Pro 142020
 

než odejdu, chci si po sobě uklidit

Koketujeme s možností změny bydliště, a to s sebou přináší nelítostnou redukci nashromážděných věcí. Začala jsem knihami a hudebninami a až akci dokončím, vrhnu se na nábytek. Knih bylo plno. A samé specialitky, tedy podle mne. Zajímám se i o ilustrace, tak byly v nabídce i soubory knih ilustrovaných Kamilem Lhotákem nebo třeba Karlem Svolinským a Zdeňkem Sklenářem. Pozvala jsem dva antikváře za sebou. Jeden koupil za 400, druhý za 700. Nedívala jsem se, abych neželela, co si odvezli, ale zůstala po nich v předsíni tahle kupa. Ptala jsem se pardubického antikváře co s tím a on mi doporučil knihy spálit. Kde jsem to už slyšela??? :)..

Nesmějte se mi, ale ruskou sérii jsem dávala dohromady dost dlouho a povedlo se mi ji ucelit, mrkněte do galerie – Odvážná školačka, Syn pluku, Timur a jeho parta a Příběh opravdového člověka. To vám nabízím a sérii doplňuji 2 knižními bonusy ruského a sovětského výtvarného umění.

Také jsem vyřadila hudebniny. Stejně jako u knih nemám pokračovatele. Noty jsou v krabici 50x35x25. Nejvíc je klavírních not po mně a po dětech, jsou tam ale i noty na housle, po tatínkovi, a kytaru, zobcovou flétnu. Není ale v mých silách vypracovat seznam.

Tak co? Chcete mě?… ptají se knihy a noty.. Jsem na rozpacích jak tyhle kousky ocenit, ale nějaký příspěvek bych uvítala. zuzi58@seznam.cz. děkuji.

  12 Responses to “Uklízím a nabízím”

 1. Čuk a Gek by nebyl? 🙂

  • Tak tohle je průser. Byl tam, ale já to neošetřila a už je spálenej, m. si to pamatuje, že ho strkal do pece. Jsem z toho rozhozená, jak jsem mohla tohle dopustit. série je v čudu.

   • Koniášové! 🙂
    Snad neskončil na hranici i můj v dětství opravdu oblíbený Nosovův Neználek?
    Toho bych si opravdu možná i ještě přečetl.

    Já už knihovnu zredukoval dávno, ale i tak mi zbylo ještě několik polic.
    A teď, během lockdownu a zavřené veřejné knihovny, něco přišlo vhod.
    Vytáhl jsem po víc než 30 letech Pražské tajemství od Gézy Včeličky a opravdu se pokochal.
    https://www.databazeknih.cz/knihy/prazske-tajemstvi-173426
    Krásný lidský počtení a zároveň spousta historických informací i dobových fotografií.

    • Ano, skončil tam i Neználek ce Slunečním městě, moje ikonická kniha!! Tu knihu od GV neznám, zajímalo mě kdysi, že to byl tramp.Jako já! Vytáhla jsem si po letech knihu Chrám i tvrz / Pavel Eisner, že se do ní pustím a našla jsem v ní poklad – 7000 Kč, netušila jsem… to mě fakt potěšilo, a mám v šuplíku vše co vyšlo od spisovatelky Alice Munroové (povídky), četla jsem jen 2 knihy a byla jsem konsternována, jaké umí napsat geniální povídky, jako náš Jan Balabán (+). Potom ještě Anna Bolavá Do tmy a knihy rozhovorů se samotáři Aleše Palána. Jinak české autory neriskuji. A české filmy vůbec ne. Před několika dny jsme zhlédli Gran Torino, film s CE, i režíroval. Krása!!

 2. Panečku to je rozhodnutí! Přeju hodně štěstí při výběru nového domova.

  Věřím, že i rozloučení s nasbíranými poklady za celá léta taky není jen tak a občas slzička ukápne a jak čtu v komentářích, některé nalezené poklady hodně potěší:-)

  Zuzi, aktuálně nečtu, jsem jen schopná listovat po chvilkách v kuchařských časopisech, které mám nasbírané ve dvou krabicích – Albert a Penny.

  Ale děkuji za tip na film Gran Torino – už jsem se mrkla do ČSFD – zaujal 🙂
  Zároveň si vybavuju, že s Miláčkem máte rádi zajímavé filmy, zkusím si tady časem na tvém blogu pohledat a objevit další filmové tipy.

  V době mojí covidové karantény jsem se dívala po delším čase na filmy – nebo spíš seriál- Mělas to vědět – hodně napínavá a návykově zvědavá záležitost – psychologický film.

  • Ahoj Barčo, s knihami i ostatními nashromážděnými věcmi pro radost se fakt těžko loučí, ale už stárnu a zjišťuji, že už tolik věcí nepotřebuji, ani je nevyužiji (keramika, různé servisy a kdovíco ještě), mám tu věci i po mamince, tetě atd.. a nepoužívám je, vystačím si s málem. Jsou to krásné a rodinné kousky, ale jak říkám není pokračovatel, který by měl k těmto věcem vztah… chtěli bychom také bydlet jednodušeji a v úplně jiné lokalitě. Albert a Penny mám také :), je mi líto se jich zbavit, taky listuju..
   Barčo, máme seznam filmů. které se nám líbily. Opíšu ho sem tedy, brzy, už má za těch 8 let co jsme spolu dva sloupky na A4. Slouoky až dolů :).Mám koupený fiml na Aerovodu Země medu. Měli jsme ho stáhnutý, ale tak ve čtvrtině jsme se lekli zvratu a nedokoukali a vymazali. Já jsem si to ale ještě večer rozmyslela a druhý den ani další týdny už ke stažení nebyl, jen na tom Aerovodu, tak si hledám chvilku, abych se podívala, tentokrát sama.
   Mělas to vědět vůbec neznám. Kouknu. Ale objevila jsem v TV seriál Tohle jsme my, nedívám se pravidelně, ale vždycky mě to přiková ke kanapi, ať jsem jak chci unavená. Dávali před tím Linku s hosty, tuším, na to jsem se také občas dívala…. No, napíšu nedělní výlet, který má také souvislost s jedním filmem (Případ pro začínajícího kata) a opíšu ten seznam. Už se těším, co tam sama objevím, jen doplňuji, dlouho jsem ho zpětně nestudovala :).
   Ale dva úžasné filmy ti prozradím dopředu: Mistr a Tony Erdmann. To jsou dva z mých nej!
   Snad tě také osloví… i když můj vkus je takový nevyzpytatelný… !
   Tak a jdu péct cukroví, ještě jsem se rozhodla že něco nového vyzkouším.

 3. Nojo, pálit knihy, kde jsi to mohla slyšet?
  To jako že opustíš domeček vedle muea kameme?

 4. muzea, pardon

 5. kamene, breptám rukama

  • No téda… na třetí pokus, ale opravy netřeba, mozek si to automaticky srovná, někdy je to ale obráceně, že to sám zkomolí, čím starší mozek, tím častější…ach jo… stěhování uvidíme, musíme nejdřív vykrámovat barák, třeba nás z toho dřív klepne pepka, všechno to na mě spadlo jak zmizelo slunce a není kdo by mě rozsvítil. Dobrý to má ten co pije, jsem slyšela, ten se nad ten marast dokáže povznést, nám co to nejede nezbejvá než se nechat osvítit na nějaké poutnické stezce… na všechno se vykašlat a jít… někam( ale né do pr..le). Kouknu, prý je něco už i u nás vytýčeno…

 6. Jéjda!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient