Bře 052013
 

3x výlety: pěšky Chrast, Podlažice a skutečské lomy

V pátek přijel Miloš dříve, abychom zvládli za světla výlet. Domníváme se, že ve věci snížení mého vysokého tlaku by více přirozeného pohybu mělo sehrát významnou úlohu. Zatím to tak nevypadá (tlak mi hodně kolísá), ale někdy se dlouho nic neděje a pak najednou HUP a něco se změní. Je potřeba vytrvat, a tak jsem zavedla různá opatření a snažím se je dodržovat. Uvidíme.

V pátek, v sobotu i v neděli jsme chodili pěšky po výletech. V pátek jsme zajeli do blízké Chrasti a šli se projít přes ten den poprvé otevřenou zámeckou zahradu lipovou alejí Velká Lipka ke kapli sv. Jana Křtitele a dál k podlažickému klášteřišti, Horeckému rybníku a zpět se zastávkou v zámecké vinárně na kávě. Nefotila jsem, protože ten kout mám mnohokrát nafocený v různých ročních obdobích. Třeba zde, ale i jinde.

V sobotu bylo krásně, a tak jsme se vydali na trasu po skutečských zatopených lomech. Fotil jen Miloš, já už mám také nafoceno a kromě toho mi toto přechodné období nepřijde malebné. Ale když zasvítí slunce, je to přece jen o fous lepší.

IMG_0435

Lom Zvěřinov

IMG_0452

Pozůstatky bývalé strojovny u lomu Mikšov

Orientační mapka oblasti žulových lomů u Skutče, nakreslila zuzi

V neděli jsem představila Milošovi krásy Chrastecka. Auto jsme nechali v Chacholicích a prošli okružní trasu podél řeky Žejbro do Podskaly a zpět po druhém břehu řeky. Také tuto cestu jsem několikrát na blogu medializovala, třeba zde, tak se nebudu blíže šířit. Zkontrolovali jsme také, zda “můj” smírčí kříž stojí stále na stejném místě. Naštěstí ano. Počasí nebylo příliš vlídné, ale vycházka to byla moc pěkná. Fotil Miloš.

IMG_0458

Legendární kámen, blíže zdeIMG_0460 - Kopie

Lehké meandry ŽejbraIMG_0461 - Kopie

Pohled na penzion California

 

IMG_0471

IMG_0465

Tajemný kostel v Podskale

Zpráva pro Radka: konečně jsme našli kino kde hrají o víkendu Ve stínu! Tak jsem zvědavá 🙂

 

 Posted by at 20.02

  3 Responses to “Sportu zdar a vysokému tlaku zmar!”

  1. Teď, co mám pejska, také chodím hodně pěšky. Jak tě tak čtu, nadchla mě představa, že by mohli všichni nechat auto v Chacholicích! Vysokému tlaku zmar! 🙂

    • Ahoj Báro, dobrá hesla: Vysokému tlaku zmar, a Všechna auta do Chacholic. Nebo by možná stačila jen některá :)!

    • Báro, tvoje heslo jsem si dala do názvu, nevydržela jsem a původní nudný titulek vyměnila! Díky za inspiraci

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient