Úno 102014
 

fotky a paradoxy

 

Areál PL Bohnice (17)

Krásný zimní den

Areál PL Bohnice (18)

Vchod do PLB

Areál PL Bohnice (20)

Kostel sv. Václava

Areál PL Bohnice (21)

V parku areálu psychiatrické léčebny je klid a mír, venku, za jeho zdmi, je ale pěknej blázinec

Areál PL Bohnice

Poklidné sobotní poledne
Areál PL Bohnice (2)

Není skokan jako skokan! Tenhle skokan o tyči je nudista. Skáče bez trenek.

Areál PL Bohnice (3)

Areál PL Bohnice (4)

Areál PL Bohnice (5)

Fotíme technikou HDR, takhle zlověstně to opravdu nevypadalo..

Areál PL Bohnice (6)

Myslela jsem, že tu fotku oříznu, ale nakonec jsem s ní neudělala vůbec nic a dost se mi líbí

Areál PL Bohnice (7)

Starý lihovar? Nápis nad lahví se zdá být v azbuce

Areál PL Bohnice (8)

Ubytovna

Areál PL Bohnice (9)

Areál PL Bohnice (10)

Obchůdek

Areál PL Bohnice (11)

Hlavní alej, cesta přímá, kdyby to bylo vždycky tak jednoduchý…

Areál PL Bohnice (13)

Farma zvířat a výhled do kraje. V dáli vykukuje Říp, ale ne na téhle fotce

Areál PL Bohnice (14)

Jako všude, kde nebydlí zrovna milionáři… Nejsou peníze na opravy.

Areál PL Bohnice (15)

Na farmě

Areál PL Bohnice (16)

Poněkud tajemné..

Areál PL Bohnice (19)

Ještě jednou kostel sv. Václava

Černý most

Cestou do Prahy jsem u prodejního areálu Černý most periferně zaznamenala neobvyklý billboard. Zval na výstavu Olbrama Zoubka. Jen na mžik jsem zblikla oranžovočervenou hruď a bílou sádru plácnutou na obličej, zlaté vlasy. Strnula jsem nad tím poutačem a nechápala onen provokativní záměr. Palach jako marketingový nástroj? To snad ne.. Cestou domů jsem v rychlosti z auta zabrala část krajiny s billboardy. A doma se podívala na net. Napoprvé jsem objevila plakát Zoubkovy výstavy na Hradě na webu agentury CZECHPROMOTION, pod titulkem: A čím dalším se u nás ještě bavíme?
(a dále – Připravili jsme komunikační kampaň… ), a co jsem považovala za kresbu, se stalo sochou . Hledala jsem pro pořádek  její název kde se dalo, ale nenašla.  Podivná socha. Ano, je to Palach s posmrtným sádrovým odlitkem před odstraněním… ale použití výřezu sochy na komerční poutač u nákupního komplexu  se mi zdá jednoznačně neetické a Olbrama Zoubka nedůstojné. Ale současně si přijdu jako zpátečník, co se do dnešní postmoderní doby moc nepasuje. Celý svět je dnes marketingový projekt! A my figurkami, kterými někdo šikovně manipuluje. Ostatně… ta manipulace nám není cizí ani z předešlého režimu.

Celý svět je  marketingový projekt!  V nákupním centru Letňany, kam jsme se stavili na něco dobrýho, jsme zažili příkladné psycho. My Nepražáci na tyhle promoakce s metrosexuálním moderátorem, všudypřítomnou pitomou hudbou a dětičkami na pódiu nejsme zvyklí, tak nás to při obědě stresuje. Pravděpodobně to propuklo zrovna když jsme se rozhodovali jakou kuchyni z pěti možností zvolíme. A skončiloto  spolu s naším obědem. Dala jsem si jehněčí v kořeněné omáčce s bramborem a zelný salát. Miláček vegetariánské placky. Naše obavy, že nám z té orientální stravy bude blbě stejně jako před časem v Pardubicích, se naštěstí nepotvrdily.

 

 

 

 Posted by at 21.35

  2 Responses to “V Praze”

  1. PLB mám ze svého bydliště nadohled 🙂 Krásné procházky- aleje starých mohutných stromů… a 1x ročně festival Mezi ploty- to je bezva. některé pavilony marně volají po rekonstrukci už léta :-(, ale to opravené už je pěkné, moderní.

    ad: zábava ve velkoměstě- i některé Pražáky stresuje zábava s vlezlou hudbou a dětičkami na jevišti, které zpravidla soutěží o nějaké reklamní produkty – patříme k nim a vůbec s e za to nestydíme. Některá OC už zavedla i pravidelná divadelní (!!) představení pro děti… jakýsi kulturní stánek se z nich stává… tak tohle bojkotuju!

  2. Ano, je tam klid a moc příjemně, i teď v zimě.
    Ano, asi se soutěžilo, bylo tam lego, oděvy pro děti a Musil. Netrvalo to dlouho, jen na jeden oběd, ale zrovna na ten náš. Neodsuzuji ty akce, jen jich nemusím být účastna. Oběd si v megasupermarketu dáváme tak jednou do roka, tak jsme si to chtěli vychutnat v prostředí, které je pro nás 🙂 spíše cizí a vzácné. Moc to nešlo, přestože to bylo chutné. A také se to podávalo v plastu.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient