Bře 042015
 

sekáče v Rožnově pod Radhoštěm

Jak dlouho jsem zde nebyla! Naposledy jsme se v říjnu toulali na Pulčinách a dali si večeři v neuvěřitelně svérázném trampském podniku (samá placka) s kouzelnou zahrádkou s výhledem, a jestli je tento restaurant svérázný, pak jeho personál je ještě o hodně svéráznější! Z této svaté trojice vyčnívá jednoznačně alternativec, který jakoby Rejžkovi z oka vypadl; už od rána pravděpodobně nasával a nevečer už to bylo na něm docela vidět. Totiž, na Pulčiny nelze jinak než odtud a zase se na to samé místo vrátit. Stejnou cestou, prosím. Tak proto vím jak bylo dopoledne, a jak navečer.

Je to takovej milej flek na konci světa, ta hospůdka a okolí… Měli jsme turistické stezky naštudované na mapě a mnoha nepřipraveným turistům jsme v podvečerním, rychle se šeřícím, lese doporučovali, ať už proboha dál nechodí a pěkně se zase vrátí, kudy sem přišli. Ano, žádný okruh neexistuje a zde je prosím jako na dlani námět na vylepšení turistického komfortu pro organizované české turisty – značkaře.

Jídlo v restauraci nestálo za nic, ale společenský zážitek to stravovací utrpení zdárně vyrovnal!  – Jen se rozjarní, vyrážíme na Pulčiny zkontrolovat, zda je vše při starém.. !

Rozjela jsem se jiným směrem, ale už jsem se ukáznila a jsem zpět v Rožnově. V sobotu jsem měla celý den pro sebe a volný čas jsem využila k návštěvě místních sekáčů. Objevila jsem 4! Tři jsem znala z předchozí návštěvy a čtvrtý voněl novotou. Provedu vás jimi a znázorním všechny růžovým kolečkem na mapě.

Do města přicházím krásnou promenádou podél řeky Bečvy, tzv. Tyršovým nábřežím, přejdu most, popojdu a zabočím doleva na Pionýrskou (je vynikající, že Rožnovští zřejmě nejedou v celostátním programu přejmenovávání ulic a kácení pomníků). Zde nalézám sekáč, kde jsem už jednou byla. Ceny tak akorát a opravdu velký výběr. Nesu si do kabinky více kousků a nekompromisně provádím selekci. Přesto si odnáším 4 kousky (džíny na tělo, tygrované legíny krátké, delší košile červená a matalízované triko). Pokračuji na Masarykovo náměstí (přechválila jsem Rožnovské, jak se asi jmenovalo před sametovkou?)

Zde neomylně vyhledávám sekáč (na mapě okroužkován), který má pro mne svá specifika. Jednak zde prodává sympatický muž, ale větší bonusem jsou “ty hadry”. Je zde levněji, ale stejně jako při své předešlé návštěvě konstatuji, že se tu v haldě obyčejných věcí dají najít opravdu výjimečné poklady. A opět jeden nalézám! Vintage jak vyšité! Luxusní letní halenka pestrých barev na bílém podkladě, určitě by ji mnohé náročné ženy označily za nemoderní materiálem, střihem i barevností, ale já tuším senzaci! V tomhle unikátním kousku budu v šedivém městě naprosto nepřehlédnutelná. A vezmu-li si k ní ty ostře žluté kalhoty, budu hvězda maloměsta! Bohužel jsem ji zapomněla v Rožnově, tak vám nabídnu alespoň tu loňskou halenku v modré barevnosti. (HURÁ, miláček mi ji dodatečně vyfotil, nepřijdete o pohled na ni!)

Zbývající dva sekáče nalezneme hned za náměstím, na Palackého ulici. Vlastně v proluce za první frontou domů. V tom “starém” mají akci Vše za 50,- , a tak vcházím do patra velmi natěšena. Při své loňské návštěvě to bylo také tak, a odnesla jsem si 2 košile a jednu originální letní halenku v zemité barevnosti, průsvitnou a rozevlátou, netradičního střihu. Moc se těším, až v ní v letošním parném létě vyrazím do světa! – Ale kde ty loňské sněhy jsou…  letos odcházím aniž bych zde udělala nějaký kšeft. Nic, nic, samé nezajímavé věci.

A jsme u posledního krámku, nového, a jak se tak dívám, není to žádný hrabák, ale krásný sekáč-outlet! Jsem konsternována. Věcí méně, ale samé vybrané kousky, velikosti označeny na železném háku ramínka barevným válečkem, volno, čisto, oděvy vyžehlené, prodavačky příjemné, ochotné, ale nikoli vtíravé! ŠOK! Je zde vidět ruka designéra – logo, visačka, odnosné papírové tašky s nevšedním tiskem… Cítím se zde příjemně po všech stránkách a jsem si jista, že obě kultivované prodavačky, které nejsou žádné nafrněné “dámičky” ani ležérní osoby, kterým je jejich poslání prodavačky u zadku, prošly nějakým fajnovým školením. Zkrátka s takovou úrovní prodeje a vlastně i prostoru, kde je vše dotaženo k dokonalosti, a čisté, vzdušné a světlé, jsem se u nás dlouho nesetkala.  Teprve doma jsem se podívala na účtenku a na firmu – Valašská diakonická, Valašské Meziříčí, Sociální podnik SECOND HELP. A pobočku mají od půlky února i v Rožnově. Tak sem i do Valmezu budu ráda chodit.

Pár ilustračních fotek k textu:

Záznam celé obrazovky 3.3.2015 190701.bmp

Rožnov pod Radhoštěm a jeho sekáče

IMG_3107

Papírová taška a visačka z Valašské diakonické

IMG_3113

Logo sociálního sekáče

IMG_3108

Koupila jsem si tam dvě trika; bílá klasika a delší modré s akcentem černé přesně v barvě, co mám ráda

IMG_1949_50_51_tonemapped - Kopie

Halenka, o které mluvím v textu – loňský úlovek ze sekáče na náměstí. Ta halenka je z Ukrajiny! a všude budí pozornost svým neotřelým desénem.

_DSC2599

A letošní bomba z toho samého sekáče. Možná se vám zdá taková … divná, ale na mě vypadá SUPER!!! Jsem moc ráda, že je mi jak ulitá.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  4 Responses to “Na tahu”

  1. Ta poslední nopvá halenka strakatá je bezvadná!! Krásně rozpité motivy – ta rozpitost se mi líbí.

    Aháá- konečně jsem pochopila mapu; já myslela, že sekáče jsou označeny těmi červenými puntíky a chtěla jsem se zeptat, proč je sekáč v kostele. Až pak jsem si všimla jemnějších růžových puntíků 🙂

  2. Zdeňko, mně se halenka s pestrým rozpitým vzorem taky líbí! Víš, že taky ráda obrážím sekáče – vždy, když někam jedu, tak tam chodím. Před Vánoci jsem byla velmi úspěšná v J. Hradci, sekáčů tam je víc, ale asi tak rok je sekáč naproti té pruhované budově spořitelny – v poschodí panelového rohového domu, dole je pekařství ( myslím, že původně to byl nějaký Dům služeb ). Tam mají moc pěkné věci, odnesla jsem si dvě nádherné dlouhé sukně všelijak zdobené vyšíváním, korálky ap., jedna je modrá sametová, druhá zlatavá jako by pomačkaná, a dokonce krásný tygrovitý kožíšek za necelé tři stovky. tak doporučuji, v zimě tam měli, že mají otevřeno i v sobotu asi do 13 hodin. Moc a moc zdraví Helena

    • Ahoj Helo! Dík za tip, až pojedeme za Zorkou, určitě se tam stavím, to si nenechám ujít. Je to vášeň, obrážet sekáče, viď?! Já ty krásné kousky ani neunosím, ale pořád kupuji dál, a skoro nic nevyřadím… Už se mi to nevleze do skříní a tak mám v ložnici 3 štendry. Na podzim budeme budovat šatnu, tak se to konečně schová. Moc se těším na léto. Kromě té rozpité mám ze sekáče ještě jednu parádní halenku a tu modrou loňskou. Je to radost, nejen žít kulturně, ale taky se oblékat v sekáči :). Také tě Helo zdravím a jsem ráda, že jsi se tu objevila. Pokusíme se za tebou stavit v knihovně až pojedeme kolem… ohlásím to předem 🙂

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient