Čvn 132012
 

bude zítra v pět Život pádí jako bystrá řeka pramenící na horách. Alespoň ten můj v posledních časech. Žiju ostřeji. Asi tak bych to vyjádřila. Tolik neuvažuji nad svými touhami a požadavky, planě nehloubám nad jejich zdánlivou nereálností a rovnou je plním. Tedy nejdříve plánuji. Nemám už tolik volného času, a tak to zde asi nebude momentálně oplývat rozmanitými texty o kultuře a místech navštívených jako dřív. Mnohé zůstalo a zůstane nedokončené… Vídeň jsem nezpracovala celou, výstavu Současný linoryt v Pardubicích jsem odbyla jen M.Cihlářem, přehlídku OKNA s tématem sci-fi ani slovo, to jen tak maně… Prostě nedokáži držet literárně krok s prožívaným životem a zážitky, které by stálo zato zvěčnit. Mám pocit, že ten současný plnější život mi umožnilo hlavně to, že se syn ode mne odtrhl a nevím o něm. Tedy není to tak přesně nechci o tom konkrétně mluvit, ale nelze myslet neustále na věci, a trápit se jimi, které jsem nebyla a nejsem schopna ovlivnit a věnovala jim již tolik energie a darmo…  nyní nastal zdánlivý klid…

Zítra se těším na knižní pitvu. Nevymyslela jsem ji já, ale kdyby jó, byla bych na ten nápad patřičně pyšná. Objevil se v knihovnické konferenci a já se ho zítra pokusím naplnit. Mám různé chirurgické nástroje, fonendoskop, jednorázový skalpel, bílý oděv, roušku a odhodlání zahrát roli potrhlé patoložky, která se jmenuje Věra Přísná (to je můj nápad!) do úplného konce. Budu pitvat poprvé, tak mi držte palce. Nejprve ale děti podle dávnéhom rituálu našich besed zamíří zapomoci několika tajných dopisů na tajemné místo (to nejtajemnější), kam zlobivý skřítek schoval u …. pst… knihu, která se bude pitvat. Už se mi z toho klepou konečky prstů, skalpel je ostrý jako břitva! Budu pitvat milostný historický román.

 Posted by at 15.29

  6 Responses to “První pitva mého života”

  1. Fonendoskop na patolce je nadbytečný.

    • Naše pitva je demonstrativní a je nutno předvést způsoby zjišťování skutečného úmrtí knihy. je to zkrátka takový drsný happening! Škoda, že jste daleko, jeden z vás by mi mohl dělat asistenta, dvě sestra mně vybouchly!

  2. Hlavně aby se pacient neprobral!!!

    • 🙂 parkrát do něho šťouchnem, poslechnem fonendoskopem a pro jistotu mu stříknem smrtící injekci, hahaha… toto je naozajstný drsný humor docentky Věry Přísné, objednávky akcí směrujte na známou adresu. cena dohodou.

  3. Výborný nápad! To se mi líbí, připadá mi to krásně radostně kreativní, ta pitva :-))

  4. Dík, ještě to chce vypilovat, Ale nejvíc je to závislé na improvizaci a využívání podnětů z „publika“. A hlavně musíím být dobře naladěna.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz