Led 232014
 

Přidáte se??

Dnes nemá nikdo nic jistý. Fascinuje mě svět papírových médií a jejich tvůrců. Nejen změny majitelů, kterými se stávají čeští bohatci; více mě rozrušuje rotace novinářů. Z Lidovek odešel Gebrian, Štindl, přišel Babiš :), vlastně Babiš přišel jako první. Objevil se mladosvěťák Chuchma (rok byl v neziskovce) a nějak po roce se vrátil i komentátor Kamberský (nyní šéfkomentátor) – psal v mezičase i do Týdeníku Rozhlas (stejně jako Čermák a Vávra z Novy, minule jsem tam našla dokonce Šídla!!, to snad ne..). Škatulat je ale daleko víc.  Nejstrašnější je Babišův Štěpán Mareš. Něco tak podivuhodného jako jeho Sérum pravdy v Babišově plátku 5plus2 se často neuvidí. – Chci-li tomu všemu dění přijít na kloub, vyrazím ne web mediář. Ten mi v tom alespoň částečně udělá pořádek a baví mě víc než co jiného.

Vracím se Literárkám. Šéfredaktorem se stal Petr Bílek, ten ze starého REFLEXU, kdy ještě stál za čtení a ten magor JXD si ještě neříkal PhDr. Koupila jsem si první číslo roku 2014 a moc se mi líbilo. Nejen literatura, ale i výtvarné umění. A přílohou je BIBLIO o světě literatury. Vyjímám z rozhovoru se spisovatelem Doctorowem:

Svět už není tak jednoduchý jako za mého mládí. Běžně se dělají věci, které se dříve nedělaly a které jsou extrémně nebezpečné. nastolit životní harmonii je dnes mnohem složitější než kdysi. Ekonomický systém hýbe světem a politikou a člověk jako jedinec nad tím ztrácí kontrolu. Projít životem není rozhodně jen o tom zeširoka se usmívat.

Přidáte se? Riskla jsem to a rok jsem si předplatila. Tuším, že ten krok je správný. Mé bývalé Lidovky, sbohem!!

 Posted by at 20.17

  8 Responses to “Podpořila jsem Literární noviny”

 1. Dobrý – kdo už jinej by byl čtenář literárek na patřičné vlně, když ne ty!

  Jen v tom citátu nechápu, co autor myslí svým
  “Běžně se dělají věci, které se dříve nedělaly a které jsou extrémně nebezpečné.”
  Jaké věci? Třeba číst noviny? Chodit do práce?

 2. Já jsem to pochopila, že člověku už nestačí malé prožitky, všechno se to žene k čím dál většímu vzrušení. Týká se to i věcí, co byly dříve tabu. Jak se za těch 20 let změnil pohled na nahotu, na sex, vše je veřejně přístupné, zmizelo tajemství, překvapení a protože není už co odhalovat, obrací se svět k různým zrůdnostem a výjimkám. Se zážitky je to to samé. Nové možnosti nové technologie, umožňují svými výdobytky zvyšovat adrenalin na hranici únosnosti. Lidé se baví jinak než kdysi. Dříve lidé žili jak bylo potřeba a klidněji. Preferovali rodinu a zážitky jiného druhu. Stačilo jim třeba cestování… A neměli možnosti jako dnes. Boří se hranice. Fascinuje mě, kolik lidí se dokáže vypracovat třeba v street dance, vždyť je to akrobacie, dříve provozovaná v cirkuse, kdo by si na to troufl? Cirkus v té podobě jako dříve je dnes nuda, Cirque du Soleil – neuvěřitelné výkony, je to spíš umění než cirkus, ale akrobacie je neuvěřitelná snad to ani lépe a odvážněji nejde …

 3. Já jsem si je taky včera koupila, erstemall,moc se mi líbí.A ten Doktorow – věřím, že lidé jsou schopni hlubšího poznání,než na jaké jsme zvyklí…Asi půjdu na výstavu Vlasty, zmiňované tam.

  • Tak vida :), další fanoušek. Já je ještě celé nepřečetla, jsem ráda, že je to měsíčník. Na “Vlastu” se také chystáme, ale cosi nám v tom zatím brání. Snad to stihneme, a když ne, od května je v Praze. Ale tam chceme také jet. Na Podhrázského. Neznali jsme ani jednoho z nich, proto je chceme poznat. Obě výstavy končí ve stejném dni…

 4. Ahoj Zuzi.-))

  srdečně zdravím.

  Dnes trochu mimo téma.
  Dík za Tvoje skvělý tipy (Čokovoko, Bonus a další).
  Na oplátku posílám Poletíme? Možná je znáš, ale jejich texty mě dnes dostaly a tak se chci za tepla podělit:-))

  Koukni na to:

  http://www.youtube.com/watch?v=3NoV4yY3bGA
  http://www.youtube.com/watch?v=xK-BnFmh-lw

  lada:-))

  • Díky za tipy, název jsem slyšela, ale co hrají ještě ne. Je to jak se říká hustý. Také vizuální ztvárnění nepokulhává. Pustila jsem si i píseň o depresi, zajímavý klip, takový nečekaný. Mám ještě něco v záloze, tak se těš 🙂

 5. Dneska jsem si je koupila …s předplatným ještě váhám. Je toho tak strašně moc, co by člověk chtěl číst i podporovat. Nestíhám – přiznávám. Mám takovou úchylnou potřebu, když už si něco koupím, přečíst pak všechny texty, nebo alespoň skoro všechny – to, o čem něco vím, abych konfrontovala, potvrdila, rozšířila si, to, o čem netuším nic, abych byla alespoň trošku v obraze. Jindy pro vtip. Ráda bych zvládala sobotní LN a Respekt, ale dohromady s beletrií ještě, s něčím příležitostným, s něčím odborným – mi to moc nejde zkrátka. Vždycky buď to, nebo ono. Ale že se z Literárek stal měsíčník, to je vlastně pro mě docela nadějné – takže jo, možná to předplatné i jo.

 6. Také mám problém všechno přečíst, Přítel mi dovezl ještě Ateliér a A2 (oba čtrnáctideníky), nevím co dřív… ani jsem si tento týden nekoupila sobotní LIDOVKY. Knížky mám ještě nepřečtené z loňských vánoc. Budeme bojovat do ztrhání těla a duše :), no ne???

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient