Říj 122014
 

Divadlo Orfeus zahajuje sezónu majstrštykem! Fráňa Šrámek!!

Nezapomenutelná klasika! Přijďte a přeneste se do světa krásy slova i obrazu! Kdy jste ho naposled slyšeli?? Je to dávno, že… přišel čas si poslechnout jeho verše…

Pozvánka - Šrámek

A o slovo se hlásí další a další divadelní kousky.. Pan principál už je po divadelních prázdninách jistě nažhavený a těší se na svoje první říjnové spektákly…. Spravte si náladu po předvolebních a volebních hrátkách a volte krásu, uprímnost a jistotu ORFEA.

DIVADLO ORFEUS – sekce Krytové divadlo
21. sezóna 2014|2015
Praha 5, Plzeňská 76
Rezervace možná telefonicky, e-mailem nebo přes www.
> mobil: 604 909 517
> elektronická pošta:
divadlo@orfeus.cz
> internetová stránka: www.orfeus.cz
> spojení: metrem k „Andělu“, pak tramvají č. 4, 9, 10 a 16 směr Motol, stanice „U Zvonu“
> začátky představení: od 19.00 hod., otevřeno od 18.00 hodin.
ŘÍJEN 2014
pá. 17. 10. – Dul, dul, už duje míň, ale nedodul…
Večer ku poctě Fráni Šrámka (Stříbrný vítr), milovaného naším principálem. Překrásný květ Šrámkovy poezie prudce vykvete omamným květem v podzemí našeho divadla, tvrdošíjně trvajícího na své existenci v tomto zmateném světě. Stanete se svědky básnického korza principálovým životem, jehož jediným průvodcem bude on sám, takřka od kolébky až k hrobu (míněno metaforicky, t,j, výsostně obrazně!) Diváckou účast přislíbilo již celé hejno principálových ctitelek, mezi něž bude sice poněkud obtížné se vmísit, ale půjde to! Společenský oblek není nutný, květinové dary nejsou vhodné, ale jsou vítány! Večer se koná navzdory 15. výročí vítězství pracujícího i nepracujícího lidu, převlečeného do sametového návleku.
pá. 24. 10. – Ferlinghetti, Vašinka: Je svět opravdu báječné místo k narození, kde se dají dělat legrační kousky a milostné kousky a psí kusy…a vonět ke kytkám a okukovat sochy a dokonce i myslit a líbat lidi…a tancovat a chodit plavat do řeky a na pikniky…?
Do původně harmonického celku současného disharmonického světa nám vneslo pěkný bordel hemžení na východě Evropy. Přesto ponecháváme scénář hry beze změn, spoléhajíce na to, že divák si z něj vyvodí své. A jak pravil jeden ze zúčastněných herců: „Kdo nepochopí, je marné mu to vysvětlovat.“ A vlastně i zbytečné. Ponecháváme tedy střet, či vlastně spíše setkání Ferlinghettiho a Havlova světa, které je ostatně jen dílčí částí, implantované do Ferlinghettiho komedie, v původním tvaru, který mu principál coby dramaturg přisoudil. S výjimkou citace jedné pozoruhodné věty z rozhovoru báťušky Stalina s H. G. Wellsem z r. 1934.

pá. 31. 10. – Detektiv Tom Šark – neustane, dokud lumpa nedostane!
Sledovat jej i obrazy ze života rozmařilého bonvivána, podivínského milionáře, je požitkem i pro divadelně neposkvrněného diváka! To vše podle patafyzických povídek Jana Mošťka do úchvatného dramatu přetvořil R. Vašinka. Mnohem půvabnější než příběh sám, je téměř nepochopitelná podívaná, přinášející životní zážitek. Větší, než plzeňská Prodaná nevěsta! Přijďte a nelekejte se!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient