Pro 272015
 

Je neděle a stále tam stojí

 

 

 

Od září stěhujeme, ale nespěcháme si. Chvílemi se do toho opřem a pak zase zvolníme, a tak nám to s vánočními svátky nedopadá tak, jak by se slušelo. Je neděle, 27. prosince a stále tam stojí, nyní už větrem zborcen…

IMG_6873

Zahrada, 25. 12. 2015 ráno. Žádná velká sláva. Den před Štědrým dnem se nám navečer podařilo silou vůle zakoupit poslední stromeček před odjezdem čety prodavačů u ALBERTA v Chrudimi ale den nato jsme ho nezvládli přistrojit.

Jen umístit do stojanu. Večeři jsem uvařila slavnostní – kapří polévka, salát a obalený losos, jen to tradiční cukroví chybělo… budu ho péci až dnes… a po bohaté tabuli na nás padla taková únava, že jsme se rozhodli rozdávání dárků odložit. Ostatně vánoční chod zůstal i na druhý den… Usnuli jsme jako děcka a probudili se v 11 hodin dopoledne. Podepsal se na nás stres posledních týdnů….

IMG_6883

25. prosinec… stromek stále čeká na zahradě na svou příležitost. Trochu se nám pokácel a vypadá, že se ducá s bezem. V tomto dni jsme si zopakovali Štědrý den a rozdali dárky. Pod malým náhradním stromečkem z umělé hmoty…

IMG_6884

27. prosinec ráno – stále neustrojen a pravděpodobně i naštván… ale DNES už musíme, slibujeme.

Fotím zahradu z okna po probuzení. V noci zase dul vítr a dokonce nám sfouknul koupadlo pro ptáky. Stále funkční a v nepřetržitém provozu. Vidíte i retrožidli z KOVONY s činkami. Cvičím venku, je tam tak krásně… takovou zimu miluju… a včera – 26.12. bylo jaro.

Stromek jsme neustrojili, protože jsme to zase nezvládli. Dopoledne běžná domácí údržba a odpoledne  jsme strávili v nemocničním parku a kavárně nemocnice v HB. Hlásilo se jaro a navečer kolem páté, když jsme se loučili, zpívali kosáci jak o překot!

A když jsme u  retro nábytku… Ještě donedávna jsme žili s letitým otočným ušákem, viz obr.:

usak

Nechali jsme ho přečalounit a již stojí v předsíni připraven.

IMG_6885

Ten poctivý komunistický ušák s komiksovou falší si odveze dcera do svého kapitalistického příbytku v Rakousku. Ma máme něco onačejšího… podívejte.

IMG_6886

Dvě rozkládací polohovací křesla jako nová z miláčkova mládeneckého bejváku. – Byla objednána z veletrhu v Brně a čekalo se na ně dva roky! Bylo to tehdy běžné… Než došla ložnice, křesla a nová kuchyň, tak byl miláček rozveden. A ty poslední věci už miláček ani neviděl. Kuchyň zůstala nerozbalena a byla odvezena bývalou manželkou k mamince. A v jejich bytě doteď trůnila zachovalá původní plechová kuchyňská sestava. A já říkávala…. tuhle retro obytnou buňku by měl zakoupit rožnovský skanzen… Všechno původní… tapety, koupelna včetně sprchy a kohoutků a průchozí záchod, který tak fascinoval malou Emmičku… ale malý skanzen máme doma i nyní, podívejte na ten stůl… Socialistický realismus frčí a není divu. Minimalistické moderny všude plná prdel ( :))) ) a člověku už se to zajídá.

A tak se pokochejte pohledem na krásné kousky nábytku atd… z let minulých. A třeba si i něco kupte. Uvidíte tam i náč konferenční stolek… ale my ho máme po rodičích.

http://www.designrobot.cz/

Hezké svátky a já jdu strojit toho zeleného krasavce čekajícího na zahradě. Už vztekle a netrpělivě podupává a chce být tím nejkrásnějším vánočním stromem!

 

 

  3 Responses to “Ve skluzu”

  1. Krásný krásný krásný barevný – už se na něj tak těším! A konečně ho vidím! Nevím sice, jak ho ještě odvezu kvůli Emmě, Airbagu – sezení vpředu? Ale ušák se krááááááááááááásný, miluju ho!

  2. A už ho ustrojte naháče! 🙂

    • Snad to stihneme do silvestra! Zatím ještě čeká na zahradě. Ale když jdu kolem, něco mi našeptává, že už ho to vůbec nebaví a chtěl by dovnitř. Ale už jsem napekla 3druhy cukroví a právě je plním. Baví mne to, a tak ještě připeču. Kokosky a skořicová kolečka.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient