Led 022023
 

tentokrát žádný nablýskaný kýč, ale betlémek prostý podle lidové tradice

Na Nový rok tomu nešlo odolat. Tolik slunce, svěží větřík, obloha jak vymalovaná a teplota kolem 15° C. Tak jsme vyrazili na malou túru kolem města. Motali jsme se v té sluneční lázni víc jak 3 hodiny a každé lavičky v terénu (jsou tu takové ty odpočinkové sponzorované) jsme využili ke sluneční meditaci. Nikam jsme nespěchali a hospůdka na Zbožnově byla na Nový rok zavřená, takže shrňme to – ušli jsme jen 8,5 km, ale zato jsme hodně rozjímali. Ten Nový rok byl prostě takový boží.

Moc jsem nefotila, ale nějaká panoramata má v záloze i m.. Nejdřív moje.

Je po Silvestru a u Zbožnovského rybníka slavila omladina. Jsou to sráči nechat po sobě takovej bordel. My to sbírat nebudem nemáme do čeho a ať se rybáři na to kouknou sami. Dopadne to jako všude… v atraktivních ale trochu osamělých lokalitách, né moc daleko od civilizace, se houfně ruší místa s posezením. Někde i včetně přístřešku.

Lidový betlém ve stráni, v pozadí s lucerničkou.

Pro vaši inspiraci zblízka. Betlémské figurky jsou z litého betonu, který se jeví jako pískovec. Chtěla jsem to skouknout zblízka a šáhla si pro ovečku. Ale byla přišroubovaná. Nepřekvapilo mě to, ale přiznám, že jsem s tím nepočítala. Betlém je proti obydlenému domu na žluté turistické. Moc se mi líbí. jednoduchý, prostý. Kde se dají sehnat ty figurky? Asi to dnes není problém… juknu. Jo! a jsou po svátcích v akci!

  2 Responses to “Novoroční lidový betlém”

  1. Aha, betonovej betlém, to jsem ještě neviděla a připadá mi to skvělý.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient