Čvn 072021
 

Skuteč, Luže, Jenišovice

Pondělí 31. května. Měli jsme jeden obřad na smutečce a hned poté mě miláček odvezl do Jenišovic, kde jsem pronesla smuteční řeč na místním hřbitově nad hrobem. Nikdy jsem zde nebyla, a tak jsem si hřbitov trochu prohlédla, ale jen z hlavní cesty. Procházeli jsme ho s Pavlem, hrobníkem, a povídali jsme si. Jeho spolupracovník jel mezitím pro kolečko, které si zapomněl doma. Obyčejně si člověk zapomene doma nějakou drobnost, hloupost, ale nechat doma kolečko, základní pracovní nástroj hrobníka, není pravděpodobně obvyklé. Ale kdovíjak to je. Každý to máme jinak. O zapomínání vím svý, Už si to také hlídám čím dál tím víc. Z legrace jsem si kdysi-nedávno vyluštila křížovku z nedělních Lidovek, jakože z legrace, abych trénovala paměť a helemese… luštění křížovek této autorky HK se stalo mou vášní, ale o tom jindy… zpět na hřbitov. Rozhodně se tam ještě vrátím, prozkoumat blíže unikátní náhrobky, které nejsou běžně k vidění. Ale nechtěla jsem se rozptylovat focením, i když by bylo co a nejen náhrobky. Fascinující byly i dokonale oholené stromy, vysoké žalující pahýly trčící k nebi. Snad tak ještě chvíli vydrží, abych je stačila zdokumentovat.

Po dvou obřadech, které mi vzaly pozitivní energii a cítila jsem se smutně a naprosto pasivně, jsem se dohodla s miláčkem, že ještě domů nepojedem. Bylo krásně, opět se odpoledne vyčasilo jako v sobotu. Tak jsem se v autě převlíkla z černýho do červenýho a sjednotili jsme se na nedalekou Luži a chce se mi říci zámecký park, ale park, který jedeme navštívit je parkem patřícím k místní Hamzově léčebně a lázním. Mám ho ráda, protože se o něho dobře starají a je tam spousta krásných a záhadných zákoutí a starých stromů. A samozřejmě “prostor”, jako na fotce dole.

K zahradě patří neodmyslitelně i kavárna. Májí tam všeho plno a nikdy nevím čemu všemu mám dát přednost. Tentokrát to byla karamelová zmrzka, ledová káva a větrník. Sedíme, konzumujeme, a najednou slyšíme nějaké hlasy ze zahrady poblíž, rozeznáváme hlavně AMFORA a Den ošetřovatelství. Jó! To potřebuji. Rozptýlení. Nedělám si naději, že tam bude to nejlepší co právě frčí, ale světe div se, dnes jsem si tu atmosféru užívala. Kluci z fotbalové Amfory hráli v uzavřeném prostoru fotbal, soudcoval Pavlín Jirků, moderoval a program připravil Petr Salava. Hrálo se jako na hokej. Na třetiny po 10 minutách a předtím, potom a mezitím zpívali dva kousky Viktor Sodoma, Bohuš Matuš a Zdeněk Plech. Zazpíval ale i Jakub Rousek, který oblékl dres Amfory jako host. A ten mne okouzlil nejvíc. Celej: jako chlap, jako fotbalista, který si to užíval, i jako zpěvák. Ale nešla jsem si pro plakát ani pro podpis jako většina nadšených diváků z řad klientů i pracovníků Hamzovy léčebny a také jejich rodin a všech ostatních, kteří se do této skvělé zahrady-arboreta přišli podívat, já jen vnímala a na všechno ostatní zapomněla. A když oficiální program skončil a Salava spustil nějakou píseň-znělku fotbalového mistrovství??, tak jsem natočila 360° pohled na tu slávu. Někteří účastníci odcházeli, jiní ještě konzumovali nebo se fotili s fotbalisty či si povídali s Bohušem a kupovali jeho cédéčko. Já dotočila, strčila mobil do kapsy a začala jsem tančit. Miláček se nepřidal, ani nikdo jiný, ale mně to nevadilo.

Pár fotek, dvě videa se Zdeňkem Plechem a to poslední kruhové dodám během týdne. Díky za takový nenadálý zážitek, Amforo, splynula jsem! Stačí málo.

Obrázky jdou rozkliknout.

Zpívá Zdeněk Plech

Z technických důvodů vložím kruhové video později. Ale je tu ještě jedna podivná věc, nedovedu si ji vysvětlit… Ten fotograf z Amfory byl nějakej divnej. Mlaďoch, syn či vnuk Petra Salavy. Fotil jen Amforáky a striktně se na svých fotkách vyhýbal vyfotit diváky – vozíčkáře a spol… zjistila jsem to na amforáckém webu a byla jsem z těch fotek rozčarovaná. Hlavně že tam píší, že nás bylo 400, ale kde nic tu nic… Je to docela ostudné… podívejte se sami: https://www.amfora.cz/fotbalovy-den-osetrovatelstvi-2021/

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient