Dub 052021
 

slavím vejci, a to je tak všechno 🙁

Nějak se to všechno semlelo, že navzdory tomu, že jsem se tak moc těšila na těch několik dní oddechu, klidu a míru, dopadlo to pro mě docela smutně. M. má v čudu koleno a jsme doma jak dva zapadlí vlastenci. Veškerá moje energie je napřená do podvečerní cesty do lesa pro mízu a to je tak všechno co stojí za řeč a s rozpaky potěší. A jak nemám žádný rozptyl a společenský styk, začnou se neodbytně ozývat pochmurné myšlenky. Ách jo. Ale z vajec mám radost.

A odkaz na doby, kdy jsme slavili o hodně více a radostněji.

http://rozvedena.blokuje.cz/jak-slavime-velikonoce

  10 Responses to “Velikonoční svátky”

 1. Vajíčka jsou přímo umělecké dílo, včetně toho prasklého:-)
  Asi nějaká enkaustika, hádám…

  No a je tu konečně JARO.
  Dnes jsem v lese u potoka viděl hned tři “motýle”.
  Tak snad příští týden zase nezmrznou.

 2. Jé, čau Saule!! Zrovna u toho sedím a přemýšlím co dřív blognout, nebo jestli jít dělat něco jiného, zlenivěla jsem. Ta každodenní túra pro plný flašky mě zmáhá, tak, že kromě funerálních akcí je to moje skoro jediná každodenní činnost! Snad jsi mě nakopnul!
  Motýla jsem viděla někdy před měsícem nebo tak, žluťáska a od té doby NIC! Že by se motali jen u vody?? Dnes by ale mohli vylízt z díry, je nádherně. Ale tady nevylezli.
  Vejce stará technika barvení ve slupkách cibule, vylepšila to jedna červená a jarní tráva zabalená v gáze. No, a jedno prasklo, myslela jsem že se to ztratí!!! No a ne!
  Tak hezké jarní výlety!!! A motýle nad hlavou!

 3. “Ta každodenní túra pro plný flašky mě zmáhá”

  No, to je hezký!
  Tak já po celoživotním přátelském vztahu s alkoholem dopadl tak, že mi i po 70 km na kole už po třetím pivu začne ten smrad krkat i z ucha a musím si dát kafe, a ty si jezdíš každej den pro plný flašky kořalky.
  Tak ještě že máme ty motýle:-)

  • hahaha, i kuš! Já tahám flašky z lesa, to je jinej elixír! Ale zničí mě to na celej den, to je fakt. A ještě, jak jdu sama, tak se se mnou chce každej bavit, co to nesu, když jsme dva tak si nikdo netroufá, tak ta cesta se mi hooodně protáhne. Je úplně jedno kdy jdu, snad půlka města se tudy promenáduje pro zdraví… dnes dokonce cyklista ten kousek rovný silnice, cca 500-700 m, sjížděl sem a tam, bože minul mě snad 5x, ale nenašel odvahu k oslovení, jen koukal a koukal, tak vlídně… a kdybych šla bokem kolem rybníka, tam to je ještě horší, začala rybářská sezóna a rybáři jsou nažhavení, je jich tam víc než ryb… Saule, není to jemná připomínka že je na čase, abys přešel na jiný nápoje? Změna neuškodí!

   • To je jakoby jsi chtěla po faráři, aby na máčel tělo Boží třeba do Kofoly 🙂
    Ale už jdu do sebe a během cesty si tu Kofolu fakt dávám.
    K té eucharistii a výraznému doplnění tekutin dochází až po dojezdu.

    • Mimochodem, nějak nikde nemůžu najít, jestli se to částečné rozvolnění týká i muzeí a galerií.
     Knihoven jo, ale jinak nevím…asi spíš ne.

     • Máš pravdu, ráno jsem si na chvíli pustila 24 a tam přesně říkali – knihovny otevřeme, ale o ničem jiném nemluvili. Jestli muzea a galerie neotevřou, to jsem zvědavá jak to zdůvodní, v knihovnách je mnohem méně prostoru mezi těmi regály… regulovat se dá ale to, to, i to, no né???!
      Blázinec!

    • No, já jsem si svoje už odpila, tehdy v Botaně, to byla jízda… pak jsem změnila působiště a spolu s tím mi to nějak přestalo chutnat a přestalo mě to bavit. Veselá jsem byla i bez toho :).

    • To je teda přirovnání, viz výše… kofola, eucharistie… vidím, že jsi velmi přemýšlivý křesťan a nerad bys zbytečně hřešil. A vo to de – obhájit si to svoje. Kdo to umí, má klidný spánek a probouzí se v míru!

     • Křesťan nejsem, takže mi stačí neprobouzet se po poledni s hlavou po výbuchu vodíkové pumy:-)
      To už mám dávno za sebou, ale to duchovní cvičení obhájit si vnitřně třetí, ba i čtvrtý pivo, když jsem šel na jedno, mne pořád baví:-)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient