Pro 302013
 

Koncert s koulema v Poličce – Ty syčáci, Mucha a Omakalamuhopotajmu

 

“Svátky” jsme prožili lehce sportovně a hlavně kulturně. Telka zůstala vypnuta, ale zhlédli jsme spoustu filmů, z toho jeden v kině. Koncert vyslechnut živě také jeden, ale vydal za několik. Svým nekompromisním nasazením a neobvykle ostrejma povánočníma koulema by jistě zahanbil i součet několika něžných vánočních skřehotání, kterých jsme měli možnost užívat po celý advent až do úplného konce vánočního slavení. Dost bylo vaječného koňaku a plnejch břich vánočního cukroví! Tři dny státem plánovaného nevázaného vánočního veselí nám stačilo, abychom už jsme se všichni nedočkavě třepali na nějakej pořádně ostrej nářez, co nás rozpumpuje a vytrhne z vánoční sladké letargie. A tak jsme se – my všichni pořádně nadržení – hned po svátcích sešli v Divadelním klubu v Poličce, aby si někteří z nás hrdinně zahráli a někteří nadšeně vyslechli jiný koule, než byly ty vánoční!

Dostavili se tito umělci :

Z Brna přijeli TY SYČÁCI ve složení Petr Váša (zpěv), Petr Zavadil (kytary) a Tomáš Fröhlich (baskytara a stick), Aleš Pilgr (bicí). Největšími devízami Těch Syčáků je nekompromisní, ostrý styl a vytrvalost ve ztvárňování vlastních představ. Co platilo pro fyzického básníka Vášu, platí i pro kapelu: nepřizpůsobuje se žánrům, ale sama si je vytváří.

Vzali s sebou Nikolu Muchovou se svojí rytmickou skupinou. MUCHA je nová brněnská femipunková kapela sdružená kolem mladé písničkářky Nikoly Muchové. Nikola vystupuje od svých patnácti let a byla již ozdobou mnoha undergroundových akcí. Bývá také někdy přezdívána jako „Záviš v sukni“. Nově se obklopila kapelou zkušených drsňáků (muzikantů známých z kapel Květy, Ty Syčáci či Budoár staré dámy), kteří dávají jejím nemilosrdným písním ještě sytější barvy.

OMAKALAMUHOPOTAJMU je novuzrozené funky-punky s osobitými světabolnými texty zpívajícího bubeníka Harryho.

Informace převzaty ze zdroje, následují fotky (fotil Čenda z Poličky, starodávný kamarád tremp, s kterým jsme se tam, trochu nečekaně, potkali) a vlastní komentáře. Snad to ještě zvládnu…)

Petr Váša

Petra Vášu  a jeho Syčáky jsem slyšela a viděla živě poprvé a byla jsem nadšena jejich kolektivním drajvem a jejich soudržným blokem ryzí živelné hudby. S tím souvisel i Vášův spontánní pohyb, který byl pro publikum v předních pozicích velmi inspirativní. Pocit uspokojení a štěstí se dostavil v ještě větší míře, když umělec  v jedné chvíli volně sešel mezi omladinu a spolu s nimi křepčil. Viděla jsem i zezadu jeho taneční variace a doteď mám v podvědomí typické pohyby jeho rukou. Byla jsem ráda, že došlo i na kultovní recitaci fyzické básně Lokomotivám se motají kola, kola se motají lokomotivám. Nejeli jsme do Poličky zbytečně. Tenhle starej flák mi do smrti nezevšední!

Lokomotivy dříve a Lokomotivy 2013

Petr Váša

Petr Váša. Koncert graduje. Smyslný Petr Váša odhazuje gumičku a vědomě uvolňuje své bujné vlasy. Stává se z něho nadsamec a já ani nedýchám. Dlouho už sedět nevydržím! Ještě chvíli a křepčím v jeho stylu jak o život!

 

Petr Váša

Petr Váša. Píseň Vlasy. My všechny ženy se vezeme na erotické vlně nadsamce Váši a on moc dobře ví jak nás vybičovat! Je to ale jen představení. V civilu působí velmi skromně a nenápadně. Ovšem když uvolní vlasy a rozvlní tělo v rytmu SVÉ hudby, všechny ikony populární hudby to mohou zabalit …

Mucha

Mucha a její nový band mají taky grády!!! Je to síla nezkrotné nergie, co z této “drobné” ženy tryská a hudebníci mají evidentně obrovské potěšení z toho, že mohou její projev podpořit odpovídající zběsilou hudbou. Bubeník šel hned účelově do půl těla, jinak by ten šílený nápor nepřežil.

Mucha

Nikola Muchová – kdo jednou uslyší, nezapomene. Pokud jste doteď nesnášeli hvězdy prototypu Lucie Bílé a Lucie Vondráčkové, Mucha vás nadchne a rozdíl mezi bezkrevnou a “falešnou” interpretací uslyšíte na první pohled. Někdy je pravda poněkud sprostá, provokuje, ale to mě nezmátlo. Je to jen drobná dekorace.

 

Omakalamuhopotajmu jsme slyšeli pouze dva kousky a raději jsme odjeli domů, koncert totiž začal, stejně jako v Hradci Bonus, o hodně později než se avizovalo. Takže se to protáhlo. Ne že by to bylo až tak špatný, ale naše pozornost poněkud ochabla. Byli to dojíždějící předskokani. Ale upřímní.

 

 Posted by at 21.07

  16 Responses to “Dost bylo Vánoc!”

 1. Mucha a kdo -)))? Dobrý nový rok. O Baldě nemám letos na přelomu roku ani potuchu.

  • Už je to tam, Ivo, ještě něco dodáme, K Baldě dodávám, že se tam pravděpodovně nic nekonalo, pan Petr Hruška se ozval, že o ničem neví, ale kdyby věděl, že se ozve. Děkuji ti moc za kontakt, jinak bych byla v nejistotě a určitě bychom tam o půlnoci vyrazili nablind. I když tentokrát by to nebylo tak svízelné jako loni.

 2. Kdo měl víc koulí? Váša nebo Muchová?

  • Těžko rozhodnout v něčí prospěch! Asi by o nějakou tu kouli vyhrála Mucha. Ten její “jedák ” by prorazil pancíř! a bubeník byl v těžkým transu! Váša však je starší, zkušenější a pestřejší. A zase přišel s něčím novým. (vylezl se svým “esperantem”). Je pořád pružný a při chuti.

 3. Takže Mucha s jedákem by koulema prorazila pancíř. To se mi líbí. Ten Váša, starej pes, asi už nic zgruntu novýho nepřinese, myslím. Je to asi furt takovej ten umělec, co to fyzické umění vyučuje i na akademii JAMU, jestli to tam už nedotáh do důchodu.

  • Ano, starej pes, ale ještě je to pořád rafan, ne ten uměle vzkříšenej Neckář, podepřenej ze všech stran. Myslím umělecky. Váša je ale ještě dost mladej, hned jsme se dívali, jak jsme přijeli domů – http://cs.wikipedia.org/wiki/Petr_V%C3%A1%C5%A1a – však kromě toho malýho bříška vypadá jako dobře pěstěný a živený lev se spoustou nápadů a energie. Potkali jsme ho neoficiálně předloni?? v Ústí nad Orlicí, seděl v porotě nějaké umělecké přehlídky, musím to tady někde na blogu mít, tu zmínku. Seděli jsme za ním na vzorovém loutkovém představení, pokud si dobře vzpomínám… Ty jeho vlasy mu dodávají na vážnosti a respektu. A ještě dlouho budou. Je to krása.

 4. Ahoj Zuzi :-))

  tak opět dík za skvělý tip na Muchu :-)) Po Čokovoko a Bonusovi u mě opět trefa do černého :-))
  Mimo jiné má krásnej brněnskej přízvuk stejně jako Čokovoko. Ještě že to Brno máme :-))
  Jak pravil klasik: “Brno je zlatá loď” :-))

  Když jsem začal Muchu googlit narazil jsem na takovouhle takymuchu :-))
  Myslím, že si ji vychutnáš :-)) http://www.youtube.com/watch?v=vwXS1g2UE1Y

  Měj se krásně !!!

  lada

  • Ahoj lado, jak příjemné být inspirující blogerkou, děkuju, že mi zde občas něco zkomentuješ a pochválíš. Děkuju, že mne čteš. :). Hned si to jdu poslechnout

 5. Takymucha – to bylo takové dobromyslné poškádlení:-)) Úplně živě vidím, jak se Ti ježej vlasy hrůzou. Už jen ty neskutečný oblečky těch tanečnic. Řekl bych, že je to takový františkojanečkovský extrakt = “zlatá 80. v ČSSR” :-))))))

 6. Jasně, Ty syčáci, to je vono! Jedni z mých nejoblíbenějších.

 7. A kat Rejžek ohodnotil jejich loňskou desku Eldorado jako nejlepší toho roku. http://www.youtube.com/watch?v=UfFLQ8HfwoQ
  Toto je jemná verse, na koncertu to dunělo.

 8. Těí mě, že má někdo stejný názor na umění jmenovaných Luciií

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient