Čvc 272015
 

také umění!

Poslední dobou jsme samá příroda a z umění nás zajímá co se nachází venku, to jest architektura, kostely, sochy ve veřejném prostoru, sakrální památky,hřbitovy a na pořádnou výstavu jsme hodně dlouho nezavítali. A že by bylo na co. Chystáme se to brzy napravit. Něco už nám uteklo, něco ještě stihneme. Ale nevadí, stále se něco děje. I když se zdá, že společnost zabředla do konzumu a mainstreamu až po uši a stává se více a více manipulovatelnou, stále ještě nehoří. I když už! doutná. Kdo chce však, umění a kulturu si vždycky najde. Je však potřeba rozlišovat, protože do nás média cpou většinou samé sračky :).

Začnu zponenáhla. Zopakujeme si umělce. Tak trochu schématicky, ale nějak začít musíme.

Na německém artovám webu www.art-magazin.de/ zveřejnili redaktoři soubor, kde díla světových umělců prezentují vždy dva kliparty. Je to velmi zajímavé a možná, když si jména zakryjete… budete schopni autory podle dvou indicií identifikovat? Tak schválně. Někdy je to jednoduché, jindy méně. Ale! O stejný fórek se pokusili na základě této inspirace i redaktoři českého internetového artalku. Zůstali v českém rybníčku, a zrovna první jméno mě hodně pobavilo. Tak se podívejte, a jestli chcete, můžete hádat.

blog

Seborova_emoticons

A jsme-li u těch legrácek, ještě něco. Určitě jste zaznamenali, jak se z jména Václava Havla stal po jeho smrti dobrý byznys. Začalo to hned “den”poté Srdcem pro Václava Havla a jeho poutí, letištěm s gobelínem, také Bořek Šípek jde po kořisti jak ohař a nepočítám-li jeho lavičky, daleko strašnějším dojmem na mne zapůsobil hrneček pro dalajlámu, který mu vezou novomanželé Bursíkovi až do Indie. Jak by je mohl dalajláma odmítnout, když mu vezou takovej prezent! Z Havla se stalo monstrum, kult osobnosti,  a samolibá vdova se usmívá.

2386357_katerina-jacques-bursikova-martin-bursik-svatba

2386356_

Něco tak strašlivého se jen tak nevidí…

 Posted by at 21.06

  6 Responses to “Nejen příroda,”

  1. Cože, takhle to fakt vypadá? Horší to být nemohlo!

    A proč dárek vozí zrovna Bursíkovi, u ďasa?

  2. To je tedy fakt hrozné.
    To výrazně přesahuje mou fantasii – a že jsem těch horrorů už viděl!

    • Ano, na zvracení. Havel mi sympatický nebyl, ale s tímhle zneužíváním jeho jména a symbolu srdce, který patří všem, to s ním tedy posmrtně soucítím. je to obludné.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient