Zář 012014
 

Pohankový mlýn Šmajstrla

IMG_2525_6_7_tonemapped

To jsem já, pohankový mlýn Šmajstrla. V našem mlýně na Kopané ve Frenštátě pod Radhoštěm loupeme pohanku již od roku 1861 mechanickým způsobem, při němž nejsou znehodnocovány vitamíny. Naším přáním je, aby pohanka i nadále přinášela lidem zdraví, které stále zůstává tím největším bohatstvím každého člověka.

mlyn

Dlouho jsme se sem chystali. Nejen nakoupit pohanku a okouknout co všechno pan Šmajstrla z pohanky vytváří. Také poznat prostředí. A jednoho dne – 12. července 2014 – se nám naše přání splnilo. Pohankový mlýn jsme navštívili, skoupili co se dalo (na pohanku nedáme dopustit) a také se mlýnem nechali provést. Tak se podívejte.

IMG_2524

Musíme do dvora a pěkně obejít mlýn po terásce až dozadu. Zrovna někdo vychází s nákupem a věřte, dveře se tu netrhnou! Pohanka je valašské zlato a kdo chce být zdravý a vydržet tady do sta let, bez pohanky nemá šanci!

IMG_2523

Pohanka tu roste všude, jako stromy v lese z náletu. Šmajstrlovi ji sami nepěstují, vykupují ji od pěstitelů.

IMG_2519

Prodejnu s posezením střeží Radegast, jak jinak…

IMG_4523

Prodejní kout v čele místnosti a hned vedlejšími dveřmi se dostaneme do výrobny. Musíme ale počkat, až paní odbyde pohankychtivé zákazníky

IMG_4525

IMG_4526

I když to vypadá, že bych vám k těm strojům mohla něco odborného říci, není tomu tak, už si jejich účel moc nepamatuji

IMG_4527

IMG_4528

Pohankový mlýn je rodinná firma a pracuje zde cca 6 mlynářů a mlynářek. A pohanka je stále více a více žádaným zbožím. Kupujeme si hlavně velkou zásobu pohankové lámanky, ale také ostatní zboží. Mouku, pohankové těstoviny a křupky. To si zase dáme do nosu!

IMG_2521

Využívám té možnosti a pořádne se v pohance prohrabávám oběma rukama až po lokte.  Musejí mě oba dva od té hromady odtrhávat.

IMG_2525_6_7_tonemapped

Tak mlýne, zase brzy ahoj! Nakoupit zde pohankové produkty je velmi výhodné. Jednak jsou čerstvé přímo od pramene, a také stojí jedno balení o 10 Kč méně než v obchodě zdravé výživy. Pohance zdar!

 

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient