Zář 282012
 

a pes

Je čím dál více lidí radících mi opatřit si psa. Protože pes je věrný a svého pána chrání před těmi, co mu chtějí uškodit. A v poslední době se vyrojil u mých blízkých i známých nápad nový. Mám začít pěstovat na zahradě slepice. Já totiž přestala vejce kupovat. Do vajec nevidíš a po několika na sebe navazujících pokusech a negativních zkušenostech zakoupit čerstvá a lahodná vejce  jsem najednou zjistila, že se bez nich raději zcela obejdu. Ale někdy na ně člověk chuť dostane. Miluji vajíčkovou pomazánku a vejce na hniličku. A netýká se ta devalvace pouze vajec. Vážený salát s majonézou a salámy už také nejsou skoro poživatelné. Nehledě na to, že v našem malém městečku (5000 obyvatel i s okolními obcemi) neustále přibývají obchody s potravinami – samoobsluhy (už je jich 8 a to nepočítám „Zeleniny“) a nikde není nic čerstvé.  Ještě více je však míst, kde se prodává točené víno a dokonce i točený rum a vodka. Vůbec jsem neměla tušení, že něco takového existuje! Mám pocit, že se chlastá pravidelně a ve velkém měřítku a už nestačí hospody ani prodejny potravin. Výdej točeného vína naleznete u nás dokonce i v cykloprodejně. A to vím, že ještě existují i jistá velmi nestandardní místa, kde se nalejvají panáci tajně.

Dnes jsem s přáteli na obřadní smuteční síni řešila opět otázku vajec a  jak se stává obvyklým bylo mi zase doporučeno zavést si doma vlastní chov. Ta představa mě ale opravdu děsí, a tak jsem se později pokusila přemluvit kolegu varhaníka, bydlícího na vesnici v chalupě s velkou zahradou, a také trpícího nedostatkem kvalitních vajec, zda by si ten kurník nemohl pořídit on, a já bych ta vejce od něho odebírala. Načerpali jsme toho dne mnoho skvělých tipů a informací od kolegů, kteří o chovu domácího kuru vědí vše.  Kde sehnat na jaře kuřice a co vše má obsahovat správný kurník, kolik slepic postačí k obživě jednoho lidského jedince a kdo prodává levně zrno a doveze ho v pytli až do domu. Ale slepice doma nemají. Tak na jaře se uvidí. Musím si kolegu varhaníka předcházet a vnadit ho na výhody čerstvých vajec.

 

 Posted by at 19.59

  7 Responses to “Slepice”

 1. Zkus raději husy. Ty také ohlídají nemovitost. Husa je něco jako pes, který snáší vejce.

  • .. A je to ověřená informace?? Ještě jsem o té alternativě neslyšela.

   • Již staří Římané používali k hlídání obydlí husy.

    • Aha, myslíš ty posvátné.. s těmi určitě nebude tak prosté zacházení, slyšela jsem že se jim musí cpát šišky do krku a vlastně ani dostatečně nekoušou vetřelce, jen štípnou a to já potřebuji silnější kalibr. Možná by bylo nejjednodušší brát vejce od kolegy a zapsat se do kurzu bojových sportů.

     • Nemusí zrovna být posvátné, ale nadělají hrozný rámus, když někdo vstoupí. Pak se už musíš bránit třeba hrabičkama. V noci asi husy spí. To by zas chtělo třeba sovy, ty vetřelce vyděsí. Soví vejce nemusí taky být špatná.

 2. Já vím, chceš pro mé blaho jen to nejlepší, ale někdy to není tak jednoduché jak si představuješ. A vůbec… nakonec může být všechno nanic, jako třeba příhoda Klause s tou pistolkou. Veškerá opatření selhala a nakonec by mu určitě byly dobré tebou upřednostňované hrabičky. Nejlépe kdyby měly kolíky napájené silným elektrickým proudem. To by jistě útočníka zarazilo a omezilo, možná ochromilo. Na vejce jsou nejlepší slepice, o sovách nosnicích nic nevím, možná na Kolínsku něco s přítelem testujete, ale sem to ještě nedorazilo.

 3. Mám rozepsaný Gmunden, snad to zítra dokončím. Celý den jsem pracovala a už se mi chce moc spát. Sekačka je zprovozněna. Mimochodem jsem si také dnes musela koupit vejce a tahle várka nebyla tak špatná. Dodává je Schubert-partners.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz