v klidu. Nenechat sebou vláčet, uřídit to.

Do Chrasti jsem jela netypicky ráno v 8 vlakem a proto jsem těch kilometrů nachodila ještě více než obvykle. Víc jak 15. Chrast má nádraží dost bokem. – Ale nevadí, našla jsem cestou do centra několik tajemných míst, které bych příště ráda probádala. Navedla mě na ně vlastně starší kamarádka, taková moje rádkyně, když už nemám maminku. Potkala jsem ji v aleji Velká Lipka a vzala mě na kafe. To mi chybělo, protože jsem ráno vylítla bez snídaně. A bez kafe. Chtěla jsem to napravit v zámecké restauraci, ale bylo příliš brzo. A to jsem předtím na chrasteckém náměstí dost pauzírovala a nikam nespěchala. Ale zdá se, že všechno bylo dobře načasované a v pravý čas jsem dělala ty správné věci. Teda až na to, že mne v zámecké zahradě pozoroval chlap jak čůrám. Když jsem si natahovala gatě, cítila jsem něčí pohled a hle! Ale byl dost daleko, zvědavec… a já špatně schovaná. Ještě bylo všechno zarosený a přišlo mi, že jsem široko daleko sama.

 Posted by at 21.16

  6 Responses to “Výlety? Dám ten nejčerstvější, včerejší.”

 1. Ty se máš, zlatej Chrast.
  Já teď sjíždím na kole dunajskou cyklostezku,teda její část.
  To je peklo:-)

  • No, to s mě rozesmál, jaký peklo, řeka neteče do kopce, nebo se pletu? Co jinak cyklista nemá rád kromě kopců? Že by otravovali komáři nebo je zacyklistováno? Máš kde spát? Jojo, zdá se, že ta cyklistika není žádnej med. Já jsem od ní upustila právě kvůli kopcům. Nerada se namáhám a všechny kopce jsem stejně vytlápla pěšky,… tak jsem kolo prodala a jezdím jen občas na vypůjčeném podle Bečvy. To je dobrý terén, takové bezkopčí. Znáš to.

 2. No jo, ta absence kopců mne zachránila.
  I když ten první i druhý den jsem ještě na nějaký ten šlos vylezl, když jsem ho po cestě někde na úbočí viděl.
  Ale pak už jsem byl rád, že jsem dojel do cíle jen po té rovince podél Dunaje.
  Ono našlapat za čtyři dny s kolem naloženým brašnama se stanem a věcma přes 300km už mi stačí i bez kopců.
  Ale jsem v cíli, už jsem se teď v Linci odměnil šniclem přes
  celej talíř, zapijím to pivama za 4 ojra, tak možná mi už zítra nevyjde ani na vlak a budu to muset došlapat až domů:-)

  • Super, gratuluju moc moc moc. No to je kláda, chlapče a ještě se stanem, co sis to na sebe vymyslel?! Koukám že máš pořád ještě roupy a snahu být lepší a lepší až nejlepší ze všech 🙂 ale to už přeháním s tou chválou .. abys náhodou nespych a příště “nesjel” Amazonku. Safra to abych se také pochlapila, už dva roky chceme jít nějakou mezinárodní stezku podle Mže nebo co a také potají myslím na cestu po trase koněspřežné železnice ČB – Linec. Ale je to tím kovidem a našim pozdním kovidem všechno potlapané a pozapomenuté. Jsem ráda, že mám tu svou Chrast a Luži a Maštale. A včera jsem si udělala výlet do Hlinska, do Lídlu, ale byl krásný, potkala jsem tam nějakou shodou náhod hned 3 hodně dlouho nespatřené spřízněné duše. Každého zvlášť. Ať žije Lídl!

 3. dobry den

  hlasim sa uplne mimo blogu
  chystam sa na cesty po vychode.
  jurkovičove cintoríny
  našiel som na rajce.cz Vaše albumy fotiek
  sú skvelé
  pre planer nenahraditelné

  nanašiel som pri nich na rajce.cz
  žiaden pozitivny komnet
  takže ja ich vysoko pozitívne komentujem
  aby ste mali odozvu
  ktorú si naozaj zaslúžite

  dakujem

  vladovaclav

  • Dobrý den, moc děkuji, jsem na cestách tak jen krátce. Z naší cesty za Jurkovičovými hřbitovy mám na blogu rozsáhlý a podrobný materiál určený právě našim následovníkům. Vygůglujte si na blogu heslo Jurkovič :). Šťastnou cestu. zuzi

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient