Čvc 222013
 

Divadlo EXIL, Pardubice, Balada pro banditu

Luže pořádá o prázdninách na své zřícenině, kterou si zastřešila, Košumberské LÉTO 2013. Takové malé městečko, a jaký bohatý program. Jenže tak nějak nic pro nás. Ale divadlo EXIL lákalo. Hlavně, že tam hraje kamarád Milan a možná i bývalý zpěvák skupiny Funktomass Lukáš Udržal, a nakonec ani ten repertoár nemusí být špatný… Baladu pro banditu jsem nikdy neviděla, ani film, jen písně znám.

IMG_3423

Příchod hlavní branou, tam dole u vchodu se prodávají vstupenky, zachována zůstala pouze  budova purkrabství

IMG_3426

Nádvoří hradní zříceniny je malebné a můžete se zde před představením občerstvit

IMG_3425

Z této části zříceniny je vybudována vyhlídka

Byli jsme s miláčkem natěšení a dali si půl hodiny fóra, ale ač prostředí evokující sheakspearovské divadlo na první pohled okouzlilo, na pohled druhý už méně. Nebylo kam se divácky zasunout.

IMG_3424

Zastřešená zřícenina slouží kulturním představením. Jenže kdo zde nemá známé s dekou, těžko se propracuje na lepší místa v přízemí.

Hned u vchodu jsme byli příjemným úsměvem hosteskou vykázáni na patro, přízemí již prý obsazeno, ale nakonec jsme se upíchli až zcela nahoře, nad jevištěm, takže jsme představení viděli jako půdorys. Ještě že to byl hudební kus, a hrálo se spíš schématicky. Někdy ale i ty obrazce seshora zaujaly!IMG_3448

Pohledem dolů před začátkem spektáklu jsme objevili známky populárního českého nešvaru. Známí a VIP měli už všechna atraktivní místa v přízemí obložena dekami a spacáky a podprdelníky. Takže pro normálního návštěvníka opravdu nebyla šance si slušně sednout; museli jsme čučet z nejvyššího patra na šešule herců opřeni o zábradlí. Jinde místo nebylo a kdo přišel po nás, měl smůlu.

IMG_3427

Obložené lavice jsou seshora hezky vidět

IMG_3428

Moc se mi ta fotka nepovedla, ale pro vaši představu ji zveřejním…

Nebudu to protahovat. Kus byl avizován dvouhodinový s přestávkou, a my měli co dělat, abychom tam vydrželi alespoň do půlky. Je mi to moc líto a jsem si vědoma, jaký do toho dali všichni pořádný kus práce, nadšení a energie. A to nemyslím jen výsledek, konečné hraní. Hlavně příprava, ta musela být na krev! Bohužel nás provedení “Balady” nenadchlo a nepomohly tomu ani krásné známé staré písně. Možná se na tom našem úsudku podepsalo i půdorysné vnímání , ale nejspíš v tom bylo něco úplně  jiného… zkrátka nás oba už ten notoricky známý příběh včetně stokrát ozpívaných písní nudil. Tvářilo se to moc vážně a divadelně se mi to zdálo strnulé a jak jsem už řekla výše – poněkud schématické. Bylo to fakt jako nějaká truchlivá balada :). A vleklo se to, přátelé. A Lukáše Udržala jsem tam neidentifikovala.

IMG_3433

Všichni protagonisté, včetně hudebníků

IMG_3435

Detail

IMG_3436

Urostlý Nikola Šohaj

Co se dá dělat… někdy holt člověk zajde na něco, co mu nesedne. Beru vinu na sebe. Nejsme dobří diváci pro tento znamenitý kus!

IMG_3429

Vyhlídka z druhého patra směrem k Bílému Koni, vzadu na horizontu se značí bod dalekého výhledu – takzvaná Poklona

Nabízím vám program Košumberského léta 2013; třeba se nacházíte poblíž a něco vás zaujme; na hradě funguje i letní kino; naklikněte si letáček v PDF zde

A na tomto blogu naleznete i něco více o Kušumberku a Pokloně

 

 Posted by at 16.35

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient