Dub 062015
 

Seč, Choltice, Chrtníky a velikonoce

Stále zápasím s nedostatkem času, ale popsat sobotní výlet mi nedá mnoho práce, tak jsem si trochu času vyšetřila. Velikonoční víkend jsem nejvíc ze všeho vařila a umývala nádobí, protože se nás doma sešlo 5 jedlíků. Počasí bylo stále proměnlivé, a tak jsme kromě povinného každodenního výletu do březového lesa (jímáme už týden životodárnou mízu) zvládli jen jeden větší výlet.

IMG_3205

Beránky jsme nestačily péct. Snědli jsme jich celé stádo, celkem 6 kusů. Pekli jsme je z tvarohového těsta s vlašskými ořechy a kandovaným ovocem.

Recepty na beránky, nás oslovil ten tvarohový

seč

Krátce jsme se stavili na Seči. Ve stínu byla zima, ale na slunci příjemně. Loďky ještě odpočívaly, ale lidí na břehu bylo hafo

Mimo plán jsme se zastavili na zámku Choltice. Poprvé se provádělo, byla otevřena zámecká restaurace, ale nás to táhlo do anglického parku s několika rybníky.

Set063from__DSC3189pan

Pohled od zámku do parku. Listnáče ještě neobrostly, ale pupeny už mají nalité.

Set093from__DSC3198pan

Pohled na jedno z jezírek

Set163from__DSC3219pan

A další… Procházíme se parkem a napadlo nás… co takhle zajít do blízkého lomu na zkameněliny… v sobotu se nepracuje.. jdeme nejkratší leč netypickou cestou necestou přes zorané pole a záhy máme boty obaleny koulemi bahna. Nevadí. Dcera ve svatém nadšení z nálezů “dinosauřích vajec” apod… slibuje umýt boty celé výpravě, a tak se také po příjezdu domů stalo. Kamení máme tolik, že se rozdělujeme na dvě části. První skupina, bez zátěže, běží k zámku pro auto a druhá čeká na jejich příjezd na smluveném místě.

Už jsme komplet! Vzácná chvilka…počekali jsme si na pařezu u lesa a pozorovali strakapoudy a sýkorky. Kdy má člověk na takové věci čas… většinou pořád někam spěchá

IMG_3207

Tahle fotka je odjinud a z neděle. V takovém skrytém místě, spíš lesním odkladišti odpadu, jak je trochu vidět na tomto záběru, jsme už loni objevili na jaře rozrostlé trsy šmytlíku. Ale až letos jsme si je zašli vyrýpnout. Na výtoku z rybníku nalezla malá Emma žabí vejce.

IMG_3208

Žabí vejce zblízka

A tím končí naše zpráva o velikonočním víkendu a jemu předcházejícímu týdnu.  Doma bylo zase po čase velmi živo a každý den jsme prožívali spoustu dobrodružství. A nechyběly ani naše oblíbené sekáče se zajímavými úlovky.

 Posted by at 19.39

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient