Led 222013
 

Co je na Zemanovi tak vrcholně nebezpečného, že musí orodovat i Halík??

V plné síle své lidové rozšafnosti dinosaurus Zeman versus dodělávající dinosaurus – rozšafný šlechtic Schwarzenberg. To jsme dopadli. Je opravdu těžké vyvolit z těch dvou, které jsme si všelidově vybrali, toho pravého. Jeden za osmnáct a ten druhý bez dvou za dvacet.  Je to těžké, ale není to vlastně  jedno, kdo nám bude vládnout? Vždyť se říká, že prezident je jen taková cestující loutka… Ne jedno to rozhodně není. Z mnoha známých důvodů. A zdá se mi dokonce, že někteří vyvolení občané mají o mnoho více informací než my všichni. Hlavně Pražáci, mediálně známí představitelé kulturní fronty. Staré vlny (Menzel, Kocáb, Svěrák…) i té nové (David Černý, Vojtěch Dyk s partnerkou..). Vědí opravdu více, že se tak vehementně staví za to unavené a věčně ospalé  zvíře v současné době kdovíčím nabuzené? Co je ten Zeman za ptáka, že se ho všichni kulturtrégři tak bojí;  že Menzel ze sebe neváhal dokonce udělat idiota? Nerozumím tomu. Když vyhraje Zeman, zruší kulturu či co??

Do téhle doby jsem to kulturní třeštění pouštěla za hlavu, a nevzrušilo mne ani opětovné vynoření z hlubin pověstné Kaplického chobotnice, ostatně dalo se to očekávat, ale dnes mi došla přeposlaná zpráva i z kruhů křesťanských. Do boje se zapojil i známý katolický filosof Tomáš Halík. Za koho myslíte že kope?

citace:  Dovoluji si Vás požádat, abyste při výběru prezidenta volili toho, kdo by svou mravní čistotou, pevnými zásadami a světovými styky pomohl vrátit naší zemi úctu, jakou jsme měli za Václava Havla.

Považovala bych tuto delší zprávu, kterou nezveřejňuji. za hoax, kdyby se v přeposlaném zdroji nezobrazilo toto:

Dne 20. ledna 2013 22:25 Tomas H <tomas.halik@gmail.com>

Prof. PhDr. Tomáš Halík Th.D.
Náprstkova 2
CZ 110 00 Praha 1
tel.  00420.222220295

To je pro mne velmi smutný dopis. Všelidové hlasování je všelidové hlasování. Každý hlasuje za sebe, a tyhle agitky lastminute mě jen utvrzují v názoru, co si o našem lidu lid myslí. Není to nic pěkného. Ale jiný to už nebude. Dost strachu, málo noblesy a ještě méně důstojnosti a normálního lidskýho sebevědomí. A vůbec… koho doporučují rybáři a včelaři? A co hasiči???

 Posted by at 10.41

  23 Responses to “To se fakt celý Česko zbláznilo?”

 1. Máš pravdu.Je hodně těžké někoho z těch dvou volit. Na oba mám alergii. Tak co s tím? prázdnou obálku???

 2. Já volím Zemana, Tenisáku, můj guru mi to doporučil. A tahle slizská masáž Schwarzenberkem mi k tomu dodala:
  http://www.youtube.com/watch?v=2SugRuZC4Mo

 3. Zuzi, klidně vol Zemana, ostatně moji rodiče ho budou asi volit také, ovšem co mě HODNĚ překvapilo, je to, že člověk tvé intelektuální úrovně se uchýlí k tomu, že současného ministra zahraničí a kandidáta na presidenta nazve “unavené a věčně ospalé zvíře v současné době kdovíčím nabuzené”.
  Občas nám ten adrenalin vyvádí pěkné věci :))))

 4. Ahoj Báro, mojí radostí je nadsázka, tím zvířetem myslím dinosaura, oba jsou dinosauři. Nemám vůli volit ani jednoho. Ale rozhodla jsem se vyhrotit vůči té masivní manipulační kampani, která rozšafného unaveného a nemluvného politika, kterého jsem dosud znala jen z občasných hlášek v tisku, vyrábí hvězdu. A každý se chce zúčastnit či přiživit.

 5. Zuzi, děkuji za info, kamarádovi vynadám, že mi dal text pana Halíka a nenapsal, že je to od něj. Myslela jsem, že autorem je onen kamarád, který KS zná od mala – z Česka i ze zahraničí. (Ale že to psal pan Halík, je ještě důvěryhodnější.) Taky znám pár dalších lidí, kteří pro KS pracovali a můj postoj je tedy ovlivněn jejich informacemi. Dlouhodobě. To ještě ani nebyl ve vládě. Co je na tom špatného, když lidem záleží na tom, kdo bude jejich prezidnetem? Ano, nemělo by dojít k osočování, ale s tím začal Zeman, pokračoval Klaus mladší, pak celá rodina Klausova. Samozřejmě, že lidé, kteří si KS váží, se do toho obuli také a už to frčí. Pokud tě to obtěžuje, vol Zemana. 🙂 Na protest. Abys náhodou nevolila toho, za kterého se mnozí staví. Protože toho “rozšafného unaveného a nemluvného politika, kterého jsem dosud znala jen z občasných hlášek v tisku”, znají jinak. 🙂 Prima důvod. 🙂

  • Ano, rádo se stalo, Lenko. Můj kůň Franz neprošel, a tak volím Zemana. V souladu se svou harmonickou polovinou Milošem. Tenhle dinosaurus je mi z té vybrané dvojice zkrátka bližší. A neslevím v tom, že se Schwarzenberga vyrobila mediální kampaň kouzelného dědečka z pohádky.

   • Něco jiného je kamapaň a něco jiného člověk. Já to odlišuji. A ta kampaň vznikla velmi pravděpodobně na podobné reakce, jaké jsem zaslechal za pultem v samošce: “Koho jiného volit? Dyk tam nikdo jinej není? Zeman je chytrej a je ekonom.” – Tolik přemýšelní lidu prostého (kterýho si jinak samozřejmě vážím). To, že např. KS zná 6 řečí, to v potaz neberou, nevědí to. Spousta lidí hodně věcí neví, proto to přesvědčování, jež se ovšem ukázalo neúčinným. Ještě to neumíme (myslím tím prezidnetskou kampaň).

    A teď trochu mimo a přece k věci: Ze zvědavosti jsem klikla na tvůj článek o J. Smžovi. Znám jej trochu a zajímalo mě. Pěkná óda, to je fajn, když ti někdo takto kápně do noty. A teď si představ, že člověka, kterého znáš takto víc, než z pár koncertů a vážíš si jej, někdo začně pomlouvat. Nebudeš jej hájit? A třeba i vášnivě? 🙂
    To je druhé vysvětlení toho vzedmutí emocí. Vždy je to jen následek něčeho. Tak tady uvádím jen dva náměty.

    Ale prosila jsem tě, když jsi říkala, že autorem těch sepsaných historických fakt je T. Halík, zda nemáš nějaký odkaz, protože já to u něj na blogu nikde nenašla. Nemáš?

    • OK, text jsem dostala poštou Xkrát přeposlaný, v základu je ten první, podepsaný T. Halíkem. Nerozšiřuji hromadné zprávy, ale pokud budeš mít zájem, zkopíruji tělo e-mailu a pošlu ti adresně.

    • Lenko, objevila jsem tvůj e-mail, máš to poštou. z.

     • ..Kuju! Jo, vypadá to, že je to opravdu od T. Halíka. Asi by si to nikdo jen tak nedovolil podepsat. Doufejme. (Bohužel kamarád, od kterého mi ten mail přišel, není nyní v dosahu internetu, je asi v zahraničí, tak jsem se nemohla zeptat.)

 6. Zdeni, těžko přesvědčovat přesvědčeného, což činit nechci, ale tentokrát s tebou nesouhlasím! Mediálním kampaním nepodléhám, Líbil se mi V. Franc, ale volím Karla. Určitě není úplně ideální, určitě se mi nebude všechno, co udělá, líbit – ale občas se mi leccos nelíbilo ani u Václava Havla… Nechci ale pokračování Klause na Hradě a jsem přesvědčena, že Karel je z těch dvou kandidátů ten slušnější! Helena

  • Ahoj Heleno, děkuji za názor, shodujeme se na Franzovi. Chápu tvoji volbu, myslím že tě trochu znám a Sch. je zcela jistě na tvou úroveň noblesnější. Použila jsem to slovo spíš než slušnější, protože mi to víc zkrátka k tobě pasuje. V sobotu uvidíme :).

 7. Zuzi,
  mluvíš mi z duše. Úplně.
  Jen váhám, jestli nevolit vůbec (což je mi divný), anebo Miloše Zemana (s velkými výhradami).
  V sobotu uvidíme a pak to oslavíme společně, klidně i s odpůrci. Ať žijem.

  • Liško, děkuju, jsem za tvůj ohlas ráda, že v tom pocitu jsme spolu! Ano, ať žijem. Odvolíš? Odpovídat mi teď nemusíš:).

   • Nevím. Protože si nedělám iluze o tom, že Zeman neměl mnohem víc kdejakých podvonídčkářských afér, o kterých jsme se nedověděli, protože nešly prokázat.
    Jenže ten Schwarzenberg mi připadá verbálně podprůměrnej – a nemyslím kvůli vadě řeči; jako by byl hloupej nebo neměl žádný přehled o zákonech apod., přitom zase ho z hlouposti nechci podezírat. Jó, s přímou volbou nanás uvalili zodpovědnost a jak je vlastně krásně tupě blažené a alibistické ji nemít 🙂

 8. Současná vyhrocená kampaň má podle mého názoru rozdělit národ na nesmiřitelné, lehce manipulovatelné skupiny a odvést pozornost od mnohem závažnějších záležitostí. Např. církevních restitucí, prezidentské amnestie, která umožní lidem obviněným ze závažných ekonomických zločinů ponechat si obrovské zisky z jejich trestné činnosti. V konečném důsledku budou materiální i morální škody způsobené akcemi od nichž je odváděna pozornost vyšší, než může způsobit nekompetentní politik na Hradě. Ten má minimální exekutivní pravomoci.

  Volit budu Miloše Zemana, protože ho považuji ho za menší zlo. Karel Schwarzenberg je stranickým kandidátem, předsedou TOP 09 a jeho zvolení je referendem o politice této vlády, která likviduje sociální stát a narušuje sociální smír v naší zemi. V masivní manipulativní a bezobsažné kampani z něj dělají pohádkového hrdinu naprosto vytrženého z politického kontextu.

  Pár linků na články podrobněji charakterizující současnou situaci s obsáhlými diskuzemi:

  Výsledek prezidentských voleb už známe

  Frontoví idioti a fantómová inteligencia

  Zemský škůdce prezidentem

  A nemají Němci pravdu?

  O Schwarzenbergove prezidentství bylo možná rozhodnuto už roce 2008

 9. Děkuji, Miloši za komentář.
  Mediální masáž kulturní fronty se zvyšuje. Již včera jsem zhlédla a dnes mi přišel e-poštou sofistikovaný klip Ondřeje Vetchého. Ještě včera byl poněkud nesrozumitelný, dnes už doplněn o heslo. Působí na mě hodně trapně. S obavou jsem na Blistech otvírala klip pěvecké sekce českého PEN klubu, zda tam nebude i Jiří Dědeček, kterého mám moc ráda. Není tam, díky, u klavíru sedí mi známá osoba, snad jen mi připomíná již zemřelého Karla Mašitu, bývalého hudebníka a aktivistu Jazzové sekce – Artfóra, nevím kdo to je. Snad ne opravdu on, krátce před volbou už se ničemu nedivím???? Tato sekce asi vznikla spontánně pro tento klip, neboť na webu PEN o ní není nic psáno… poznávám v tom kroužku zpívajících spisovatelů pouze na kraji Ludvíka Vaculíka, jinak jsem velmi nevědomá. Čekám na popis.

 10. Franz volí Zemana:
  pravy.ihned.cz/politika/c1-59186550-franz-podpora-prezident-zeman?utm_source=mediafed&utm_medium=rss&utm_campaign=mediafed

 11. Jestli půjdou skutečtí komunisté volit demonstrativně v průvodu, budeš se jistě moci zařadit aspoň někam ke konci.

 12. Ty už jako se mnou nekamarádíš či co??? Nebo jen tak jemně pošťuchuješ???

 13. Kamarádím, ale pošťuchuju. Uvažoval bych o volbě Zemana, pokud by před tím nezaškemral u komoušú.

  • Tak to mi spadl kámen ze srdce, ti dva dinosauři nás nesmí rozdělit, už jsem měla tzrochu obavy, ale to co jsi napsal je velmi vstřícný krok, který je třeba ocenit.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient