Čvn 132024
 

cesta z Hradce domů novým vlakem

V Rosicích jsme přesedali a nečekala jsem nic jiného než že pojedeme fungl novým vlakem Regiofox a budeme stavět na nové zastávce Pardubice-centrum. Těšila jsem se jak malé děcko a byla jsem z toho očekávání drobet, ale přiměřeně, rozechvělá. Nové zážitky mám ráda, i když je to třeba jen maličkost.

Přijeli jsme na nástupiště a přestup proběhl v klidu, protože stačilo udělat jen pár kroků a naproti za chvíli přijel zlehka náš vlak. Upřímně, moc se v tom nevyznám a tak jsem zvenčí nějakou jinakost nezaznamenala. Vlak jako vlak, žádné moderní umělecké dílo jako třeba před chvílí křižovatka Koruna v Hradci, se nekonalo. Koruna ohromila, i když je plně funkční, ale vlak Regiofox na sebe vůbec neupozorňoval. Až jsem znejistěla, ale zeptat jsem si troufla až někde za Chrudimí, pro jistotu, žáno. Ve vlaku byl totiž nasazen Krakonoš! Krásnej bělovlasej a bělovousej děda s dlouhými vlasy a dlouhými vousy. Prostě na první i druhý pohled sympaťák! A dráhy si u mě zase spravily kredit. Po těch dvou příhradeckých úřednických týpcích, kteří ve mně zanechali trpký pocit, byl tenhle děda skvělej!!!

Ve vlaku jsme se zkraje zorientovali díky spolucestující, která nám poradila kde je po směru (vlak dojel a bude “jako” couvat zpět) a jdu na to. Objevovat co by mohlo být to nové.

Vlaková souprava byla celá nová, jakoby ještě nepoužitá, nedotčená. Anatomická sedadla přímo od čalouníka a naproti displej, který dokola opakuje několik časem se měnících údajů. Udivila mě rychlost vlaku, to je fakt novinka.

Koukám na displej jak přikovaná a hele, propásla jsem tu novou stanici, tak nic, jedeme dál… ale později se ukázalo, že jsme tudy vůbec, kvůli té nehodě, neprojeli. Zprovozněno by mělo být dnes – 13.6.24, tak stojí na odkazu wiki, níže

A ještě mrkněte na další vychytávky pro cestující, rozklikněte si. Chybí mi tu červená páčka na zastavení vlaku, je tu něco podobného červeného, ale TO slouží pro otevření dveří ve stanici, když všechno selže. Místo záchranné brzdy je zde asi to SOS tlačítko se slepeckým písmem. – A bacha! třídí se tu odpad.

A už jsme doma. Rychle ho vyfotit než nám odjede!

Poslala jsem fotky kamarádovi, který mi je poslal zpět a upozornil mě i na to, čeho jsem si nevšimla – jsou tu kamery. Venku i uvnitř. Zakroužkoval je. Na starších soupravách prý uvnitř chybí.

A našla jsem pro vás na netu i fotky nové stanice Pardubice-centrum. zdroj wiki – fotky stvořil Bilykralik16 

A na závěr výletu posílám pozdrav Barči! Cestou k servisu jsme projížděli kolem tvého pracoviště FNHK!

  4 Responses to “RegioFox – to čumím!”

  1. Ahoj Zuzi, taky mávám 🙂 No vy teda frčíte :-)) Já vůbec nestíhám….ale poslala jsem ti mail. Mějte se krásně 🙂

    • Ahoj Barčo, dík za koment, tady to poslední dobou nějak usnulo :). Mejl přečten, ozvu se večer. zatím pá zuzi

  2. No, jiný kraj, jiný mrav :). V okolí Brna tyhle vlaky jezdí už pěknou chvíli….
    Zdraví Lenka

    • Lenko, dík za zprávu z Brna! Tak hurá, konečně je to i tady, dočkali jsme se… Dnes jsme zase jeli do Hradce a vytáhli jsme to na 170 km!!To byla jízda. Hodinu jsme čekali před nádražím na autobus a tak jsem si ještě znova prohlédla a nafotila ty dominanty a pozorovala místní postavičky. Když vyrazí vesničan do města, je pořád na co koukat!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient