Čvc 222016
 

a bonus

V sobotu 16. července nebylo kdovíjaké počasí… Miláček parkoval větroň 14 dní na letišti v Poličce, kde měli plachtaři své soustředění. Moc toho za tu dobu nenalítal, jen se tak pár dní blomcal kolem letiště, a v sobotu 16. přišel čas zamířit do Hranic na Moravě, do svého hangáru, kde je jeho větráček doma.

Nepředstavujte si to ale tak, že pilot nasedne do svého bezmotorového letadla, nechá se vyvlekat (nespisovně roztáhnout) do mraků, vypne lano a pak hurá do Hranic na letiště… V ideálním případě by to šlo, ale obvyklejší je rozložit kluzák na trup a křídla, šoupnout ho do přívěsu a odvést na základnu.

A tak to bylo v sobotu. V tom pošmourném dni, kdy jsme celý den soupeřili s deštěm, zda mu ujedeme nebo se nám to nepovede a zmokneme, jsme se vydali na “výlet”. V Poličce jsme rozložili letadlo, zapřáhli za auto a vyrazili na cestu, z které jsme měli trochu obavu.

Zbytečnou, jak se ukázalo. Provoz řídký, kamionů poskrovnu. Dorazili jsme bez přestávky za dvě hoďky k hangáru, začalo pršet a než jsme dotlačili přívěs dovnitř, trochu nám omokl. A to byla jediná práce navíc – utřít ho po koupeli ručníkem.

Žádné velké zdržování, protože stále pršelo, jeli jsme vzápětí nazpátek. První zastávkou byl tradičně olomoucký GLOBUS. Zelenina a večeře. Po předchozích zkušenostech (ředí se tu nekřesťansky džus a některá jídla jsou prostě pro mne nepoživatelná – lazaně nebo něco podobně “exotického” s lákavým názvem) nepijeme a jídlo dáváme na jistotu – řízek s bramborem a rizoto. Takže jsme se najedli, nakoupili zeleninu a pokračovali nonstop až k lesu.

Za Borovou na Vysočině jsme objevili záhy, že houby nějak nerostou. Já jsem si vymyslela náhradní program – borůvky a protože tahle práce miláčka asi nebaví, po delším úsilí silou vůle nakonec pár hub přece jen nasbíral. Těch několik  jedinců jsem nakonec zpracovala na houbové lečo (cibule, houby, papriky a rajčata).

A tak skončil jeden sobotní den, který byl moc pěkný. Celý den jsme měli jen pro sebe a mohli jsme si v autě nerušeně povídat. V tom malém intimním prostoru není kam utýct a čím se rozptylovat, a to nás baví.

Set063from_IMG_9939_panorama - kopie2

Letiště v Poličce na návrší za městem směrem na Litomyšl

Set083from_IMG_9945

Následují žánrové obrázky z letiště. Fascinuje mě ta “tramvaj” vzadu na ploše. Dozvěděla jsem se, že to letištní administrativní dislokované pracoviště. V té barevně výrazné buňce se prý zapisují starty atp… v Hranicích ji nemají, a je to větší letiště!!

Set073from_IMG_9942

Létá se výcvik, a tak je tu navzdory počasí nepřejícího dlouhým přeletům živo.

Set113from_IMG_9957_panorama

Pohled na jeden ze dvou hangárů a červený barák pro lidi.

Set163from_IMG_9972

Motorizovaný větroň

Set143from_IMG_9966_panorama

Pohled do dalšího hangáru. Vykukuje vlečné motorové letadýlko

Set193from_IMG_9981_panorama

Ještě jednou..

IMG_9954

Velmi přátelští letištní kluci pomáhají Miláčkovi zasunout trup letadla do přívěsu. Křídla jsou už poboku, každé z jedné strany.

IMG_9955

Druhá fáze zasouvání

IMG_9956

A je to!

Set173from_IMG_9975

Říkal mi jeden ajťák jen tak mezi řečí, že to mám špatně zaostřeno a dokonale mě tím votrávil. Ale navenek jsem to nedala najevo.

Jako bonus přidávám fotky našich prvních rohlíků. Zkusili jsme je kvůli Emmičce, my jsme spíš na tu pohanku.

IMG_9984

S párkem, posypané sýrem, sezamem, lněným semínkem a obyčejné hladké..

IMG_9986

Z jedné dávky 15 kousků!

Povedly se! Jsou upečeny z obyčejného těsta, ale přesto chuťově vynikající. To nás navnadilo na další pokusy s kynutým těstem. Už jsem si vytiskla recept na Valašské frgále. A ničeho se nebojím. Když máte doma chemika, s technologií kynutí se nemusíte zatěžovat. Stačí 3 roky praxe s pečením chleba v domácí pekárně a má ty procesy vychytané. Však mrkněte na rohlíčky..

IMG_9987

Borůvky jsem zužitkovala na nepečený dort – spolu s malinami ze zahrady. Není dokonalý, nádivka nedrží tvar, tak pouze detail.. ale chuťově byl skvělý…

  7 Responses to “Převoz letadla Polička – Hranice”

  1. Koukám na ten větroň a představoval jsem si ho trochu větší. Asi v něm Miláček leží na břiše.

  2. Jéé. Krása.
    Mně udělalo radost, jak si spolu povídáte za jízdy.

    Je to pěknej chlap!

  3. Myslím, že kdyby ležel na břiše s trupem v trupu, s nohami nataženými až k ocasu, měl by jistě intenzivnější pocit ptačího letu. Ať o tom popřemýšlí.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient