Čvn 262012
 

z domova

Podařilo se mi vložit video, HURÁ!!! King Croesote a Jon Hopkins THIRD SWAN.  Je to lehký song, který zní aktuálně v hlavě  třetímu nejlepšímu českému designérovi uplynulého roku Jaroslavu Juřicovi. Vím to, protože čtu rubriku Lidovek 5NEJ, kde  osobnosti českého dezignu, které vesměs nenudí a neprudí veřejnost, spíše naopak ji kultivují, doporučují hudbu, knihy i výstavy.

Výlet do Římova byl hodně podnětný… mám spoustu nových zážitků a poznatků pro život! Zaslechla jsem a vytušila, že se blíží konec tolik oblíbenému slovu SUPER a jeho variacím SUPR a SUPA‘.  Začíná se používat staronové VÝBORNĚ!!! A tak si říkám… co kdybych zavedla VÝTEČNĚ. To zní ještě neotřeleji! Přidáte se???

Již několikrát jsem četla o chlípných řidičích autobusu. A mohu toto potvrdit, nejsou to jen pověsti, tací existují! Zpět z jihu na sever jsem využila služeb dálkového autobusu a protože jsem v tu dobu ještě nevěděla nic o karambolu v Chorvatsku, sedla jsem si hned za řidiče, abych si rozšířila obzory. Motaly se kolem něho postupně dvě sličné cestující s sexuálním espritem, ale to hlavní přišlo v Humpolci, kdy se k jeho uchu po zakoupení jízdenky nachýlila jará důchodkyně a mohu směle říci, že to samičí charisma jí také nescházelo, a svěřila mu, že na něho včera v noci stále myslela a nemohla z toho usnout… Oslovený pokrčil rameny a sdělil jí neurčitě … „Cose dá dělat“… Zřejmě vyšší koncentrace slečen zabránila mu tuto situaci pohotově řešit.

Narazila jsem na Novinkách na článek o bratislavských hausbótech na jaroveckém rameni Dunaje. Ta informace mne zaujala, a tak jsem začala pátrat po „architektuře“ tohoto zákoutí, připomínajícího mi silně české chatové kolonie. Narazila jsem na spoustu fotografií, které tento kout přírody osídlený člověkem mapují.  Nejkurioznější je pravděpodobně tato stavba:

Pátrala jsem dál a zjistila neuvěřitelnou skutečnost. Hausbót s vížkami si nechal na Dunaji postavit bývalý kastelán z nedávno vyhořelého hradu Krásná Horka – viz foto pro porovnání:

BRATISLAVA, (MoBa) Nedávne nešťastie na hrade Krásna Hôrka pohlo emóciami väčšiny národa. K sume z poistného plnenia pribudlo hneď niekoľko zbierok, ktoré by mali pomôcť vrátiť národnú kultúrnu pamiatku do pôvodného stavu.

Tragédia mala však neblahý vplyv aj na osudy jednotlivcov. O nešťastníkoch, ktorí požiar spôsobili toho už bolo popísaného dosť, rovnako ako ministroch, ktorí namiesto jedenia prasiatok a iných pochutín vo vlastných centrálach, merali ďalekú cestu z Bratislavy, aby sa stihli tváriť vážne a zároveň ešte vo večernom spravodajstve v deň volieb. Zaujímavý je najmä osud kastelána. Po ničivom požiari dostal pyrofóbiu (strach z ohňa) a na čas zmizol.

Vďaka šťastnej náhode sa nám ho podarilo odhaliť v Jarovciach na dunajskom ramene. Verejnosť totiž zaujal nový štýlový hausbót. My sme sa rozprávali s jeho budúcim majiteľom:

MB: „Je pravda, že hausbót, ktorý sa objavil vo viacerých slovenských médiách je Váš?“
Kastelán: „Áno je to tak. Po traumatickom zážitku nedokážem žiť na mieste, kde nie je blízko voda“.

MB: „Prečo ste sa rozhodli pre takúto architektúru? Chceli ste vytŕčať z davu?“
Kastelán: „Je to celkom inak. Za tučné odstupné, ktoré som po podaní výpovede dostal, som oslovil firmu stavajúcu hausbóty. Pôvodný návrh v holandskom štýle mi však jatril čerstvé rany. Hausbót bez strechy totiž silno pripomínal pohľad na Krásnu Hôrku po požiari. To by som asi neustál, tak som architekta požiadal o drobné úpravy. Teraz mi môj nový domov pripomína krásne časy, ktoré som zažil na mojom milovanom hrade“.

Zdroj a celý rozhovor zde.

A tak jsem objevila naprosto výtečný(!) slovenský antibulvární web, který zcela koresponduje s mým smyslem pro humor a nadsázku.  Připomínám český ekvivalent stejného stylu, na který nelze nezapomenout. Miluji takové mystifikace!

 Posted by at 15.24

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz