Pro 092022
 

Vejce jsou na světě, jen jsem je neviděla

Vzpomněla jsem si a je mi stydno, protože jsem je měla na očích, a přesto je ignorovala. Procházela jsem kolem nich a hlavu jsem nezvedla. Uklidila jsem je do zimy na půdu a pověsila na trám vedle pytlů s ořechy. Pěkně vysoko, aby je neobjevila kuna. A vlastně ani já… to jsem teda případ, musím se tomu smát. A dělat věci víc vědomě.

Dnes si přijel pan Doležal pro trubače a žádnou práci mi nepřivezl. Letos si už chce odpočinout a začneme zase až příští rok. Je mu už 82 let a o víkendu nastydl na jarmarku na Veselém Kopci. Mrzí mě, že mě s sebou nevzal. Jel tam se svou exmalérečkou. Ale jen trochu mě to mrzí, protože v zimě prodávat venku nebo ve studený chalupě je řehole. Víc bych byla zklamaná kdyby se tak stalo v teplejším počasí, ale mám poučení. Předem se netěšit a nic si nenamlouvat. Tak to v životě chodí.

Tak vypadá hotový výrobek. Škoda, že jsem to nedodělala celé sama. Není to ono, když se to rozkouskuje. Fotka je z vizitky.

Tak už se budu soustředit na cukroví a další předvánoční radosti. A taky musíme uklidit. AHOJ!!

 Posted by at 19.49

  8 Responses to “Osvícení přišlo včera.”

 1. Příště si ta vejce dej pod postel, tam je najdeš dřív.
  Bacha na pana Doležala, asi je to proutník.

  • Vejce do zimy, pod postel ne :). Pan Doležal se nezdá, ale něco v sobě má, aspoň ten pocit, že je pro ženy přitažlivý, protože mi vyprávěl i různé příhody v tom smyslu, jak jezdil na trhy prodávat s tou i tou a pak mu jedna řekla co má bab atd… nějak se posledně rozpovídal, ale teď se do jara neuvidíme, těším se až mi zase doveze nějaké panáky a zopáknu si to. už aby ta zima skončila. Mám letos nějaký syndrom vánočního pečení. furt jen peču. Peču na všechno a furt jen peču. Včera křehké rohlíčky, další kokosky a mám v lednici další těsto. Takhle jsem ještě nebláznila.

 2. Něco pro inspiraci na malování husarů, případně dementů 🙂
  https://twitter.com/Posledniskaut/status/1604489373197733890?cxt=HHwWhMC49a-lpcQsAAAA

  • No, to je teda inspirace, takovýho husara bych jen tak neumalovala. A jak tak soudím, jeho kamaráda asi volit nebudeš :). Jsem zvědavá jak to dopadne. Asi jsem moc vybíravá, stále si nemohu vybrat komu dám svůj hlas. Před lety jsem volila Vladimíra Franze, hned si mě získal, ale je to čím dál horší. Aspoň pro mě.

   • Tak ohledně volby mám už jasno.
    V idylických dobách bych to možná (se spoustou výhrad) hodil Danuši, možná i Středulovi, ale vzhledem k tomu, že pár set kilometrů od našich hranic je válka, budu volit toho, kdo o ní něco ví.
    Mohlo by se to hodit, bohužel.

    • A já se ještě nerozhodla… nemám tam prostě nikoho kdo by mi imponoval tak, abych mu to dala. Ale ještě mám čas na rozmyšlenou…

     • Však to není volba Ježíše Krista 🙂
      Navíc v našem systému je prezident víceméně ceremoniální funkce.
      Že se toho Zeman nedržel, ohýbal a porušoval Ústavu, pletl se do zahraniční politiky a kde čeho na tom faktu nic nemění.
      Když ten nový bude dělat jen to co podle Ústavy má, nebude do živého vysílání házet kundy a zmrdy a vybere si místo těch Zemanových umaštěných dacanů normálního kancléře, poradce a spolupracovníky, tak….tak to úplně stačí.

     • Nojo, to je pohled tvrdého realisty a je to tak jak jsi to shrnul. Nic lepšího nemáme tak je třeba se na to dívat s rozumem a nehledat citovou vazbu volič-kandidát :). Přišla jsem z funusu, pěkná zima a zase sněží. Koukala jsem ze smutečky na rodinný hrob a ani jsem ho skoro nenašla. Je úplně pod sněhem a zase sype…

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient