Čvn 242013
 

pozorovatelka

IMG_2491 - Kopie

Moji zahradu obklopují 3 zahrady, kam nikdo nechodí; jedna z nich již zarůstá cca 10 let, ta druhá se pouze 2x za rok kosí a ta třetí se sice pravidelně jednou za měsíc seká, ale to je její veškerý život. Ta čtvrtá zahrada se také nepočítá… patří muzeu a odděluje mne od něho vysoký “kamenný” plot. Přes moji zahradu přetahují kočky do těch divokých, sousedních.

IMG_2490 - Kopie

Některé kočky jsou plaché, jiné drzé a určitě existují i takové, o nichž nevím. Tahle bílorezatá se moc neskrývá, vídám ji nejčastěji. Ale nepěstuji si ji. To ona mne chodí pozorovat. Pije z pítka pro ptáky, stejně jako tam chodí pít vosy a sršáni. Pítko slouží mnoha živočichům, kdoví co se tu děje když jsem v práci. Zahrada si žije svým vlastním životem a když náhodou přijdu v poledne domů, cítím se jako vetřelec.

IMG_2493 - Kopie

Včera jsem ji poprvé vyfotila. V odrazu okna jsem ji spatřila u pítka, zrovna si tam smáčela čumák. Několikrát jsem ji cvakla a šla jsem si po svých. Za chvíli jsem mimoděk zvedla zrak k otevřenému oknu a vidím ji, jak si sedí na plotě muzea a pozoruje mne. Hle! Upřený pohled kočky funguje” stejně jako u lidí. Cítíš ho.

IMG_2494 - Kopie

Seděla tam dlouho v tom parnu, ve stínu střechy boudy. Pak se ke mně otočila zády a pozorovala něco v zahradě muzea. Tak jsem jí vzala také zezadu.

 Posted by at 19.48

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient