Dub 192021
 

poslední dvě výpravy, než ohlásilo duo BB šlus

BB už není Brigitte Bardot, ale Babiš Blatný a ještě před uzavírkou občanů do své obce jsem stihla 2x Chrast. Podruhé jsem vyšla později a operativně jsem si zkrátila trasu, abych nezmeškala poslední autobus domů. Dnes už se zase může, ale zatím jsem rozvolnění nevyužila. Ale i v mezidobí jsem každý den vyrážela do přírody. Jímala jsem březovou mízu a jímám dodnes, ale sezóna pomalu a jistě končí. Mám již jen jeden strom a chodím přes den. Ale jen díky špatnému počasí. Míza už není tak průzračná, snadno kvasí a drobný hmyz jeví velkou snahu dostat se do sběrné nádoby. A někdy se mu to i podaří a mrcá se na hladině tak dlouho, než ho stéblem osvobodím. To je asi radosti!

Předposlední i poslední Chrast před stopkou se mi vyvedla. Bylo slušné počasí a viděla jsem poprvé za ohradou jelena a ovci, konečně omrkla jeskyňku a liduprázdnou chatovou oblast u Vrbaťáku a objevila nabídku odložených knih v obci Skála – pravda, trochu zatuchlých, které okupoval podezřelý brouk, zřejmě přinesený spolu s nimi z chalupy, kde se likvidovala pozůstalost. Radost jsem si udělala 2x kávičkou v zámecké restauraci v Chrasti. Bez zákusku. Na věnečky jsem natrefila pouze jednou a této nabídky jsem nevyužila. Konstatuji, že obsluha měla pravdu. Lákala mě silně, že už třeba nikdy nebudou. A nebyly! Ale já si je, když na to přijde, mohu vytvořit doma, umím to. Teda doufám, že jsem to nezapomněla…

Jsme u poslední Chrasti. Krásný den a protože nemám moc času jdu tentokrát část cesty po silnici a pod přístřeškem pro turisty objevuji knihy zdarma. Většinou se jedná o pozůstalost, ale je tu i jedna tlustá současná “story” pro ženy. To ale já nečtu, zkoumám raději ty staré poklady.

  2 Responses to “Návrat do Chrasti”

  1. Bude to nějaká pošvatka. Nymfy pošvatek žijí ve vodě a vyžadují ji čistou, takže dobrý kraj!

  2. Rowdy, kouknu na to a moc děkuji. Jsi opravdu všestranný muž. A jediný, kdo se mi ozval. Zadala jsem to na více frontách a nikdo nic až ty. Tak pošvatka čistotná! No zaplaťpánbů že to nebyla nějaká štěnice nebo jiná potvora co vymetá špinavý kouty našich domovů!!!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient