Zář 242012
 

ze Solné Komory

Jsem doma a jen tak se namátkou kochám některými ze 700 fotografií, kterými mám pěkně vycpaný foťák. V pondělí prohlídka Gmundenu, míst známých i dosud zblízka nespatřených, odpoledne jezero Attersee a nové kulturní centrum Gustava Klimta, v úterý Hallstatt (Kalvárie) a Halštatské jezero; jeho obejití zprava přírodovědnou stezkou (1. etapa solné stezky je aktuálně uzavřena – neprůchodná díky vichřici), později napojení na Solnou stezku a autem z  Bad Goisern domů. Ve středu prší, tak dopoledne trochu vaříme – dýňovou polévku a zapečené brambory, odpoledne návštěva Bad Ischlu a tříhodinová návštěva veřejných lázní (snad i vrchol dovolené :)), čtvrtek poutní hora Richtberg, ke které vedou dvě křížové cesty, odpoledne návštěva Vocklabrucku (charitní sekáč) a cesta podél zámku Neuwartenburg.  V pátek 4. etapa Solné stezky „Economy“ krásnou kulturní krajinou z Langwies do Ebensee. V sobotu Bad Ischel, prohlídka města zaměřená na nalezení Kalvárie, později pro velký úspěch opakovaná návštěva lázní, v neděli odjezd domů.

jezero Traunsee od vily Toscana

Centrum Gustava Klimta u jezera Atterseee, dole koláž jeho obrazu a fotografie, symbol centra.

malebné Hallstattské jezero z verandy restaurace

jen malá ochutnávka fotek…

 Posted by at 20.57

  11 Responses to “Opět doma”

  1. Netušila jsem, že Klimt byl taková „vazba“, soudě dle jeho obrazů. Ach, jak jsem přízemní. 🙂

  2. Ano, a moc se těším až o něm napíšu, bude to první text z dovolené a možná i jediný, jak se poslední dobou znám. Mám stále méně času na to co mám tolik ráda. Musím pracovat – to mě sice jakžtakž baví taky, ale trávím tím, mám pocit, stále více času. Jo! Mám to všechno ve své režii :))).

  3. Ano, ten Klimt by se figurou jistě lépe hodil k válení sudů v pivovaře nebo k boji s medvědem než k vytváření jemného secesního ornamentálního filigránu.

  4. Naštěstí to přátelé zachraňuje ten vizionářský pohled a dlouhá říza, ve které se u jezera pohyboval a tvořil. Ostatně já také nejsem éterická osoba a přesto jsem velmi jemné a křehké povahy, znáte mě.

  5. Kdoví, není-li ta říza řeznická. Jistě právě srazil pěstí vola. Tomu nasvědčuje i ten vrahounský pohled.

  6. Děláš z komára velblouda strýče a tvé přání jest otcem myšlenky. Ten subtilní a do dáli zahleděný umělec takové věci jistě nedělá do kterých ho pasuješ!

  7. Vida. Tak subtilní. A co ta bizoní šíje? To ty na něj nahlížíš jaksi posvém.

  8. Ano, i obrovský huňatý medvěd může mít citlivou subtilní duši a ta býčí šíje je takový bonus.Pro mne.Takový společník by se mi velmi zamlouval, ehm.

  9. Abys nebyla krutě zklamána. Ten člověk evidentně vedl dvojí život.

  10. Tak jo. Hlavně tedy byl subtilní.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz