Čvn 152013
 

a zamilovaného premiéra

A vypadalo to tak slibně… akce jako v akčním filmu, lobbisté si válí šunky u moře… a zatím se bulvár i oficiální tisk sytí na podrobnostech sledování počinů zhrzené milenky a zamilovaného premiéra.  A lidí lačně čekají na další ukapávání informací. Oficiální bulvár … Nagyová v poutech, žrádlo pro psa, atd… Nečas se ukázal být vytrvalejším než jsme si tohoto chlapíka s měkkou vizáží představovali… Jsem zklamána tím mediálním rozkrýváním zatím nepodstatného a svým způsobem Nečasovu přibetonovanou prdel ke korytu chápu. Vzdát to , tak to bude znamenat konec naší milé politiky.  Dělá Nečas něco jiného než je tu zavedeno a jaksi samozřejmě a pohodlně to drží celek pohromadě. Nikdo se už nediví ani nepohoršuje a jeho nástupci to nebudou dělat jinak! Systém trafik tu přece funguje už od sametovky… Ruml, Šusterová … jen chabou namátkou;  kdo se chytil vesla a vyšvihl do loďky, ten už v tom systému jede a musel by být pořádný magor, aby tu zlatou bárku opustil.  Jsme jen pěšáci a ani netušíme, kolik “zbytečných” institucí, úřadů, funkcí, stvořených jako trafiky, po Praze a jinde  existuje. A kolik vyvolených finančně obšťastňuje. Zatím je pravděpodobně z čeho brát, i když z koryta valem ubývá. Miliardy z privatizace zdá se došly. Stejně jak ubývá těch, kteří skutečně tvoří národní důchod.  Mám z té aférky radost, to nezakrývám, ale současně mi je z toho nanic a jsem zvědava na další vývoj. Ze zhrzené milenky je vymodelována obět, ale stačí to? Odebralo se z úkrytů pár miliónů a cihel zlata… Je toho nějak málo na ten počet zasahujících a naše naděje se hroutí. Jaký to mělo smysl…. A co chorvatští lobbisté až se vrátí? A co Bohuslav Sobotka? Už je velmi netrpělivý, nepokrytě pochrochtává a jistě se těší na staronové výdobytky, ale Nečas a jeho parta se nepustí žlabu bez boje. Jak bude po víkendu??? Zbrojí se na všech stranách ale mám tušení, že vlastně o nic nejde, jen jedna “mafie” má pocit, že ta druhá už se napapala dost a měla by přepustit svá místa těm dýchajícím jim na záda v pozadí, zatím strádajícím v “bídě”.  Snad ale něco naspořili a vydrží nám.  Zatím nenastal jejich čas a pes se drží napolo vysáté morkové kosti pokud to jde.

Ještě  dodatek z pošty, od Miloše (ne zemana):  Mám z celého toho politického dění pocit trapnosti. Je to jak ve špatném filmu – absurdní komedii. Nemám rád Nečasovu vládu ani jeho osobně. Ale teď má padnout kvůli špiclování jeho manželky jeho milenkou po všech zločinech, na kterých se podílela (např. církevní restituce). Ty prošly beztrestně s minimální mediální skandalizací. Analogií by bylo, kdyby v norimberském procesu odsoudili nacistické zločince za to, že ukradli v samoobsluze čokoládu. Prostě politika po česku.

na dokreslení:  Neff

V té souvislosti zmiňuji seriál dánský seriál ZLOČIN  /  Forbrydelsen, jehož prvních 20 dílů proběhlo v ČT, ale tak pozdě v noci a za tak malé publicity, že jsem se o něm dověděla až když bylo po, všem.  Stejně bych ale tak dlouho ponocovat nevydržela… Seriál se dá stáhnout. Jsou natočeny již 3 řady.

Anotace:

Jako by toto byl leitmotiv dnešní doby: Děláte-li něco dobře a jste-li profesionál, jste podezřelý. Jste-li v něčem dobrý a jednáte-li nezávisle, jste vždycky na pokraji vyhazovu. Kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti. To se zdá být naprosto charakteristickým rysem dnešní společnosti, na východě i na západě, a je nesmírně záslužné, že to tento seriál tematizuje, nikoliv však vnějškovým, ale vnitřním, autentickým způsobem.

Vládnou přitakávači a korupčníci. Politická linie seriálu je nesmírně silná a dodává thrilleru významnou společenskou dimenzi.

 Hlavní aktéři z oblasti vysoké politiky a vlivných podnikatelských kruhů váhají mezi morálním, slušným chováním na základě integrity, v závěru seriálu se však přikloní na stranu pokrytectví, podvodů a lží.

Každého, kdo má ve státě vlivnou mocenskou pozici, tento mocenský vliv nakonec převálcuje, argumentuje seriál Forbrydelsen III. Moc korumpuje.

Je pozoruhodné, že toto je význam jednoho z nejvýznamnějších mezinárodních kulturních počinů poslední doby. Je deprimující, že to divák přijme jako samozřejmou, defaultní pozici. Ano, tak tomu ve skutečnosti je.

Pro mě osobně je deprimující, že to, na co upozorňuje seriál Forbrydelsen III, že totiž nakonec jedinci neodolají a podrobí se v zájmu uchování či získání moci světu lží, vidím všude kolem sebe, i u svého zaměstnavatele, na Glasgow University. Ano, dánský seriál ukazuje, co je. Lidi nemají odvahu a slušnost.

Rozdíl v chování lidí na Západě a v Česku spočívá jen v míře korupce, princip je však stejný.

zdroj Britské listy

 

 Posted by at 6.34

  6 Responses to “Případ zhrzené milenky”

 1. Dík za Tvůj pohled na dění.
  Já jsem si vzpomenul na Al Capona. Ten se za katr nedostal za vraždy atd., ale za nějaký daňový únik:-)) (viz film Neúplatní).
  Připojuji odkaz na takovou hezkou a milou maličkost od M.C. Putny

  http://www.lidovky.cz/putna-aj-vletavo-aj-dunaji-098-/nazory.aspx?c=A130615_172620_ln_nazory_hm

  přeji krásné dny !!!

  lada

 2. Takže propagujeme slušnost? Citujeme vědeckého podvodníka Putnu.

  • Díky za návštěvu, vyškovský provokatére :). Putna je v mém hledáčku dlouho, jeho texty o literatuře a možná i jiné, už si nevzpomínám jsem odjakživa se zájmem čítávala, publikoval a publikuje v Lidovkách. Také v TV, v náboženském vysílání byl slyšet. Ale na to už se dlouho nedívám. Na blogu jsem naposledy tuším komentovala jeho text k Magorově úmrtí. Putna je rozporná osobnost. Nikdy jsem se nezajímala o jeho život a projevy. Ale z jeho textů se dá vyvodit i nátura. Je velmi sečtělý a neustále se stará o svůj osobní růst. Šíře jeho znalostí musí být obdivuhodná a potenciál který v něm dříme bude pravděpodobně využitý jen zčásti. Ale když je potřeba, je kam hrábnout. Jeho písemný projev je čistý a cením si jeho schopnosti třídit, formulovat a hlavně argumentovat! Putna si je schopen něco “vymyslet”, něco krásného, a myšlenka která ho nadchne, tu je schopen šikovně rétoricky obhájit. Svým způsobem. Proto jeho texty co jsem četla nejsou jen o VĚCI, ale i o něm. On v pozadí nezůstává a opájí se vlastní literární obratností. A tu mu nelze vzít. Tak si to představuji. Snad je trochu mnohomluvný. Ale nyní čtu jeho Hlubokou a ta mě hodně těší. Ještě se nechci k ní blíže vyjadřovat, až později. Pak přišla ta “aféra”. Podívala jsem se, a spolu se mnou i Miloš, na něho blíže. Shlédla jsem i šípoviny nebo jak se to jmenuje, kde byl hostem. Co jsem si o něm tušila, se mi potvrdilo. Je to exhibicionista a chce o sobě dát vědět. Ale je to sofistikovanější forma exhibice než to typické roztažení pláště, že ano hmmm. Putna si sám sebe váží, má silné ego a někdy jde holt přes mrtvoly, aby se zviditelnil. A dělá pěkný kousky. Nicméně myslím si, že s tím transparentem Buzny zdraví… atd..mu bylo tak nějak blbě od žaludku v tu chvíli (jak pravil buddhista Koláček). O čemž svědčí to, že se v tu chvíli schovával za ostatní katolické buzny. Měl mluvit sám za sebe. Katolická buzna zdraví… to svědčí o jeho vnitřní nejistotě v tu chvíli…
   Putna je dítě své doby. A dnes není doba, aby literát seděl v koutě a čekal, až ho začne někdo vynášet do nebe. Musí se postarat sám. Každý jak to umí jak to cítí.
   Mološ se podíval co bylo na netu k posouzení vzhledem k jeho doktorátu. Cituji:

   Mně to taky nedalo a podíval jsem se co je to za fakultu, kde se má Putna stát profesorem. Zjistil jsem, že náplní výuky na té fakultě humanitních studií jsou předměty jako genderové stidie, sociální a kulturní ekologie, dějiny matematiky:

   http://cs.wikipedia.org/wiki/Fakulta_humanitn%C3%ADch_studi%C3%AD_Univerzity_Karlovy
   http://fhs.cuni.cz/FHS-72.html

   a další postmoderní předměty. Tato fakulta má údajně 2500 studentů a stejné fakulty jsou jsou i při jiných vysokých školách, např. i ve Zlíně, Pardubicích:
   http://www.utb.cz/fhs

   http://www.vysokeskoly.com/univerzita-pardubice-fakulta-humanitnich-studii

   a dál jsem raděj nehledal. Odborníky v těchto oborech určitě potřebujeme, ale tolik? Kde najdou uplatnění? Myslím, že to je jen umělé snižování nezaměstnanosti a děsím se toho, že opravdu dostanu kolegu, který vystudoval feminizmus na Vysoké škole báňské, jak jsem o tom někdy žertoval. Na takové vysoké škole bych tedy profesorem být nechtěl, ani kdybych mohl a za vysoký plat. Můj názor na celou aféru je totožný s učitelkou z prvního linku a je to navíc jen zástupný problém. Vidím dva důvody, proč se celá kauza tak eskaluje:

   -rozdělení národa na dva nesmiřitelné tábory a odvedení pozornosti od podstatných problémů,

   -presstitutky a jejich zahraniční “pasáci” nemůžou zapomenout Zemanovi, že vyšoupnul jimi prosazovaného prezidentského kandidáta. Budou se chytat každé maličkosti proti němu a eskalovat ji.

   Ještě víc názorů a informací je v jiném komentáři, zde na blogu, v čase kdy byl doktorát aktuální, nyní je aktuální něco jiného.

   Putna je zajímavý, není šedá myš a nevaří z vody. Když se nadechne, sebere transparent a jde do toho. Vnímám jeho zbytněné ego zápasící s katolickou “skromností” . On si myslí, že si profesora zaslouží a přesvědčil-li jiné, kdo o tom rozhodují, budiž. Mít profesuru je krásné a člověka to povznese a povzbudí. Snad i katolickou buznu, která se možná i profesorsky ukázní. Howg.

   /

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient