Pro 302021
 

12 fotek pro rok 2022 vydal pod názvem Řeč stromů

Dnes jsem dostala od Václava, našeho varhaníka, kalendář z Valašska. Už podruhé, protože se mi loni moc zalíbil. Václav je Valach a nástěnný kalendář p. Pavla Stefana, faráře Římskokatolické farnosti ve Valašském Meziříčí, nám koncem roku rozdává jako milou sváteční pozornost protože nás má rád. Stefanovy kalendáře jsou krásné. Sám fotí s nevšedním citem valašskou krajinu a každou fotku doplňují příznačné citáty z bible. Navíc o každé fotce podává vysvětlení, a to se mi moc zamlouvá. Stefanův kalendář jsem dostala už loni – jmenoval se Naše Valašsko a byl okouzlující a nesmírně poetický. Letos se Stefan věnuje stromům. Na doplnění galerie jsem vyfotila novoroční ceduli u naší pekárny s originálním přáním a dáreček, který jsem si koupila sama. Jsou to vánoční náušnice a jiné teď nenosím. Střídám je nepravidelně, protože jsou obojí mile sváteční a dotvářím jimi vánoční atmosféru koncem roku.

Ještě se vrátím ke včerejšku a smutečce a valašské koledě s gajdami. Dnes jsem o tom vyprávěla Václavovi, o kterém píšu výše a on je také zvědavý co by to mohlo býti za koledu, také jsem ho svým vyprávěním nadchla, tak zapátrám, i když oklikou. Přece jen se trochu stydím, jak jsem vletěla na galerii a chovala se tak fanouškovsky nadšeně, že to pana umělce zřejmě zaskočilo… no, mohl mi říci třeba: Jsem okouzlen svěžestí Vašich pocitů atp.. ale vycítila jsem spíš rozpaky. Zkusím jinou cestu, zeptám se rodiny pana Sýse. Uvidíme..

Ahoj a dobrou! zuzi. A zítra, zítra, zítra musím už konečně vytvořit novoročenku nebo dvě. Nápady nějaké mám, jen k tomu sednout… jsem zkrátka ostuda, ach jo.

 Posted by at 20.17

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient