Lis 042023
 

posbíráno..

Pěkně popořádku. Klidu si moc neužiju; ta naše zahrádka snad nebude nikdy hotová! Padá listí, ořechy, do toho prší, ale ten letošní podzim je velmi příjemný a příznivý. Snad to doděláme. Suším letošní ořechy, ráno ven, odpoledne domů a loňské musím vytlouct a připravit se na pečení vánočního cukroví. To je moje radost. Vyměňuji si je se Sašou, ta vyrábí spíš dortíky a já klasiku. Tak toho máme vždycky obě PP (plnou p…l).

Včera jsem měla domluvenou návštěvu kamaráda Pavla ze smutečky, ale přijela Milada z Jablonce (https://www.msb-jablonec.cz/img/krystal.jpg) – neviděli jsme se asi 10 let, tak Pavel počká. Vzpomínali jsme na náš tehdejší podivuhodný výlet a povídali jen tak lehce a s úsměvem… (některé fotky z odkazu jsou špatně natočené, při přechodu z bloguje se to nějak poto nebo co a fotky nejdou otočit, jedině je stáhnout a udělat to rúčo a znovu vložit, ale na to momentálně nemám koule, sorry). Chceme se tam po letech znovu vrátit, ale až v sezóně..

Vyluštění hádanky – ta žlutá podzimní houba /svraštělý klobouk a ostnitý spodek klobouku/ se jmenuje Lošák (nebo také lišák) zprohýbaný.

K tomu králíkovi… zmiňovala jsem se, jak Em vyrábí zdravotní smoothie a jak jsme z toho měli překyselený žaludek a nadýmání, a také se nedostavoval kýžený nárůst životní energie! Tak jsme chvíli kúru přerušili, odpočali si, a zase do toho před pár dny nastoupili znovu.

No, zdálo se mi po pár koktejlech, že je to jiné a lepší. Energie po ránu na rozdávání, dobrá nálada, a už jsem si plánovala jak na sobě zase začnu pracovat, ale čert tomu věř. Ptala jsem se po ránu Ema jak se cítí a on že dobře a prý co já? Tak jsem se mu pochlubila že také a rozvedla to. On se usmál, pokýval hlavou a dověděla jsem se že “chemik” změnil recepturu. “Ozásadil” “to jedlou sodou. Schválně mi nic neřekl a čekal jak na to budu reagovat. No, byl samozřejmě potěšen, rozzářil se jako sluníčko a hned bylo na světě o něco líp! Pokusný králík se osvědčil!

Na zahradě mám opřený o borovici litinový kříž. Dostala jsem ho od hrobařů. Líbil se mi a je strašně těžký. Dva s ním měli co dělat. Před pár dny byl ráno dobře nasvícen… tak jsem ho nafotila. Je to vyřazený kříž, propletený břečťanem a Kristus má jednu paži zlomenou. Vypletla jsem břečťan (suchý a napadený červotočem) a vysvobodila tu zlomenou ručku. Nevím ale jak ji nasadil zpět.

Dnes vše, zítra máme v plánu Žďárské vrchy. Dlouho jsme tam nebyli. zuzi

Tak jsme doma. Příroda nebyla, bylo město Poznáte které??

 Posted by at 20.07

  3 Responses to “Pokusný králík, houba, kříž”

  1. Litomyšl

  2. Litomyšl

    • ANO! Bylo to kouzelné podzimní odpoledne, šli jsme podél říčky Loučné od “Billy k Penny” a zpět přes náměstí. Mám spoustu fotek a jedno překvapení. Fotky mám upravené, zabloguji zítra. Dnes musím malovat mimina. Je to malé, ale je to větší piplačka než když se malují koně.
      Ještě jedna věc – komentáře se musí ručně schvalovat, omlouvám se ale neobjeví se hned po akci. Díky!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient