Čvn 202024
 

tvořím!

Zdědila jsem po tatínkovi výtvarné nadání. On byl třída! Neměl na to školy, ale byl kreativní a nesmírně šikovný. A dovedl malovat ze srandy levou i pravou rukou najednou. Pracoval v Botaně, byl vedoucím propagace. Vymyslel název BOTAS a logo, kterým se tehdy skutečské boty staly známé po široširé EVROPĚ. Dejme tomu :))).

Kam se na tátu hrabu, ale stejně něco z něho mám. Nejsem tak šikovná, to musím když tak usedět a ukreslit, ale nápady mám pořád. A taky někdy básním. Vydávala jsem kdysi samizdatový trampský časák a přezdívku mi vymyslel psavec Houla – Skutka.

Tahle gratulace je výjimečná, už moc nekreslím ani nemaluju. Jen ty hračky pana Doležala, ale to musím dodržovat jeho styl a moc si nevymejšlet.

Kreslím jednoduše, naivně, radostně a dětsky. A také neuměle. Ale styl to má. Ne každý to ale ocení. Vím že Irča a Pepa pro to moc pochopení nemají, už jsem loni také něco pro ně ukutila, ke svatbě… ale umění má vychovávat, tak jsem šla do toho znovu. Ty padesátikačky jako kola jsou příspěvek na dovolenou. A tak jsem to celé koncipovala. Můj milovaný malíř a ilustrátor je Zdenek Seydl.

Někde na blogu by měla být vzpomínka na tatínka i s jeho fotkou, ale nemohu to zrovna najít.

 Posted by at 19.28

  4 Responses to “Padesátiny Irči a Pepči”

 1. Kdysi se do blahopřání k padesátinám lepily padesátihaléře. No holt inflace. Nebo žeby zvýšení životní úrovně?

  • Rowdy, je to znouzectnost. Už tam není jinak co lepit. Všechno už je fuč. Padesátky i ty devadesátky :). Snad jim ty dvě vyjdou alespoň na dvě minizmrzliny ))) na té dovolené. Nebo taky ne.

 2. Fredy Kruger

  ” Padesátiny Irči a Pepči ?
  Moje, ty byly daleko lepší !
  Opili jsme se s mojím strýcem,
  já hodně, strýc ale ještě více !

  …. nepamatuji si vůbec nic,
  je zvláštní, že všechno ví můj strýc !!
  Ví o mě všechno, však o sobě mlží !!”

  …. ” Ten idiot vůbec nic nevydrží !”
  je slyšet Žaluda Frantála
  jak pomlouvá synovce Zdenála !

  • HLE! Fredy Kruger libě pěje – a svět už není bez naděje… Kdy začne básnit Putin? nebo Fiala!! To bych se sakra dojala!!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient