Led 042023
 

a je to v pytli!!!

Dopoledne v kanclu koukám jedním okem na zprávy na seznamu a dozvídám se, že Botana (nověji BOTAS) končí. A my domorodci nic nevíme…. Prý že ji zlikvidovaly energie. Ale tomu já nevěřím, protože ta postupná zkáza se táhne už od sametovky. Je to strašný, už tu nic není, všechny prosperující podniky se nějakým způsobem ztratily ze scény. Botana byla z nich poslední a už je taky konec. Pracovala jsem tam jako návrhářka a modelářka obuvi a pak jako vedoucí technické dokumentace. Po porodu, kterým jsem oslavila sametovku, jsem se tam už vrátil nechtěla, protože to už tehdy nevypadalo nadějně a dala jsem přednost knihovně a práci s dětmi. Tehdy se ještě dalo sehnat slušný místo. Začala jsem půlúvazkem a za chvíli se dařilo tak, že jsem šla na celý. Ale Botana postupně skomírala. Ze 14 pobočných závodů zbyla jedna dílna. A teď už ani ta. Vyfotím vám jak to tam teď vypadá. Všechno rozprodaný, rozparcelovaný nebo zchátralý. Jsem z toho smutná. Botasky už jsou totálně v prdeli, ty už nikdo nevzkřísí. Takovej blázen a vizionář jako ten v Kaře se tady nenajde. Dám sem památeční fotku, nebo dvě. Jednu s pracovním kolektivem modelárny a potažmo výrobního úseku (je nás tam málo, ani modeláři nejsou všichni, ale je tam třeba paní Zemanová, uklízečka :), mám těch fotek víc, ale né pohromadě… ), druhá je z nějaké pracovní oslavy. Ofotím Botanu, než to srovnají se zemí nebo jak se píše ve skutečské drbně, z toho udělají byty. Koupit by to měli.. a udržet.

A ještě něco jsem objevila v novinách, je to velmi podivné. Ve dni voleb má u nás v Klubu kandidující DN módní přehlídku, mrkněte… směšné. A smí se to??

  5 Responses to “Tak nám zrušili Botanu….”

 1. Taky jsem to zaznamenal a vzpomněl na tebe.
  Těch důvodů ke krachu určitě bylo víc, než cena energií.
  Tu zdravá firma přežije.
  No a retro foto úžasné, sluší ti to.
  Byli jste aspoň socialistická brigáda práce?:-)

  • Ahoj! A dík za kompliment, to my máme rády! Dnes jsem sondovala ve městě o Botaně, ale padla na mě taková únava, že mně padaj víčka a nechtějí se zvedat, musím zalehnout. Ozvu se zítra, mám ještě takový volnější den. BSP, no samozřejmě že ano a družba. Byl to takový samozřejmý kolorit :), žádná křeč, uvolněná atmosféra.

 2. Dival jsem se na tu modni prehlidku u vas ve Skutci. To poradaji dobrovolnici a “pani profesorka pritomna nebude”. Takze myslim, ze je to v poradku. Mirek

  • Ač se mi to vůbec nezdá košer, vypadá to, že to nikomu nevadí nebo to ignoruje. Otázala jsem se výše a NIC. Dík, Mirku.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient