Dub 132021
 

a stmívat se bude prý o hodinu dřív!

Ještě, že nás to napadlo! Předevčírem nám bylo divné, že náš zkušební vrt zase ještě neteče, a tak jsme se vybavili několika lahvemi a šli přímo do terénu. A hle, míza už prýští! Včera jsem se jí s chutí opila a vymáchala si v ní obličej. Je to po roce zase zázrak! Ale také to znamená, že příštích cca 10 dní nepůjdu lesem do Chrasti, a to mě mrzí. Dvě pěší túry za den je na mě moc. Ale nevadí, Chrast mi neuteče a mám se furt na co těšit.

…Abych to dořekla, my na mízu chodíme za město do lesa pěšky. Několik let jsme jezdili autem, ale poslední 3 roky chodíme. Je to něco jako když si lidi pořídí psa. Prostě ven musíš. A dnes vyrazíme o hodinu dřív, protože včera jsme docházeli za tmy.

… Vracím se k hodně starému textu, od té doby je snad všechno jinak.. Kromě kovidu. Ten tu je furt a kosí čím dál víc. Jsem už z toho trochu popletená a unavená. Hodně času trávím přípravou smutečních proslovů a pak ve smutečce, někdy i kancl. A chodím sama na mízu, m. má stále problémy tu s nártem, tu s kolenem, tu s kyčlí. Zvláště teď je to zábavné, v té sněhové kalamitě. Dnes jsem přišla domů úplně mokrá a v batohu skoro nic. Tok už zeslábl a co nevidět pípa vyschne. Tahle výprava mi zabere cca 2 hodiny každodenního času. Ale jdu ráda. Míza mi před týdnem zázračně pomohla zacelit zašitou díru v dásni po vydolovaném kořeni (půlhodinový zápas) a ani trochu to po té divočině nebolelo. Já na mízu prostě věřím!

Duben je letos hodně bláznivý měsíc. Dvě sněhové kalamity a mezi tím sluníčko. Krásně to vyjadřuje dubnová kresba na kalendáři, který jsem dostala od Zorky. Je maličkej, tak do kapsy, ale milej. Mrkněte se, ofotila jsem i předchozí měsíce. je to ale jen jeden z mých kalendářů a zápisníčků… vždycky říkám jeden stačí, jeden si koupím a pak jich ještě hafo dostanu… Radost mám i z nádherného kalendáře Naše Valašsko 2021 Pavla Stefana.

Jak je to dlouho co zemřela Hana Hegerová – 23.3.21? Miluju dvě její písničky – Levandulovou a Čerešně… a to mi připomnělo, že jsem viděla nedávno na stánku Mladý svět! Zase začal vycházet a tak jsem si ho z nostalgie koupila. Upoutal mě Horáček, dlouho jsem o něm nic neslyšela. Mlaďák nic moc… chybí mi tam trampská rubrika a vždy celé číslo je věnováno jednomu fenoménu. Zde štěstí. A Horáček zase studuje v denním studiu vysokou školu, Tentokrát dějiny umění. To by mě bavilo též.

A také zemřel Petr Kellner. 26.3.2021. Kdo by to nezaznamenal… každý den se objevuje nějaká nová informace o jeho zastřené existenci a přiznám se, že mne fascinují jeho domy. Naposledy ten v Dejvicích, na jehož prostorné zahradě byla vystavena jeho rakev v mechu a kapradí. Prostorné zahradě díky tomu, že zlikvidoval z nějakých ušlechtilých pohnutek nádherný hotel Praha, který mu překážel ve výhledu… zůstala po něm jen vstupní brána s vrátnicí . Mimochodem na té zahradě je skryt i památkově chráněný opravený Pavilon zednářů OMNIA. Tam se tedy určitě nepodívám. Stejně jako do hotelu Praha. Tak dlouho jsme se tam chystali, až nám ho Kellner zboural. Někdo přirovnal jeho smrt je smrti Tomáše Bati. Ale tak to není. A Kellner má i trochu bulvární vazbu na naše městečko, ale o tom se vůbec nechci a ani nemohu zmínit. Je to tajemství.

Konečně jsem se trochu rozepsala, i když náhodile a nesystematicky, ale je to po čase první vlaštovka. Velikonoce nepočítám, to byl jen takový štěk.

 Posted by at 19.45

  6 Responses to “Ten dnešní den utíká jak blázen”

 1. Ten kalendář Hermanna Hesse má něco společného s autorem Siddhárty a Stepního vlka?
  Ještěže je tam uvedeno to křesní a nemusím se vyptávat na Rudolfa :-O)

 2. kafe v červenci, výstavy v srpnu, kina v listopadu.
  Takže máš čas na prohlížení kalendářů 🙂

  • No, bacha na to, abys nebyl příští kandidát na ministra po tom elegánovi s rezatým kabátem, zdviženým límcem a nabarvenými vlasy. Takovej tvrďák by se jim hodil :)))….Já bych ten kovid už zrušila, jsou s ním jen potíže. Začínám ho mít plné zuby

   • Když jsme měli utahovat, tak se povolovalo.
    Když by se teď mohlo povolovat, necháme utaženo.
    Česká soda, no.

    Mně by prozatím stačilo trochu víc sluníčka, aspoň o víkendech.
    Minulou sobotu jsem se tak namlsal a teď už jsou motýle zase zmrzlí, jak ti Karafiátovi Broučci.

    • … tak snad už bude líp… aspoň to jaro kdyby přišlo a dnes si zajdu k vokýnku na kafe. V Chrasti. A přinesu si tam něco dobrýho s sebou. Abych měla jistotu a nemusela podruhý dlabat lívance.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient