Dub 192020
 

Prostě napršelo a je to znát..

Před týdnem jsem se připravila na déšť. Zalila co se dalo, vylila a vyčistila zelený plastový sud pod okapem, nainstalovala rouru od okapu k sudu a čekala. Postupně ostražitost polevila a roura nepovšimnuta čekala na svou příležitost. Těšila se, že sud napumpuje co to dá, přebytek vody přeteče, nadělá kolem pořádnou paseku a hned tak to neuschne..

Dnes ráno jsem se probrala kolem sedmé a rozhrnujíc závěsy na oknech, hned jsem zaznamenala cosi podezřelého. Vyřítila jsem se s hrůzou v očích z domu k sudu…. a v mžiku jsem si úlevně oddechla. Pršet přestalo právě když voda dostoupala cca 2 cm pod kritickou hranici. Nepřeteklo! A tak jsem se konečně rozhlédla kolem sebe a potěšila se ohledem na mokrou a svěží zahradu. Jakoby ožila a rozdýchala se. Dostala svou dávku vody a to ještě neví, že vzadu u kompostu máme připraveny pravé koňské kobylince určené k jejímu zúrodnění! Tak snad se letos úroda zadaří! No, když máme kobylince od ušlechtilých koní ze Slatiňan (Národní hřebčín Kladruby nad Labem), tak to určitě pofrčí…

Déšť věděl kdy má přestat..
Napršelo, ale moc toho nebylo… jeden sud žádný sud…
Včera jsem prozíravě vydrhla ptákům koupadlo. To bude koupačka.. v čerstvým!!
A jaro je v pytli! Odkvetla první pampeliška…
Musím to všechno vyplet, hrůza… nejlépe se pleje v mokrým, ale ráno byla ještě zima jak blázen… a večer půda oschla. No, sorry, ještě to musí chvíli takhle vydržet.
Kobylince ušlechtilých hřebců čekají na svou novou příležitost
Rozhozeno na záhoně, teď ještě kdo to zareje…
Vyhodila jsem dvě nahnilá jablka ze sklepa a nic se neděje. V zimě se z nich mohli kosáci zbláznit, a teď na jaře jimi pohrdají. No, co nadělám, dám jim ještě šanci.
Druhej den a ještě si ani neklofli, hajzlíci černý…
Dnes v úterý konečně kosák zaklofnul! A jak mám vypozorováno, baští klidně i v noci… tak uvidím ráno!?
Zátiší u domu
Odpoledne jsme dali s miláčkem túru. Jen takovou malou kolem města. Na kraji lesa rostou janovce, ale z celé plejády keříků rozkvetl zatím do krásy jen jeden. Tak jsem ho vyfotila.
V Malhošti se objevil provaz. Myslím si, že patří tomu podivínovi co se zde pohybuje po zemi jako pavouk, budu to monitorovat… mám v záloze velký výlet ze čtvrtka; byla jsem sama v údolí řeky Krounky. Výlet se povedl, byl správně načasován. Stromy ještě nerozvinuly listy, ale ani už nebyly holé. Prostě tak akorát, aby přes jejich koruny bylo vidět do údolí a do dáli. A svítilo slunce na krátký rukáv.
Katastrofa v domečku… sousedi z muzea hlásí, že máme zmáčenou stěnu a jak tak na to koukáme, teče to už kdovíjak dlouho.. hoši na to přijdou ve čtvrtek a bude to mazec, budou řádit v koupelně. A tak jsme bez tekoucí vody, ukázněně jsme ji vyřadili z provozu a nalejváme si z kýblů a kastrólů.
Byla jsem z té komplikace neveselá, i když se mi Milan a Martin, hoši, co tu budou ve čtvrtek v koupelně operovat, snažili zvednout náladu… moc se jim to nepovedlo. Spravila jsem si ji až večer, když jsem dopekla experimentální pokrm z hovězího ořezu od farmáře. Měl to být původně guláš, ale v průběhu přípravy jsem to změnila operativně na hovězí pomalu pečené na kořenové zelenině se spoustou cibule a pálivé a uzené papriky. Je to strašně dobré a tak jednoduché…..
 Posted by at 19.03

  6 Responses to “Už je to tady!! 21.4. aktualizace!”

 1. Všechno je super, teda až na tu vodu na nesprávným místě. 🙁
  Ať to dobře zvládnete. Držím pěsti.
  Zuzi, vy to tam máte s tou vodou nějaký zakletý, ne? Něco jste taky asi před rokem opravovali s vodou, možná se pletu, ale nějaká rozsáhlá oprava to byla.

 2. Ten pavoukovec je jako z hororu.

  • To jó, já nevěděla co se děje, v životě jsem něco takového podivného neviděla, jestli ho tam ještě potkám, zeptám se, kde se to naučil… hledala jsem na netu, jestli něco takového najdu, ale nepodařilo se mi to… včera jsem tudy šla 2x, pod stromem s lanem to má pěkně udupaný, ale nezastihla jsem ho…

  • Nedramatizujte to, holky.
   Ten “pavoukovec” má dokonce i své občanské jméno.
   Možná i OP.
   Jmenuje se Řehoř Samsa! :-0)

   • Do pytle, do pytle, do pytle!!! Tys na to Saule kápl!!! A já pořád že někde v podvědomí mi to něco tak neurčitě a utajeně připomínalo, něco, co jsem už kdesi “potkala”!!! Dík!!! A to jsem pomáhala kamarádce s testem pro maturanta – jedna otázka jen, kde byl ten Kafka přítomen, ale v podobě Procesu a Josefa K…. mimochodem byl tam termín Frazém… o tom jsem nikdy neslyšela, a ještě mimochodem, konečně je otevřena knihovna a mohu si vypůjčit Tajemství lesa, snad si to pamatuju dobře, jak jsi to doporučovat Ratce. Dostala jsem chuť si něco takového přečíst, prostě něco z docela jiného světa a společnosti… už jsem z těch všech tiskovek, poštívání demobloku, nenávistných reportérů ČT a kdovíčeho ještě … uondaná. A dnes mě dorazily v Luži v krámě noviny hnutí ANO zadara Lepší Česko Teď to rozjedeme a budeme ještě silnější… je to čiré zoufalství, jsem z toho magor! Jsou to komedianti…

 3. Barčo, je to na pytel, trubky jsou z nějakého plechu či co… naposledy to ale bylo horší, zima na krku a posraly se trubky mezi kotelnou a domem, cca 2,5 m se muselo vykopat atd… už ale víme kde je problém a zase se to musí vyměnit… Nestačí virus, ještě máme zavřenou vodu, do úterý. Ale občas si ji můžeme pustit, jen tou vyžranou dírou to protéká, tak to musíme pořád ucpávat starými hadry, mám jich plný sušák… ale jsem už taková smířená, jsou horší věci…

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient