Srp 272012
 

slastí je mi odpolední spánek.

Včera v noci jsem usnula až někdy později po půlnoci, jestli si dobře uvědomuji a pamatuji. Nejspíše proto jsem po příchodu z práce domů pocítila nezvladatelnou únavu. Už nebylo proč se ovládat, a tak jsem s chutí podlehla spánku. Jen jsem stačila hodit na kanape polštář a přikrývku a už jsem se kácela a poddávala té potřebě odpočinku a nicnedělání a pomalu se propadala do spánku. Nešlo to zastavit a ani jsem nechtěla. Probrala jsem se o hodinu později, ale moc mi stejně do vstávání nebylo. A ani do práce, která na mne čekala. Posbírat na zahradě spadaná jabka a jemně uklidit po Martinovi, co mi dnes dopoledne zazdíval dvířka do stěny. Bílá dvířka, do bílě stěny, co schovávají vodohospodářský velín této budovy. Všimla jsem si, přicházeje domů, že mu asi zbyl cement, a tak mi opravil nahrubo i opadanou omítku u kůlny. Zítra  přijde své dílo načisto vyhladit, a jestli zaznamenám i vyhlazený roh kůlny, přistoupím asi na jeho nápad obložit vanu, i když by to bylo jen prozatimně. Abych se nemusela celou zimu dívat na šedivý kvádry. A když se to bude na jaře nebo v létě  bourat, klidně to můžeme pojednat výtvarně a ze zbylých kachliček vytvořit veselou kreativní mozaiku. Jo, už se na to těším.  A na co se ještě těším? Na podzimní dovolenou. Ještě nevím kam a kdy, ale snad to vyjde. S Miladou s Spajkym. Dnes jsem Miladě sdělila, aby něco vymyslela sama. A čeká nás velká cesta autem s Abém do Zlína na sraz průmyslovky. Musím se naučit jak se kdo jmenuje, všechno jsem za ty roky zapomněla a fotku nenašla.

Skončila Farma. Kromě seriálu Architektura je to jediné, na co se pravidelně dívám. A nyní mi zůstane jen Architektura. Stejně jako Zahrady světa s AH i seriál Architektura překvapuje kultivovaným jazykem, skvělým překladem. Zapisuji si některé věty a žasnu. A nevím čemu dát přednost. Zda věnovat více svého času hřbitovům – náhrobkům, květinám, architektuře, výstavám výtvarného umění, čtení knih, rozvíjení přátelství a kdovíčemu ještě. A tak těkám od jednoho k druhému a ničemu se nevěnuji na plný koule. Už s tím nic nenadělám.

 Posted by at 18.56

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz