Srp 052012
 

Bravo Krištof Kintera!

Zajet na den do Litomyšle je tak snadné jako nikdy dříve… v sobotu a neděli tam jede od nás přímá autobusová linka, také zpět!  To mě velmi těší a budu zde častěji. Litomyšl je zlatá loď, a oproti Brnu má výhodu větší sevřenosti. Snad ta linka ještě vydrží, moc se v ní dveře netrhnou, vlastně někdy vůbec.

Autobus bludného Holanďana…

Tentokrát jsem jela s malou Emmou, a tak jsme se vracely dřívějším spojem, velmi komplikovaným, ale cestovatelsky naplňujícím.

Neodolala jsem! Hned při vstupu na náměstí jsem spatřila novou Perskou věž, o které jsem den předtím četla a novou galerii moderního umění, o které jsem neměla ani tušení!!! Húúúúú!

Nešlo odolat a zcela sobecky jsem s malou Emmou na tuto výstavu zašla. Není to žádná Zmatlíková, že, ani včelí medvídci. Ale ani Daisy Mrázková – tu máme rády. Tohle je jen pro silné nátury, ale riskla jsem to.

Naštěstí tu též vystavoval Krištof Kintera a jeho kinetické a zvukové objekty Emma ocenila, ač „Okamurova“ panáka mlátícího čelem  do zdi odsoudila, ale Havran opravdu zaujal. Také sunoucí se kýbl.

Dokumentární záběr Kinterovy expozice. Nikdo mi nemůže vyčítat, že se snažím fotit krásně a umělecky. Tady v tý ratejně se třemmistrovými exponáty doplněnou v jednom rohu špinavým šedivým batohem a v druhém kýblem s přehozeným hadrem to ani nešlo.

Havran  neustále remcal a kýval nohama. Bylo však nutno zapnout elektrický proud. Zelený kýbl funguval bez šťávy, asi byl pod ním akumulátor, což jsem nezkoumala.

K této výstavě a Litomyšli se ještě vrátím, mám toho mnoho co říci.

 Posted by at 20.48

  4 Responses to “V Litomyšli”

  1. Tak to je dost dobré. Konečně jsi po delší době přidala k textu i fotky.

    • TDík, to jsem se hodně snažila, pravda, fotím stále, ale nemám energii se se staženými fotkami babrat.

  2. jooo, Kintera a jeho nápady- to je prima relax! 😉

  3. Ano, hned jsem si vzpomněla, že jsi o něm psala na blogu… bylo toho Kinterovo dost málo, jen tak aby se neřeklo. No ale byla to zase kolektivní výstava, že.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz