Čvc 172012
 

a konec časů jezevčích!

Už několik dní se probírám papírovým a internetovým katalogem IKEA ze všech stran. Nejprve jsem si vybírala pouze stropní svítidla, ale brzy jsem postupně  přešla na všechno a jsem nadšena. V nabídce je klasika i divočina, vše však vkusné a přijatelné. Kdybych měla ty možnosti našich mocipánů co se jim válí krabice s miliony pod podlahou, hned bych jednala a rozjela bytové úpravy ve velkým. Před  chvílí jsem prohlížela koberce se závěsy a záclony. No, člověk nemůže mít všechno, stačí když budu zanedlouho šťastná, řekla jsem si a uzavřela výběr. Objednala jsem si nakonec u dcery dovoz dvou nástropních světel CALYPSO, jednoduché čisté bílé záclony a ze setu LACK TV stolek, vertikální polici, malá pojízdný odkládací stolek a dvě prkna na police.  Zvolila jsem klasiku a experimenty s papírovým lustrem a podobné přebujelé nápady jsem zavrhla.

Naše společná dovolená doma s Emmou se rýsuje velmi společensky. Nudit se sami doma nebudeme. A chystám též vlakový výlet do ZOO v Jihlavě. Vypadá to na konec časů jezevčích!

 Posted by at 19.59

  8 Responses to “Odborník na IKEU”

 1. Bacha na ten Ikeácký nábytek. Dost často to bývá šunt, který je udělán tak lacino, že často nevydrží ani být sám sebou, natož sloužit k účelům nábytkovým.

  • Dík Sejra, nevím, neznám a v IKEA jsem nikdy nebyla. Jsou to jen spíš takové prkotiny, kupuje mi to Zorka naslepo, tak jsem zvědavá!

 2. Tak ten šunt, nám vydržela postel manželská 10 let, a byl to ten nejlevnější model. Že by to odpovídalo kvalitě našeho manželství? Tak i tak je to výhra a oboustranná spokojenost. Za ty peníze, stála postel i manželství.

  • Hmm, tohle se špatně komentuje. Ale souhlasím s tím, že manželská postel ve funkčním manželství by měla být kvalitní a pravidelně by se měly dotahovat šrouby, aby při prudších opakovaných pohybech nevrzala a nerušila manželskou kontemplaci.

   • No právě, o tom to je. Já si přeci nekupuju postel, abych co půlrok pod ní lezl a přitahoval šrouby!!! Jak je možné, že ještě před deseti lety (než mi postel vyrobil truhlář) jsme spali na posteli po babičce a kdyby neměla atyp rozměry na madrace, které už jsme potřbovali nové, sloužila by doposud.
    A mě už to fakt nebaví, kupovat ošizené, netrvanlivé věci. A proto před Ikeou každého varuji, aby si svůj nákup dobře rozmyslel a aby se zamyslel nad tím, zda za své peníze dostává opravdu to, co chce.
    Pravda, máme odsud dvě křesla z ohýbaného buku, ty slouží dobře. Ale máme odsud dvě poličky a ty už sem dotahoval dvakrát za ten rok, co je máme. Třetí dotažení nejspíš nevydrží a vruty projedou skrz tu hmotu, kterou lživě nazívají dřevotříska.
    Už nikdy v Ikei nic kupovat nehodlám. Snad s vyjímkou masových kuliček anebo lososa:-)

 3. my mame skoro vsechno z Ikey a nikdy jsem nelitovala, je to zdravej kompromis mezi cenou a kvalitnim designem, proste se to da. Enjoy!

  • Dcera mi jen tak mimochodem poránu sestavila dve veci, co jsem chtela, neni to nic velkeho, jen takovy odkladni stolek a televizni a staci to. Nemusim mit veci naveky. Rada je casem vymenim. Dekuju za nazor. Lide jsou jak jsem vypozorovala, rozdeleni na dve skupiny. Jestli fandi IKEA nebo ne. Ja jo. V uplynulych tydnech jsem do jejich kolekce pronikla v katalogu a na netu pomerne dokonale a klidne bych vyhodila doma co mam a nahradila to novym zbozim od nich. Jsem tedy jejich kolekci nadsena. Vzhledem, funkcnosti a rozsahem, rozmanitosti tedy. Nebyl by to problem, ale aktualne na to opravdu nemam, jinak bych jednala okamzite a svuj pribytek bych udelala vzdusnejsim.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz