Úno 122015
 

S radostí přijímám svá rozhodnutí, protože vím, že je mohu změnit.

Včera jsem doufala, že dorazím další knihu poezie, ale i kdyby se tak stalo, potřebovala bych stejně získat odstup. Mám rozečtenu knihu Začarovaný tatrmánek, kterou muž mého srdce (hahaha!) Petr Šrámek věnoval poezii Jaroslava Vrchlického. Zdá se mi, že určené nejen dětem.

Ano, i Petr Šrámek slouží literatuře a jeho výbory poezie (vím zatím o třech, a tu poslední, třetí, o poezii 19. století pro děti, mám také připravenu doma k literární konzumaci) jsou zpracovány opravdu nezvykle komplexně, a to včetně návaznosti básní i příslušných ilustrací. Vždy současných duchem i stylem a ilustrátor je pečlivě vybraný, nebo mi to alespoň tak přijde.. Šrámek staví verše vedle sebe do nových souvislostí, pohrává si s  jejich sledem a vybírá z nepřeberné studnice to opravdu nejjiskřivější a nadčasové. Díky za ty hlubinné výpravy a návraty!

Taky máte starosti s láskou? Mám ověřené zprávy z několika míst, že čím dál víc mužů se hroutí z nepodařeného manželství. Kdo by to řek? Pro naše média jsou ale zajímavější jiné typy mužů. Muži opouštějící své manželky – vrstevnice, a zakládající nové rodiny. Ti jsou podstatně starší než ti, kteří se hroutí. … Možná to opravdu bude tak, jak naznačuje ve své knize “Co s námi bude?” Milan Vodička, že přichází věk ALFA SAMIC. Alfa samice je žena, která má vzděláním, postavením i tlustší peněženkou doma navrch… A dokládá to příklady z USA, kde ve čtyřiceti procentech domácností jsou hlavními živitelkami ženy. A uvádí i další statistiky. Ženy začínají mít silnější ekonomické postavení než muži a svět se nenápadně převrací vzhůru nohama… k té knize a osobě autora se ještě vrátím. Zatím se vracím pouze k té otázce:  Taky máte starosti s láskou? … Tak si to tak neberte, jiní jsou na tom daleko hůř!

8orez

Miláček ode mne dostal dárek. Kočku solární. Dal si ji v práci na parapet a kočka maká. Odpočítává čas, který zbývá, než miláček odpluje ve zlaté loďce za svým miláčkem.

 Posted by at 21.21

  6 Responses to “Některé plány se hatí, ale jak klasik praví:”

  1. Kočka solární testovací. Jestli miláček dostal od tebe takovouto věc a stále tě miluje, tak tě určitě miluje! 😀 Skvělá zpráva!!!

    • Báro, to je opravdu dobrý postřeh! Bylo snadné se pro tu kočku solární nadchnout, ale věnovat ji miláčkovi byl opravdu čin odvážný! A povedlo se! Vzal ji za vlastní a nakonec se stala populární i mezi jeho kolegy. Inu výzkumníci to berou jinak a zajímá je nejvíc jak ta kočka maká při různých světelných podmínkách…:)

  2. kardinal Vlk se zase ozval.-))

    https://twitter.com/kardinalvlk

    lada :-))

    • Díky lado, že to hlídáš :), já zase hlídám malou Emmu a jsem z toho značně psychicky vyčarpená (!). Až na hranici, kdy mne kulturní podněty nepodněcují a když večer klesnu do postele otevírám Na statku u Zbořilů od Pittnerové. Ale brzy se to změní :). Ano, Vlk to zase rozjel, moc se mi to líbí a děkuju!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient