Úno 202021
 

Slunečný den! mi spravil permanentně mizernou náladu

Je to na pytel. Koronáč řádí, politikové neřeší, ale předvádějí se a doma je tísnivá atmosféra, která byla narušena jen jedním dnem se společným vítězstvím a jedním objetím, ale pak se to hned vrátilo do starých kolejí. Už za nás nebojuju, časem člověk marnou snahou otupí. Děj se vůle boží.

Dnes hned zrána vysvitlo sluníčko, a tak jsem vyrazila na vycházku – slunce mi moc schází. Vymyslela jsem si takovou malou po silnici, ale když jsem přišla k lesu, prodloužila jsem si ji právě o ten les. Prošla jsem ho a napojila se zpět na silnici. Vyrazila jsem kolem osmé a nikoho jsem nepotkala, což mně potěšilo. Každej se buď otužuje nebo chodí pěšky nebo obojí. Já mám na výletě ráda samotu, protože mě tím pádem nikdo nerozptyluje. Pozorovala jsem, jak je všude kde není asfalt podmočený terén a ptáci začínají mohutně vyzpěvovat. Identifikovala jsem zatím jen sýkorky koňadry.

Prošla jsem vesnicí Zbožnov od začátku do konce, od východu k západu a na dvou dvorcích se větraly peřiny. Kdo by nevětral, když je dnes tak krásně! Jedny peřiny pastelově barevné a druhé vypadaly jak červený svetr s bílým norským vzorem s jeleny. Jedny byly přehozené přes nízké bidlo, ty červené přes vnitřní branku s drátěnou výplní.

Silnice ze Zbožnova na Štěpánov je kultovním místem s nádherným výhledem po celé její délce. Hned pod ní se nachází část přírodní rezervace Anenské údolí – tzv. Štěpánovská stupňovina. Asi v jedné třetině, blíž ke Zbožnovu, kdosi kdysi umístil lavičku. Poseděla jsem si a vyhřívala se jak kočka na slunci. Dívám se, dívám, že tou zarostlou cestou, která vede strání dolů směrem zpět ke Zbožnovu, jsem nešla, ani nepamatuju, tak jsem si udělala zase zacházku. Došla jsem až na její konec pod Zbožnovem a vrátila se stejnou cestou zpět. Ale ne až nahoru. Místo po silnici jsem šla loukou pod rezervací. Bylo to moc příjemné. Pak už jen podle rybníka zpět na silnici a po ní do Skutče.

Ty 3 hodiny cesty mě potěšily. Užila jsem si je, a jestli bude zítra ráno zase tak hezky, vyrazím na stejná místa znovu a udělám pár fotek. Dnes se mi fotit nechtělo.

Ten malej betlémek na Zbožnově pořád je. A dověděla jsem se, že odpoledne tam byla otevřená hospůdka. Se zahrádkou. Páni!!! Už bylo načase…! A doma jsem hned vyvětrala pruhované peřiny – modro-červené a šedo-bílé. Vyvěsila jsem je na sušák. To se bude spát! A abych měla den ještě hezčí, vyrobila jsem si navečer domácí ledovou kávu s vanilkovou zmrzkou a šlehačkou. Nic moc, žádnej Mišelin, ale potěšilo.

 Posted by at 18.38

  4 Responses to “Sezóna větrání peřin zahájena!”

  1. Jo, to byl evidentně hezkej den!

  2. Kdyby tak politikové neřešili – ale oni řeší, a blbě. Na druhé straně, není jim co závidět.
    V sobotu jsem vyvětral aspoň sám sebe na zahradě, peřin nemaje, jen prošívaných dek.

    • Rowdy, domnívám se že i na venkově už se větrají jen prošívané deky, říkám peřiny, protože mi to k tý vesnici líp pasuje… dnes jsem také udělala okruh, ale peřiny se nevětraly, slunce bylo zalezlý.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient