Říj 282018
 

neblognout na svátek byl by hřích…

Dnes jsem nevytáhla paty z baráku. Psa bys nevyhnal, natož zuzi! Ale před týdnem, to byla jiná! Vyrazili jsme s miláčkem poprvé a naposled do lesa na houby. Už to nešlo odkládat. Chytili jsme to v Borové na poslední chvíli a byla z toho vynikající kulajda a z obrovských hřibů řízečky.

Nebylo snadné najít ten správný revír, ale nakonec jsme pochopili, že je absolutně nutné vyhledat aktivní potok a jít podle jeho břehů nejdříve proti proudu, poté přejít a vrátit se stejnou cestou zpět…

houby

Cestou domů jsem si koupila v Santé Proseč luxusní zdravotní domácí obuv (hýčkám si svou ostruhu) a protože jsme se úlovkem namlsali, rozloučili jsme se s lesem slovy “ještě jednou se sem vrátíme”.  Ale podruhé už jsme nic nenašli. Prostě vysbíráno!

Stahuju starý fotky a koukám, co jsem si nafotila. Vracím se s nimi zpět do Hranic a připomínám si podařenou výstavu fotografií z Hranic a okolí nazvanou U.M.O. nevím proč se tak jmenuje a neví to ani slečna na recepci v muzeu. Zaujaly mne nejen fotografie, ale i osobnost fotografa Vlastimila Oliho Helcla. Těším se na jeho výstavu fotek příští rok v blízkým lázních Teplicích nad Bečvou. Mám to tam ráda i tak, ale tohle bude BONUS!!

sloup hranice

Tenhle záběr jsem ale fotila pro něco jiného… v kapele Druhá tráva hraje na buben Martin Novák (úplně vlevo), a to je můj synovec. Jeho doménou je jazz, ale je určitě šikovnej i na country. O tom nepochybuju, i když jsem na ten koncert nakonec nedorazila..

Dlouho se mi nestalo, abych přečetla v tahu celou knihu. Až včera..jv-cihlar-titul

 

Doporučuji…šťavnaté čtení… víte o co jde.. příloha Revolver Revue, jednou tenhle elaborát ztratil básník Hruška ve vlaku, údajně.. možná to bylo úplně jinak. Po přečtení Cihlářova deníčku mám chuť zkusit to též a třeba každý den doplnit i fotkou. Ale abych pak nemusela hledat výmluvu jako Hruška…  Zajímavé je, že sotva bylo vydáno, už je v prodeji v Podzemním antikvatriátu za 60 Kč… A mimochodem, pan Michal Cihlář vystavuje v Pardubicích na Příhrádku své cestovní deníky. Výstava je to skupinová a jmenuje se  Bez práce nejsou koláže. Chystám se tam 21.11.2018. To je beseda s umělci.

Ve středu to snad konečně vyjde a zajedeme po dlouhé době do kina. Bio Central Hradec Králové Tina a Vore. Podle videonástřelu to nebude žádná bukolická selanka nýbrž pořádnej nářez. Těším se. Poslední dobou se sotva vleču, tak mne to snad probudí…

Ostruhu masírujeme a vůbec všelijak trénujeme a pokoušíme. Je to o fous lepší, ale jde to na můj vkus pomalu. Zakoupila jsem na zkoušku fytonáplasti Wutong

30104

a v balíčku mi přistál další dárek:

42-2

 

No, není to skvělé? Má to jen jednu chybu. že to nepřišlo o rok dříve..

Dnes jsem se dívala hodně na televizi. Byla tématicky zaměřena. Největší prostor snad dostal prezident Klaus. Líbilo se mi s ním dopoledne na Primě. Působil velmi uvolněně, přirozeně a mohu-li použít to slovo i mile. Překvapil mne. Shlédla jsem i odpolední tanky. Jen robustního a současně i něžného Forejta jsem nemohla vydejchat. Zaznamenala jsem ho 2x na ČT, ale hned jsem přepínala. Dívala jsem se i večer na předávání. Medaili dostal i Ondřej Hejma! A neprofláklo se to. Těšila jsem se, co tam provede Laco Déczi. Říkal že jde na Hrad a slibuje velmi zvláštní překvapení … teprve dnes jsem zjistila, že měl před 4 dny koncert v nedaleké Luži. Nemohu tomu stále uvěřit… možná je to stejná fáma jako s tou jeho medailí. Nic nedostal a ani tam na pódiu nebyl..

Kapela Visací zámek po 35 letech konečně vytvořila videoklip ke své legendární písni Traktor. Impulsem k tomu prý bylo 100. výročí od založení Československa. Výpravný klip Traktor natočila produkční společnost Punk Film v čele s režisérem Janem Zajíčkem a dnes je jeho premiéra.

A abych nezapomněla.. na artu zase běží Linky Rudyho Linky. Druhá řada. Jde to každý pátek večer, tento už potřetí. Co jsem viděla, tak zatím mne jeho hosti moc netáhnou. První řada byla lepší, ale Linkova osobnost a jeho šarm to doufám utáhne i tentokrát. Alespoň první díl s Hutkou mi to potvrdil. Porevoluční Hutka má pro mne trpkou příchuť, ale Linkův neortodoxní přístup mě přesvědčil, že snad přežiju i toho Šípa a Tonyu Graves… stejně jako předtím Michala Davida, nyní čerstvého prezidentského medailistu.

Bez názvu

Pověstný stříbrný karavan Rudyho Linky … a nakonec podzim na naší zahradě

zahrada

 Posted by at 21.09

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient