Kvě 202013
 

zdravě a chutně

Polévka s červenou čočkou rafinované chuti

Polévka z červené čočky s brambory a loupanými rajčaty ochucená zeleným pestem

IMG_1931

Suroviny:  

200 g   červené čočky

velké brambory

1 konzerva   loupaná rajčata (400 g)

1 ks  cibule, 5 stroužků česneku

1 l zeleninového vývaru

hrst nasekané petrželové nati

1 lžíce zeleného (bazalkového) pesta, 1 chilli paprička

sůl, pepř, olej máslo

Postup:

Polévka je hotova velmi rychle ( s přípravou cca 1/2 hodina), její rafinovaná pikantní a ne zcela běžná chuť vynikne, podáváme-li ji mírně rozleželou (alespoň půl dne). Polévka nám moc chutnala a zařazujeme ji do našeho běžného jídelníčku.  Je hustá, ale neuškodí, podává-li se k ní pečivo nebo chléb.  Pak zasytí nadlouho i velkého jedlíka.

Čočku opereme pod tekoucí vodou a zatím odložíme. Brambory oloupeme a nakrájíme na kousky, petržílku nasekáme, cibuli pokrájíme, papričku (třeba i naloženou) rozřízneme, zbavíme semínek a také jemně pokrájíme, česnek  plochou částí čepele nože podrtíme a nakrájíme na plátky, rajčata z konzerva překrájíme a uvaříme zeleninový vývar (třeba 2 kostky NATUR).

Na másle a oleji vzpěníme cibulku a přidáme i česnek a papričku. Poté krátce orestujeme brambory a zalijeme vývarem a zvolna uvaříme skoro do měkka. Poté vmícháme čočku a vaříme do jejího změknutí (zpravidla o něco méně než 10 minut). na závěr vhodíme rajčata a protlak z konzervy, ochutíme bazalkovým pestem a pokrájenou petržílkou. Krátce provaříme a podle chuti osolíme a opepříme. Můžeme podávat na stůl, ale ještě lepší je počkat, až se chutě řádně propojí.

Zdroj receptu, nepodstatně upravený

 

 

 

 

 Posted by at 14.28

  One Response to “Polévka s červenou čočkou rafinované chuti”

  1. […] Tato velmi chutná a výživná polévka je hotova velmi rychle (s přípravou cca 1/2 -3/4 hodina) a je parafrází na čočkovou polévku rafinované chuti […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient