Srp 192013
 

potěšili

 

V sobotu bylo na skutečském rynku živo a veselo. Mohlo být živěji, ale ty doby, kdy se na posvícenský jarmark s živou hudbou případně i další veselicí táhly zástupy místních i přespolních jako vosy na med  jsou již ty tam. A také prodejců ubývá. Je čím dál těžší zaujmout lid obecný a také peněz je mezi nimi méně. Nebo je to jinak?? Každopádně já byla v sobotu zaujata. Ne stánky s lahůdkami, trenkami, tretkami, ponožkami a dalším jarmarečním zbožím, ale právě tou kulturní produkcí, která náš městský jarmark vždy provází, aby to nebyla tak přízemní a nekulturní akce zaměřená pouze na konzum v tom poněkud pejorativním slova smyslu. Tak to u nás chodí.

V sobotu nám tu vyhrávala pražská folkrocková skupina Hromosvod a střídala se se skupinou historických šermířů z Jihlavy zvanou Vyděděnci.

Obojí mne zaujalo tak, že jsem v hledišti strávila skoro tři hodiny na prudkém slunci. Hudbu jsem už schopna poslouchat jen soustředěně, a tak jsem využila té možnosti a Hromosvod jsem si opravdu užila. Ondřej Fencl, kytarista, zpěvák je tahounem tohoto seskupení a skládá veškerou hudbu i slova písní. Občas vystupují i s Vladimírem Mertou, legendárním písničkářem z doby předsametové. Ne že bych žila touto hudbou, ale v tuto chvíli a na tomto místě jste mi padli do noty. Jste skvělí.IMG_4100

IMG_4095

Ondřej Fencl

Další fotky z akce na rajčeti

A k Vyděděncům?? –  Milí Vyděděnci! Děkuji vám za nevšední zážitek. Historický šerm jsem viděla jen jednou a od té doby by mne nikdo na tuto akci nedostal, protože mne to zkrátka nebaví a k tomuto druhu zábavy jsem ztratila důvěru. Však vaše vtipná vystoupení mne přesvědčila, že i na šermířská vystoupení se dá dívat, když je berete s nadhledem a moc se s tím nepářete. Zvláště scénka o drakobijcích je velmi výživná a odpovídá mému vytříbenému smyslu pro humor. Je čemu se smát a moc oceňuji vaše vyprofilované rytířské týpky. Jste skvělí! Šermu moc nerozumím ani to nedocením, ale jako lidové divadlo jste bezchybní. Jen by mě zajímalo, co je to za rytířský řád Ordo eqestu viam zajišťující váš rytířský výcvik. Na síti je vše, ale o tomhle řádu ani zmínka. Tím je to pro mě tajemnější, i když se spíše přikláním k verzi, že je to vymyšlené.

IMG_4123

IMG_4061

Další fotky z akce na rajčeti

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient